Patates Söküm Makinesi Tercihi - Anket

Siz hangi tip patates sökme makinasını alırdınız?

• Kullanılan toplam oy
    202

Ynt: Patates söküm makinesi

MuRaT cAn link=topic=80732.msg958686#msg958686 date=1421437290' Alıntı:
Abi aynen makinalaşmak lazım ona benimde sözüm yok yanlız bahsettiğim makina bu işe uygun değil ama yurt dişından veya daha sistemli bir makina muhakkak olması lazım :)

Pancar da ayrı bişey abi onun makinası güzel patates içinde güzel bi makina olsa alınır :)
Yusuf abinin dediği gibi güzel ekilse güzel sökülür birde araştırmak lazım getirtilebilir yurt dışından ikinci el alına bilir mi bilmiyorum belki daha ucuza gelir dönüme 15 ton verimden bahsediyolar 200 dönüm eksan 3000 ton patates demek hadi 2000 ton olsun bunu işçi ile öyle ufak makine ile içinden çıkmak zor

Grimmenin traktöre takılıp iki sıra hasat eden makinasını türkiye de kullanlar var.160 hp gücünde bir traktör cevirebilyormus ve depolu ,hasat ederken yanında başka bir traktörun gitmesine gerek yok,depo dolunca boşaltıyor.

aslan26 link=topic=80732.msg958706#msg958706 date=1421439663' Alıntı:
Grimmenin traktöre takılıp iki sıra hasat eden makinasını türkiye de kullanlar var.160 hp gücünde bir traktör cevirebilyormus ve depolu ,hasat ederken yanında başka bir traktörun gitmesine gerek yok,depo dolunca boşaltıyor.
Vardır muhakkak yüksek verimli bir bitki ve satılmama gibi bir ihtimali var sanırım o yüzden pek işçiye bulaşmaz adam az önce inceledim bir modelini de 80-90 hp falan yazıyo modeli http://www.grimme.com/de/products/erntetechnik/se-75-55
Bu makina baya pahalıymış çok basit bir makina aslında türkiyede neden yapmıyorlar anlamıyorum :(

ORION link=topic=80732.msg958710#msg958710 date=1421440253' Alıntı:
Vardır muhakkak yüksek verimli bir bitki ve satılmama gibi bir ihtimali var sanırım o yüzden pek işçiye bulaşmaz adam az önce inceledim bir modelini de 80-90 hp falan yazıyo modeli http://www.grimme.com/de/products/erntetechnik/se-75-55
Bu makina baya pahalıymış çok basit bir makina aslında türkiyede neden yapmıyorlar anlamıyorum :(
Doğrudur daha küçük modelide olabilir. Ben geçen sene bereket tvde programda gormustum o makina 160 hp güç ile çalışıyordu.Olmazsa bereket tvnin sitesine girip tarımsal eğitim mekanizasyon kısmına bakın belki video duruyordur.Bu sene bizim buraya nevşehirlı biri gelip 700 dönüm patates ekti o adamda elle söküp gitti. Yani ülkemizde büyük patates üreticiileride olsa bu tip makinaları pek kullan yok.

aslan26 link=topic=80732.msg958718#msg958718 date=1421441242' Alıntı:
Doğrudur daha küçük modelide olabilir. Ben geçen sene bereket tvde programda gormustum o makina 160 hp güç ile çalışıyordu.Olmazsa bereket tvnin sitesine girip tarımsal eğitim mekanizasyon kısmına bakın belki video duruyordur.Bu sene bizim buraya nevşehirlı biri gelip 700 dönüm patates ekti o adamda elle söküp gitti. Yani ülkemizde büyük patates üreticiileride olsa bu tip makinaları pek kullan yok.
Valla helal olsun adama elle sök sınıfla çuvalla dik taşıma işini de işçiler yapar muhtemelen zor iş ben yine ekerim pancarımı hem devlet alıyor hem makina ile temiz iş :)

Bizim orayada polatlı lı bir grup geldi 600 dönüm soğan ektide işte o soğanın satılmadığı sene iflas sanırım adam tüccardı şimdi çobanlk yapıyo diye duydum ne derece doğrudur bilmem :(

Yemek likle endüstriyel üretim farkında geliyor olsa gerek . Yoksa neden istemesin ki Nevşehir liler. Ayrica odemis parselleri çok küçük bizim 121 dk lik parsel koyun en büyük tapusu siz varın hesap edin ovanin arazilerini

ORION link=topic=80732.msg958723#msg958723 date=1421441806' Alıntı:
Valla helal olsun adama elle sök sınıfla çuvalla dik taşıma işini de işçiler yapar muhtemelen zor iş ben yine ekerim pancarımı hem devlet alıyor hem makina ile temiz iş :)

Bizim orayada polatlı lı bir grup geldi 600 dönüm soğan ektide işte o soğanın satılmadığı sene iflas sanırım adam tüccardı şimdi çobanlk yapıyo diye duydum ne derece doğrudur bilmem :(
Işçiler makinanın çıkardığı patatesleri kovalara doldurup büyük bigbag çuvallara döktüler, daha sonra o büyük torbaları kepçe tirlara yükledi ve Nevşehire islenmeye götürüldü.Adamın iki traktöru sürekli önden kabartiyordu işçiler arkadan topluyordu.Bizim burayada bir soganci geliyor 500-600 dönüm sogan ekiyor 5 yıldır geliyor daha batmadi[emoji4]

aslan26 link=topic=80732.msg958734#msg958734 date=1421442943' Alıntı:
Işçiler makinanın çıkardığı patatesleri kovalara doldurup büyük bigbag çuvallara döktüler, daha sonra o büyük torbaları kepçe tirlara yükledi ve Nevşehire islenmeye götürüldü.Adamın iki traktöru sürekli önden kabartiyordu işçiler arkadan topluyordu.Bizim burayada bir soganci geliyor 500-600 dönüm sogan ekiyor 5 yıldır geliyor daha batmadi[emoji4]
Bu işi zaten özümsemiş adamlar ne yıl ne olacağını nasıl davranmalari gerektiğini gayet iyi biliyorlar. Arada bi iki bizim gibi heyecan sever adam çıkıyor zarar ediyor ve yahut batıyor.

Ynt: Patates Söküm Makinesi Tercihi - Anket

grımme bayagı yaygınlaşıyor buyuk sırketlerde berekette yayınlanan seflek tarıma aıt ıkı makınaydı hatta grımme reklam fılmı cektı nevsehır artıklar tarımda ıkı sıra kendı yurur makına var fena degıl ama serı sokum yapamıyor bız deulf kullanıyoruz cekılı tıp

Ynt: Patates Söküm Makinesi Tercihi - Anket

manas link=topic=80732.msg958832#msg958832 date=1421480267' Alıntı:
grımme bayagı yaygınlaşıyor buyuk sırketlerde berekette yayınlanan seflek tarıma aıt ıkı makınaydı hatta grımme reklam fılmı cektı nevsehır artıklar tarımda ıkı sıra kendı yurur makına var fena degıl ama serı sokum yapamıyor bız deulf kullanıyoruz cekılı tıp
Abi TÜrkiyeye hangi firma getiriyor grimme markasını bir bilgin var mı?

arladaşlar patates soķum makinesi alacağim
Özbil'mi Demsan'mi
tam sarsakli modeli düşunüyoruz taşli ve ağir topraklar.
özbil 750 tl kadar daha pahali st52 metal kullaniyor demsan bilmiyorum oneri ve yorumlariniz ne olur.