patinajı nasıl önleriz?

Ynt: patinajı nasıl önleriz?

edirne dağcısı link=topic=29046.msg244051#msg244051 date=1264238011' Alıntı:
arkadaşlar bağ arası çekiyorum ek tekerlek takamam sıra arası 2.80m dir.tekerlekleri ters taksam nasıl olur yani v leri terse döncek.
Çok daha az tutunur öyle yaptığında... Herhangi bir şey yapmana gerek yok, ekipmanını, motor devrini, işleme derinliğini doğru seçersen 285 bunların üstesinden rahatlıkla gelir, ama 7 li kazıkları sehpalara kadar oturtupta çekmek istiyorsan bunu yapamazsın tabii... Bu zaten gereksiz...

edirne dağcısı link=topic=29046.msg244051#msg244051 date=1264238011' Alıntı:
arkadaşlar bağ arası çekiyorum ek tekerlek takamam sıra arası 2.80m dir.tekerlekleri ters taksam nasıl olur yani v leri terse döncek.
yaw senin motor ne iş yapıyorda bişi yapmıyor cok rahat işini görür bag tarlası ya o kadar para harcamak istiyosan tarlana harca git iki bag daha dik yer satın al boş işlerle ograşma bence

arka lastikleri ters çevirirsen traktörün çekişi düşer çekmez.çünkü V şeklindeki dizayn traktör patinaj ettiğinde kazdığı toprağı yada kumu dışa atar.ve lastikle zemin arasında gevşemiş tabaka olmaz.ters taktığında toprağı hep lastiğin ortasın toplar bu aradaki toprak veya kum lastiğin tutunmasını engeller ve patinaj artar.

bu bölge de aynı bağ arası sürençiftçiler hangi traktörlerle işlerini görüyorlar.genelde çift çekermi.cevabını bekliyorum.

slm arkadaşım bende seni gibi mf tutkunuyum yanlız bu patinaj yapması yokmu ah ah ama cözümü var benim traktör mf 275 canavar gibi bir traktördü inan bu patinaj yüzünden rezil oluyordum ancak bi gün trak klüpte bi arkadaşın yazısını okudum dediki su doldur benim tekerde balon tekerdi ve suyu doldurdum inan benim traktörümn tekeri bile yok ama artık camurda degil patinaj tek sefere asılıyo denemek için kum dolu arabayı dere yatagına saldım inan banamısın demedi orda başka bi traktör boş cıkamazdı ve sudan cıktım baktımki arabanın kolunu catlatmış eskide ordan boş cıkamayan traktör şimdi kolu catlatı ha bu örnekte yetmediyse burda bi rampada yeni cıkan 65-56s new holand ve fiat 60-56 nın cekemedigi bi yükü tek başına cıkardı faydası cok su doldurmanın öyle dedikleri gibi yok cant catlar difrensiyel bozulur inanma ben 2 yıldır kulanıyom hiç bişe olmadı olacagıda yok zaten mf arka cok saglam öyle agırlık falan vız gelir.benle irtibata gecersen sana nasıl dolduracagın hakında bilgi veririm .yazımı oku.

bunu zaten biliyoruz kolay kolay arka dağıtmaz fakat her zamanda patinaj yapması adamı sinirini bozar:Dağırlık koyuyorsun arkasınıda dağıtıyor.su dolduruyorsun antifiriz koymazsan lastik ya çatlar yada işlevini kaybeder

doganbey1 link=topic=29046.msg244494#msg244494 date=1264350177' Alıntı:
bunu zaten biliyoruz kolay kolay arka dağıtmaz fakat her zamanda patinaj yapması adamı sinirini bozar:Dağırlık koyuyorsun arkasınıda dağıtıyor.su dolduruyorsun antifiriz koymazsan lastik ya çatlar yada işlevini kaybeder
her zamanda patinaj yapmaz zaten biraz daha motoru zorlamadan kullanıldığında daha kolay gidersin arkadaşım eğer büyük ekipman kullanıyorsan küçültmeye bak heralde 4*4 alacak durumun yok şu an yoksa patinajı nasıl önleyeceğim diye konu açmazdın onun için bu seçeneği es geçiyorum

ÇağRı link=topic=29046.msg244499#msg244499 date=1264351288' Alıntı:
her zamanda patinaj yapmaz zaten biraz daha motoru zorlamadan kullanıldığında daha kolay gidersin arkadaşım eğer büyük ekipman kullanıyorsan küçültmeye bak heralde 4*4 alacak durumun yok şu an yoksa patinajı nasıl önleyeceğim diye konu açmazdın onun için bu seçeneği es geçiyorum
Çağrı aslında bu işin kesin çözümü var..:D Kırmızı motoru satıp kurtulmak..Alıcaksın; yeşil, mavi, sarı, kiremit rengi, metalik gri veya turuncu bi motor ne patinaj kalır ne başka bişey..

nailyetek link=topic=29046.msg244508#msg244508 date=1264352296' Alıntı:
Çağrı aslında bu işin kesin çözümü var..:D Kırmızı motoru satıp kurtulmak..Alıcaksın; yeşil, mavi, sarı, kiremit rengi, metalik gri veya turuncu bi motor ne patinaj kalır ne başka bişey..
80 model traktörü 2010 model sanarsak olacağı o abi :D

Ya, renk değişiminden bahsetmişsinizde ben bu kırmızı rengin patinaj sorunu konusunda hiçte şikayetçi değilim... bundan şikayetçi olma becerisinide gerçekten anlamıyorum...