PANCAR HASAT MAKİNASI BARAGELLİ

Ynt: PANCAR HASAT MAKİNASI BARAGELLİ

ÇUMRALI link=topic=34479.msg294817#msg294817 date=1283982198' Alıntı:
hayırlı olsun seyit abi Allah bol kazanç versin sanırım bizde bu sene 150 dkr yer pancar ekeceğiz bizde almayı düşünüyoruz hayırlısıyla
soal topramm sizde alırsınız

BU ALET BİZDEN GEÇME :)
GÖRÜR GÖRMEZ TANIDIM.7 YIL BİNDİM ÜSTÜNE DİLİNDEN BEN ANLARIM...
AMA GERÇEKTEN ÇOK ÇOK TEMİZDİR.SIFIRINA EŞDEĞER ZATEN FUAR MAKİNESİDİR...
TEKRAR HAYIRLI OLSUN BOL KAZANÇLAR...

yagmur yagınca bizim altınörsler çalışmıyor piyasaya çalışan makinacı tanıyanınız varsa 300 dk yer var telefon numarasını yazıverirseniz memnun olurum

mstafa link=topic=34479.msg304676#msg304676 date=1288335557' Alıntı:
yagmur yagınca bizim altınörsler çalışmıyor piyasaya çalışan makinacı tanıyanınız varsa 300 dk yer var telefon numarasını yazıverirseniz memnun olurum
Mustafa amca zor işiniz valla; bizim ekilecekler kaldı, sizinde ekilmişte hasat edilecekler..Muhtarın eline ver çatalı başlasın bir ucundan..:D

mstafa link=topic=34479.msg304676#msg304676 date=1288335557' Alıntı:
bu makina camurda calışmadı altınörs calıştı bende 2005 model aramalı var abi söküm bıcagını arkadan kesecen en az 4 parnak boşluk olcak birazda alttan kesecen bıcagı 3 parnak falan birazda derine indirece topraklı gelcek ufak yıldızada 2 tane karşıklı uclarına demir kaynatanca cıkkın olcak birazda bıcaga dogru cıkkın olcak ot yaprak hic bişi alamaz dıkama yapmaz sökücü bıcaklar sadece pancarı asılır yukarı pancar kafayı gösterdimi yıldızdaki parcalarda iceri itekler camurda en güzel söküm şeklidir fotoraflı olarakta acıklaya bilirim birde arkada hazırlayıca varsa 2 tene hazırlayıcı varsa 2 sinin arasını acabilecek bi mekanizma yaparsan yani şaplakler pancarın üzerine dogru degilde yan dibi ile vuracak şekilde hastalıklı yapraklarıda temizler

dolcevita link=topic=34479.msg304808#msg304808 date=1288369577' Alıntı:
bu makina camurda calışmadı altınörs calıştı bende 2005 model aramalı var abi söküm bıcagını arkadan kesecen en az 4 parnak boşluk olcak birazda alttan kesecen bıcagı 3 parnak falan birazda derine indirece topraklı gelcek ufak yıldızada 2 tane karşıklı uclarına demir kaynatanca cıkkın olcak birazda bıcaga dogru cıkkın olcak ot yaprak hic bişi alamaz dıkama yapmaz sökücü bıcaklar sadece pancarı asılır yukarı pancar kafayı gösterdimi yıldızdaki parcalarda iceri itekler camurda en güzel söküm şeklidir fotoraflı olarakta acıklaya bilirim birde arkada hazırlayıca varsa 2 tene hazırlayıcı varsa 2 sinin arasını acabilecek bi mekanizma yaparsan yani şaplakler pancarın üzerine dogru degilde yan dibi ile vuracak şekilde hastalıklı yapraklarıda temizler
bizim makinalar dolaplı olan tiplerdensöküm bıçagını eski taktık tamam fakat dolabın içindeki saclar çamur sıvanıp kalıyor kazımadan olmuyor senin düzenek bize uyarsa bir zahmet resmini çekersen memnun oluruz yan hazırlayıcıyı iki tanemi takmak gerek düzenegin resimini lütfennnn

