PAHALI MAZOT KONUSUNDA YAPILABİLECEKLER

Ynt: PAHALI MAZOT KONUSUNDA YAPILABİLECEKLER

ARKADAŞLAR FATİH PORTAKL ATTIĞIMIZ MESAJLARIN ÇOĞUNU İYİ KÖTÜ OKUDU,,JAPONYADA DEPREM OLMASAYDI KESİN ÇİFTÇİNİN MESAJLARINA DAHA YOĞUNLUK VERECEKTİ 4-5 KİŞİ VARDI MESAJ GÖNDEREN KİMLERDİ ARTIK BİLEMİYCEM HAYVANCILIĞA,MAZOTA,SÜTE,BASİCİLİĞE,AZDA OLSA HEPSİNE DEĞİNDİ,ARTIK BURAYI BOŞ BIRAKMAYALIM :D

anayurtlu 3105d link=topic=40396.msg357637#msg357637 date=1299848836' Alıntı:
ARKADAŞLAR FATİH PORTAKL ATTIĞIMIZ MESAJLARIN ÇOĞUNU İYİ KÖTÜ OKUDU,,JAPONYADA DEPREM OLMASAYDI KESİN ÇİFTÇİNİN MESAJLARINA DAHA YOĞUNLUK VERECEKTİ 4-5 KİŞİ VARDI MESAJ GÖNDEREN KİMLERDİ ARTIK BİLEMİYCEM HAYVANCILIĞA,MAZOTA,SÜTE,BASİCİLİĞE,AZDA OLSA HEPSİNE DEĞİNDİ,ARTIK BURAYI BOŞ BIRAKMAYALIM :D
ben de izledim programı iyi kötü amacımıza ulaştık,aynen devam.Bu arada benim bimere verdiğim dilekçe de kapı kapı dolaşmaya başlamış :)

Brawo arkadaşlar devam edelim böyle elbet bigün biri çıkıp düşünecek bizi elbet birgün akıllarına sokucaz yaşadığımız zorlukları...Yalnız çok fazla katılım olmuyor galiba biraz daha kalabalıklaşmamız lazım sanki..

efeee09 link=topic=40396.msg357688#msg357688 date=1299858262' Alıntı:
Brawo arkadaşlar devam edelim böyle elbet bigün biri çıkıp düşünecek bizi elbet birgün akıllarına sokucaz yaşadığımız zorlukları...Yalnız çok fazla katılım olmuyor galiba biraz daha kalabalıklaşmamız lazım sanki..
katılıyorum

vale link=topic=40396.msg357658#msg357658 date=1299853453' Alıntı:
valla benimkileri okumadı ,,adım aycan ekici mjları görmüşsünüzdür
gördüm abi mesajlarını ben ikikere mail attım facebooktaki sayfasına yazdım sonra diğer bizim Türkiye ses verden devamlı ismimi değiştirerek yazdım çiftçi,volkan,Türk çiftçisi,volkan uzel, bunların hepsi bendim ;D

anayurtlu 3105d link=topic=40396.msg357982#msg357982 date=1299873559' Alıntı:
gördüm abi mesajlarını ben ikikere mail attım facebooktaki sayfasına yazdım sonra diğer bizim Türkiye ses verden devamlı ismimi değiştirerek yazdım çiftçi,volkan,Türk çiftçisi,volkan uzel, bunların hepsi bendim ;D
gördüm senin adını bari söyledi , bizde o da yok ben bi msj atmıştım çiftçi mesajlarını neden okumuyosun diye hehalde o mesajı sildiler ,çünkü mesaj 1 dk göründü anlayamadım ne oldu

anayurtlu 3105d link=topic=40396.msg357982#msg357982 date=1299873559' Alıntı:
çiftçilerden mesajlar var bir türk çiftçimiz diye diyodu heralde sendin o :D benim mesajı da okudu mu tam anlamadım bir tane isimsiz mesaj okudu ya da isimi ben kaçırdım ama içerik aynı benimkine benziyodu :)

Çağrı link=topic=40396.msg358890#msg358890 date=1299966548' Alıntı:
çiftçilerden mesajlar var bir türk çiftçimiz diye diyodu heralde sendin o :D benim mesajı da okudu mu tam anlamadım bir tane isimsiz mesaj okudu ya da isimi ben kaçırdım ama içerik aynı benimkine benziyodu :)
valla ben sadece hayvancılıkla ilgili bi msj okudu onu duydum ve volkanın sadece ismini okuduğunu duydum

YALNIZTÜRK_TR link=topic=40396.msg358914#msg358914 date=1299967692' Alıntı:
MİLLET VEKİLİ TANIMIYORUM AMA TBMM NİN BÜYÜK ÇAYCISINI TANIYORUM BİZİM KÖYLÜ NECATİ ASLAN ULAŞMAYA ÇALIŞACAĞIM TAM SEÇİM ZAMANI ARKADASLAR BUZAMAN İÇİNDE NE KOPARIRSAK
bırak ömer adam işinden olmasın :)

yok ya ben ayar çekerim ona mecliste sözü geçer köyümüze kütüphane fln açtırmıştı senın syn portakala yaptığın yoruma bi kadın saçma bişye yazmış ;D bende yazdım bişeyler şu anda ilk sırada

