Patates ekimi

Peki hangi tur patatesi ekmek lazim. Sivas tokat siniri bolge. 1200 rakimlarda. Toprak killi, kumlu genellikle. Dere kenari aluvyonlu.
Sahibinden.coma bakiyorum agira cesidi 1.ekim butun garsmtileri vs veririm diyor kg 2 - 2.5, 1.5 gibi yazmislar. Bunlara guvenmeli mi. Biri bizim sivasta mesala. 2. Ekim demis tona 1500 yazmis.
Ama tohumculuk firmalarina bakiyorum 5-5.5 fiyat yazmislar

Peki hangi tur patatesi ekmek lazim. Sivas tokat siniri bolge. 1200 rakimlarda. Toprak killi, kumlu genellikle. Dere kenari aluvyonlu.
Sahibinden.coma bakiyorum agira cesidi 1.ekim butun garsmtileri vs veririm diyor kg 2 - 2.5, 1.5 gibi yazmislar. Bunlara guvenmeli mi. Biri bizim sivasta mesala. 2. Ekim demis tona 1500 yazmis.
Agria patatesin imparatorudur lezzetli tadı aroması on numara ama çok nazlı hasas kesin hastalanır
dekar 3 tonu biz gecemedik hiç agria da
Nam ,orkestra bunlarda o biçim güzel olur

Benim önerim o topraklara Marabel ve Madalyn ekmeniz . Marabel kumlu topraklarda iyi verim yapar ama toprağı severmi,tohum iyimi kestirmek lazım eğer bi sorun olmazsa toprağı severse dekara 5 6 yeri gelir 8 ton alırsınız . Madalyn kumluda da killi topraklarda iyidir killi toprakta güzel renk yapar dekara 5 6 ton alırsınız en kötü durumda hastalıkta bile 4 ton verir. Yani iki çeşitte verimde üstündür ve kalitelidir. Dekara yazdığım verimler bizzat kendi arazilerimizde Niğde de alınmış verimlerdir.

Sizin oranın şartlarına bakın çevrede ekenler ne çeşit tohumluk kullanıyor nasıl bakım yapıyorlar onlarla fikir alışverişi yapmayı unutmayın

Patates icin once ekipman lazim
Sonra finansman
On onbes sene once ektigin gibi ekemezsin oyle salma su fln aklina getirme bile
Bilgi ve tecrube olmazsa sokumu goremezsin
Anladigim sen pazarlama konusunda kendine güveniyor sun o sekil yap ureticiden al sat

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32