nailyetek link=topic=34479.msg304726#msg304726 date=1288350495' Alıntı:
Mustafa amca zor işiniz valla; bizim ekilecekler kaldı, sizinde ekilmişte hasat edilecekler..Muhtarın eline ver çatalı başlasın bir ucundan..:D
muhtarım tamamda çatalla filan zor işimiz 80 dk yer bitmezzaten boş durdugumuz yok acaba piyasaya çalışan bir makinacı bulablirmiyimdediydim oda zor gibi görünüyor şu saate kadar bi yeşil ışık yakan olmadı

mstafa link=topic=34479.msg304822#msg304822 date=1288372207' Alıntı:
bizim makinalar dolaplı olan tiplerdensöküm bıçagını eski taktık tamam fakat dolabın içindeki saclar çamur sıvanıp kalıyor kazımadan olmuyor senin düzenek bize uyarsa bir zahmet resmini çekersen memnun oluruz yan hazırlayıcıyı iki tanemi takmak gerek düzenegin resimini lütfennnn
eski dolaplıymış seninki ama bıcagı mutlaka kes arkasından kes ara acık olsun cünkü pancarda ot varsa pancarın dibindeki otu almaz camurda cok faydasını göreceksin ufak pancarı falan almaz diye dert etme hepsini alır yarın gündüz gözüyle fotolarını cekeyim göndereyim inş faydası olur ama mutlaka eski bi bucagın arkasından kes 3 veya 4 parnak mesafe boşluk olsun

dolcevita link=topic=34479.msg304829#msg304829 date=1288372998' Alıntı:
eski dolaplıymış seninki ama bıcagı mutlaka kes arkasından kes ara acık olsun cünkü pancarda ot varsa pancarın dibindeki otu almaz camurda cok faydasını göreceksin ufak pancarı falan almaz diye dert etme hepsini alır yarın gündüz gözüyle fotolarını cekeyim göndereyim inş faydası olur ama mutlaka eski bi bucagın arkasından kes 3 veya 4 parnak mesafe boşluk olsun
dedigin mantıklı bıçak sadece yatagını eskitmeyecek arkayıda biraz açınca tamam fakat yandaki hazırlayıcı olayını tam anlamış degilim fakat yinede bir makinacı bulalım derim bilgilere teşekkür her türlü öneri ve akıla ihtiyacım var nail muhtarımın çatalla sökebilirsin önerisine bile ikinci el söküm bıçakları eksentrik olanlardan al mı dersiniz siz bilirsiniz bakın gençler akıl akıldan üstündür

mstafa link=topic=34479.msg305024#msg305024 date=1288450519' Alıntı:
resim çekip yüklerim demiştin dolcavita belemekyeyim
http://www.izlesene.com/video/pancar-hasadi-icericumra/2758813 abi bugun cok yogundum inşaat var unuttuk ama videyo var abi hazırlayıcı derken bende 2 tane hidromotor var 2 tane şaplak yani senin makinada 1 tane ben 2 şaplagın arasını acmak icin düzen yaptım actıgım zaman pancarın dibini tertemiz yapar

dikakatli bakarsan 2 şaplagın arası sürgülü yarında yıldıza kaynattım parcaların resmini cekeyim

seyit abi geçen barigelli gidiyodu adamı yoldan çevirdik saatde 15 lt mazot yakıyo dedi makina nasıl dedik süper ötesi bi makina falan övmeye başladı da yakıtı biraz fazla gibi ama sonuçda 6 silindir sizinki saatde okadar yakıyormu bide ilanlara bakıyorum kimi iveco kimi man motoru hangisini tercih etmeliyiz sence

alim1903 link=topic=34479.msg311368#msg311368 date=1291278247' Alıntı:
seyit abi geçen barigelli gidiyodu adamı yoldan çevirdik saatde 15 lt mazot yakıyo dedi makina nasıl dedik süper ötesi bi makina falan övmeye başladı da yakıtı biraz fazla gibi ama sonuçda 6 silindir sizinki saatde okadar yakıyormu bide ilanlara bakıyorum kimi iveco kimi man motoru hangisini tercih etmeliyiz sence
acıkcası bende fazla bilmiyorum ama genelde iveco motor yaygın makinalarda man alman malı olanlarda 6 sıralı falan yakıt saatte 15 litre neymiş o ucak motorumu var 24 saatte 180 200 litre arası yakar yani saatde 8 10 litre gibi olur 25 30 dekar arası yer söker 24 saatde ya sana yarı yarıya para kalır kac para yaktıysan o kadar para kalır