YALNIZTÜRK_TR link=topic=40396.msg358942#msg358942 date=1299968328' Alıntı:
yok ya ben ayar çekerim ona mecliste sözü geçer köyümüze kütüphane fln açtırmıştı senın syn portakala yaptığın yoruma bi kadın saçma bişye yazmış ;D bende yazdım bişeyler şu anda ilk sırada
hangisine laa :D

bu senın ki galiba (2011-03-11 08:28:16) FATİH BEY TRAKTÖRLERLE MECLİSE GİTSEK CEZA YERMİYİZ?
volkan 2011-03-11 08:44
yemişiz zaten battı balık yan gider

ÇİFTÇİYE OY ' UNU HARAM ETTİ !!!!!..11.03.2011 08:19:50 abi bunu aynen okurmusun çiftçileriçin içimden geleni yazdım saygılar.. Merhabalar, Ben Ankara/Sincan Anayurt köyünde çiftçilik yapmaktayım...biz şekerpancarı,kavun,karpuz,soğan vb. ürünler yetiştirmeteyiz, yaptığımız sulu tarımda mazotla sulama yapmaktayız dikkat etmenizi istiyorum tarlamızı sürmek,ekmek için yaktığımız mazotu şimdilik bir kenara koyuyorum...Biz hep ülkemiz için ürettik ve üretmeye de devam ediyoruz ama mazota yapılan zamlar bizim belimizi büktü.Bu yıl ekeceğimiz şekerpancarının sözleşmesini imzaladık (120,000m2) ve biz bu ekimde toplam sulamada 15,000litre mazot yakacağız sadece sulamasında, biz ne yapmalıyız bize akıl verirmisiniz? Türk Çiftçisi eylem yapmıyor,cam kırmıyor,miting düzenlemiyor,başkentin göbeğinde çadırlarda yatmıyor diye neden bukadar eziliyor?... Bakınız çiftçi mütevazidir,umutludur,çiftçinin dünyası umut üzerine kurulmuştur(borcu vardır yağmur yağar verimli mahsül yetişir satar borcunu öder,borcu vardır yağmur yağar işleyeceği ekinin üzerine mahsül heba olur),belirli bir geliri-gideri yoktur,çiftçi hiçbir zaman istemez istemeden verilmesi gerekenin bilinmesini ister.Çiftçinin bu zaafını kötü niyete kullananlar neden böyle yapıyorsunuz..Tarım ülkemizin gerçeğidir bunu neden yok etmeye çalışıyorsunuz?neden hep tüketici el üstünde tutuluyor? haaa çiftçiye şunu diyebilirsiniz (bak kardeşim ben mazota şukadar zam yaptım -ama- senin ürününede şukadar zam yapıyorum) oda yokk. tam aksine 2010 ' yılında 121krş.tan aldığımız 1kg şekerpancarı parasını,2011 ' de 110krş.tan alıyoruz :)) gülmekten başka yapabileceğimiz birşey varsa bize söyleyin.Biz bizlere istemediğimiz kadar kredi veren bankalar sayesinde bugün ayaktayız sistem şu şekilde işliyor=A bankasından alıyoruz B bankasına veriyoruz B dende C ye bu işlemide yaparken 1yıllık kazancımızı bunlara sadece bu işlemi gerçekleştirdikleri için paylaştırıyoruz.Sonumuzun kötüye gittiği açık bir şekilde ortada. %50 hibeli makina desteklemesi veriliyormuş bunuda sadece içeride adamı olanlar alıyor. Siz neden her şeyi bukadar baştansavma yapıyorsunuz? içeride adamı olup o ekipmanı alan adamın ona zaten ihtiyacı yok istese 10tane alır ama bir umutla dosya verip kurada kendi isminin çıkmasını bekleyen çiftçinin bundan haberi yok..Neyse Türk Çiftçisine yapılan işkenceler saymakla bitmez ama ' umarım ' herzamanki gibi hakkımızda güzel kararlar alınır yapacak hiç birşey yok...saygılar...
KADININKİ
gonca2011-03-11 08:32:18
merhaba fatih abi ben burdurda yaşıyorum hatta hayvancılık yapan bir köyde süt isyanının ne kadar yapmacık olduğunukanıtlamak için size bir örnek vermek istiyorum haftada 50 kilo 4,5 milyondan süzme yoğurt satan bir madıracı hesba göre sizce masraflarını ödeyip geçinemezmi ve düğünlerinde harcadıkları parayı tahmin bile edemezsiniz bilmeyen inanır ama bilenleri nasıl kandıracaklar

bitane nederseniz artık benim mesaja yazdığı yoruma bi bakın ***n..

gonca
merhaba fatih abi ben burdurda yaşıyorum hatta hayvancılık yapan bir köyde süt isyanının ne kadar yapmacık olduğunukanıtlamak için size bir örnek vermek istiyorum haftada 50 kilo 4,5 milyondan süzme yoğurt satan bir madıracı hesba göre sizce masraflarını ödeyip geçinemezmi ve düğünlerinde harcadıkları parayı tahmin bile edemezsiniz bilmeyen inanır ama bilenleri nasıl kandıracaklar

anayurtlu 3105d link=topic=40396.msg358965#msg358965 date=1299969018' Alıntı:
bitane nederseniz artık benim mesaja yazdığı yoruma bi bakın ***n..

gonca
kulaklarını çınlatmak istiyordu heralde epeyce çınlattım ben :)