Ordan Burdan :)

Ynt: Ordan Burdan :)

bengogs link=topic=81670.msg969167#msg969167 date=1423605212' Alıntı:
Abi benim bildiğim romanov cok iyi bir cins. hatta yurt dısından getirilip devlet yetistiriyor diye biliyorum yanlışım yoksa. İlgilendiğin için teşekkürler.
Birde bizim koyunlarda ikizlik oranı çok düşük. 60 tane koyundan max 4 tane ikiz yapıyor. çoban koçta sorun olduğunu söyledi ama cinste mi sıkıntı var acaba

İkizliği etkilyen en büyük etken bakım - beslemedir. Irk, koç, yaş vb hep sonraki adımlar.

Yani sorun Koç ' tan çok çobanda.

Romonav iyi bir hayvan ama Rusya ' da. Sıcak iklim hayvanı değil. Ayrıca hem et verimi, hem de kalitesi çok düşük. (Selçuk ve Atatürk Üniversitelerinin raporları var)

Tek tutar yanı ikizliğin üçüzlüğün çok yüksek olması lakin gel gelelim sıcak iklime alındığında bu çoklu doğum kabiliyetini kaybediyor. Bildiğin hüsran.

Bir ara bir furya patladı, birileri bundan nemalandı ve balon söndü. Şu an romanov çiftliği kurup da belini doğrultmuş, hatta iflas etmemiş girişim yok diye biliyorum. Varsa da dışardan takviye maddi güçle yürüyordur. Yani karakaçan dişi ise, denemek için bırak, ama erkekse, koçluk bırakmanı tavsiye etmem, keza randıman Alman çok zor.

bengogs link=topic=81670.msg969171#msg969171 date=1423605407' Alıntı:
Abi karlı iş lazım bana para lazım :D Fare baksam okadar getirisi yok eti budu yok :D aslinda yavrulama üreme çok araştırmak lazım fare eti tüketen ülke varmı acaba :D Zevkle bakarım :D her yer kedi kadar fare dolu zaten illallah getirtiyolar be abi :D Yemin ederim zehirli pasta attım sonra kendımden utandım hiçbiri olmedi hayvanlara bide ziyafet verdim diye :D
Uzak doğu ülkelerini araştır :D Onlar kesip kesip haşlıyorlar. Kökten çözümü sana söyleyeyim. Sal 5 tane kedi bak kalıyor mu fare :D

sebazios link=topic=81670.msg969184#msg969184 date=1423606331' Alıntı:
İkizliği etkilyen en büyük etken bakım - beslemedir. Irk, koç, yaş vb hep sonraki adımlar.

Yani sorun Koç ' tan çok çobanda.

Romonav iyi bir hayvan ama Rusya ' da. Sıcak iklim hayvanı değil. Ayrıca hem et verimi, hem de kalitesi çok düşük. (Selçuk ve Atatürk Üniversitelerinin raporları var)

Tek tutar yanı ikizliğin üçüzlüğün çok yüksek olması lakin gel gelelim sıcak iklime alındığında bu çoklu doğum kabiliyetini kaybediyor. Bildiğin hüsran.

Bir ara bir furya patladı, birileri bundan nemalandı ve balon söndü. Şu an romanov çiftliği kurup da belini doğrultmuş, hatta iflas etmemiş girişim yok diye biliyorum. Varsa da dışardan takviye maddi güçle yürüyordur. Yani karakaçan dişi ise, denemek için bırak, ama erkekse, koçluk bırakmanı tavsiye etmem, keza randıman Alman çok zor.
Halit abi kara kızım deye seviyodu onu dişi olması gerek. Ama ineğe de osman adı takmıştı tam karar veremedim şimdi :D Ozaman romanov a bulaşmamak gerek. Sakız düşünüyorum ama. Yada SAkız ile dorper i çiftleştirip baba dorper anne sakız. böylece hem et kalitesi yükselir hemde ikiz üçüz oranı artar nasıl fikir ?

doganbey1 link=topic=81670.msg969215#msg969215 date=1423608280' Alıntı:
Uzak doğu ülkelerini araştır :D Onlar kesip kesip haşlıyorlar. Kökten çözümü sana söyleyeyim. Sal 5 tane kedi bak kalıyor mu fare :D
Yemin ederim kedi kadar fareler var ambar da abi. Kediye kafa atar o derece :D Hadi deyeli kediyle işi çözdük. Kedi babaannemin kümes hayvanlarına bulaşcak bu sefer babaannemin dırdırından belimizi doğrultamayız :D

ibrahim_11 link=topic=81670.msg969174#msg969174 date=1423605626' Alıntı:
eline sağlık güzel paylaşım
Çok teşekkürler :D
omerfarukkoc link=topic=81670.msg969178#msg969178 date=1423605915' Alıntı:
Güzel Paylaşım :) Yazın Yaşanılan Bu Tür Anılar Kışın Canlanınca Güzel Oluyor :)
Aynen yaa yaz kokusu geliyo insanın burnuna :D
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=81670.msg969180#msg969180 date=1423606037' Alıntı:
güzel kareler..
bıldırcınlar çok sevimli..
Aynen koca gün balya bagladık onlarla :D Son sigaramın uzerıne sıcınca okada sevimli değildiler aslında :D
Sen bide onların kaçışlarını görmen gerek kollarım yara oldu onları yakalayana kadar :D