Pancar motoru

Arkadaşlar 11lik pancar motorum var dereden sulama yapıyorum malum herzaman basında olmadıgım için üst tarafımda tarla sahipleri de motor çalıstırdıgın da deredeki su azalıyor bazende hiç gelmiyor pancar motorunun boş çalısmaması için bi alet düzenek varmı otomatik kapatsa
En azından keçeleri ve kömürü bitirmeyiz

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Arkadaşlar 11lik pancar motorum var dereden sulama yapıyorum malum herzaman basında olmadıgım için üst tarafımda tarla sahipleri de motor çalıstırdıgın da deredeki su azalıyor bazende hiç gelmiyor pancar motorunun boş çalısmaması için bi alet düzenek varmı otomatik kapatsa
En azından keçeleri ve kömürü bitirmeyiz
Bence,
Dereden Çekilen suyu yukarı ve ileri basiyorsa;zaten pompada su bitmiyor.
Derede su az birikince tekrar çekiyor ama motora fazla devir vermeden yapılmalı.rolanti ile yarim gaz aralığında olmali.Pompanin içinde sıkışan havayi da pompa çıkışından ve ilk boruların bağlantı yerlerinden atabilmeli.Bu şekilde bir çekip bir bırakarak sulama devam ediyor.
Tamamen stop için, mekanik icat yapmak gerekir.Mesela fikir olarak,su çekmeyi bırakınca basılan şu geri hücum edeceğinden.Bu geri gelen suyun basıncını, stop koluna iletecek mekanizma borunun içinden çıkıp gaz kolunu stop ettirmeli...[emoji3]

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: FEHİM
Aslında bu tür durumlarda diğer tarla sahibiyle konuşmak daha mantıklı, ikinizde tam randımanlı sulama yapabilmeniz için, sırayla sulama yapmalısınız. Hukukunuz nedir diğer tarla sahibiyle bilmiyorum ama olması gereken bu gibi. Neden masrafa giresin ki. Konuşun halledin. Sürekli aklın tarlada olacak bu şekilde.