Pancar ekmeyi düşünüyorum 100 dönüm

Pancar dikme sökme çapa makinesi buldum bu sene alıp seneye de inşallah 100 belkide 150 dönüm pancar ekicem önerileriniz almak istiyorum edirnede trakyada alım yapan yer varmı

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Pancar dikme sökme çapa makinesi buldum bu sene alıp seneye de inşallah 100 belkide 150 dönüm pancar ekicem önerileriniz almak istiyorum edirnede trakyada alım yapan yer varmı

150 dönüm pancar çok ama çok büyük bir miktar. Şimdiden Allah kolaylık versin.
Trakya 'da Alpullu Şeker fabrikasını alan Ziya Organik Tarım alım yapıyor.

Eski mekanik mibzerlerden al ekmek için panacarı hemde ucuz havalı ile ekmedik hiç ekenlerin kimi memnun kimi değil
Çapa makinasına gelince sorun olmaz fazla kırık çıkık kaynat çalışır

Sökme makinasina gelince aman ha aman düzgün temiz alın veya sıfır 100 /150 dönüme değer alacağın makina ikinci el ise iki yaşını gecgin olmasın seni çileden çıkarır , senin için harmak, altın örs , torun oğlu , biraz daha üst düzey istersen dünmak olabilir.
Söküm makinası en önemlisi. Elinde olacak makina.

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden
150 dönüm pancar çok ama çok büyük bir miktar. Şimdiden Allah kolaylık versin.
Trakya 'da Alpullu Şeker fabrikasını alan Ziya Organik Tarım alım yapıyor.
Yok abi ya 150 dönüm pancarda da nevar burada en az eken 150 dönüm ekiyor.
Korkutma adamı ekim alanı fazla olursa aldığı makinanın parasını amorti eder .
Yoksa 50/60 dönüm ile avar olur birşey anlamaz .

Yok abi ya 150 dönüm pancarda da nevar burada en az eken 150 dönüm ekiyor.
Korkutma adamı ekim alanı fazla olursa aldığı makinanın parasını amorti eder .
Yoksa 50/60 dönüm ile avar olur birşey anlamaz .

Trakya da pancar ekiminin yaygın olduğu bölgeler eskiye oranla oldukça azaldı. 150 dönüm bizim bölge için çok ciddi miktarlar.

Pancar tarımı konusunda ekim & çapalama & söküm makinelerine sahip kişiler her yıl düzenli olarak pancar eken çiftçiler. Ancak diğer çiftçilerde bu makinelerden maalesef bulunmuyor. Zaten bu makinelerden olmadan da pancar tarımı yapabilmek oldukça zor.
Uzun bir aradan sonra biz 3 yıl önce 20 dönüm ekmiştik. Çapa, söküm dahil herşeyi eski usul el ile yaptırdık, oldukça zorlanmıştık.

Trakya da pancar ekiminin yaygın olduğu bölgeler eskiye oranla oldukça azaldı. 150 dönüm bizim bölge için çok ciddi miktarlar.

Pancar tarımı konusunda ekim & çapalama & söküm makinelerine sahip kişiler her yıl düzenli olarak pancar eken çiftçiler. Ancak diğer çiftçilerde bu makinelerden maalesef bulunmuyor. Zaten bu makinelerden olmadan da pancar tarımı yapabilmek oldukça zor.
Uzun bir aradan sonra biz 3 yıl önce 20 dönüm ekmiştik. Çapa, söküm dahil herşeyi eski usul el ile yaptırdık, oldukça zorlanmıştık.
İşte demek istediğim bu meblada ekerse makinasını falan alır rahat eder bir senede hepsini çıkarır .
Ama orası Trakya bura Malatya tohum gübre ot ilacı konusunda hicbirsey diyemem kota sı sözleşmesi nasil bilmiyorum onu o konuda sizler yardımcı olun işte arkadaşa .

Bizde 21 yıl aradan sonra bu yıl yeniden pancara döndük.Bu yıl nasipse çapasız pancar yetiştirmeyi deniyecez.Randıman alırsak ekim alanını bende artırmayı düşünüyorum.
Fakat beni yıldıran tek şey sulama ekipmanları.Her yıl çok ciddi paralar ödeniyor ve insanı yıldırıyor.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01