Pioneer 113 tavsiye eder misiniz?

Ovaya arpa yerine ikinci mahsul ayçiçeği ekeceğim. 18 haziran gibi ekim yaparız bir aksilik olmazsa. İkinci mahsul için tohum tavsiyesi olan var mı?
Pioneer 113’ü tavsiye ettiler erkenci olduğu için. Ama daha önce Granstarlı tohum ekmediğim için emin olamıyorum.
Daha önce eken arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirse çok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
Hızlı gelişen bir çeşit geçen yıl ektim bu yılda az miktarda ektim.yag oranı %43 gelmişti.orta karar bir çeşit tabiki iklim ve toprak çeşidine göre değişik sonuçlar gösterebilir.granstar yabancı ot ilacı kullanılıyor.ikinci ürun icin sygnta sanbro çeşidini de araştırabilirsiniz.erkenci ve eski bir çeşit. Denenebilir.verimi gayet başarılı yağ oranında daha yuksek çıkabilir.

Hızlı gelişen bir çeşit geçen yıl ektim bu yılda az miktarda ektim.yag oranı %43 gelmişti.orta karar bir çeşit tabiki iklim ve toprak çeşidine göre değişik sonuçlar gösterebilir.granstar yabancı ot ilacı kullanılıyor.ikinci ürun icin sygnta sanbro çeşidini de araştırabilirsiniz.erkenci ve eski bir çeşit. Denenebilir.verimi gayet başarılı yağ oranında daha yuksek çıkabilir.
Sanbro’nun methini duydum. İlaçlı mı o?
İlaçsız ise ekemem. Ovada adı konulmamış otlar çıkıyor.

Bu yıl üçüncü defa ektim. Yağmurun fazla yağıp da su eğlenen yerlerde ilk defa köse görüldü. Bu şekilde devam ederse sonu 119 gibi olur. Köse riskinden dolayı ekimleri biter.

• Beğen
Tepkiler: soner2222
IMG_20200605_151408.jpg

Ben geçen yıl ektim ne kötü ne iyi diyebilirim daha önceki yıllarda sulu şartlarda farklı tohumlarda 420 kg aldığımız yerden 385 kg verim yaptı bu kayıp tohumdan mı iklimden mi bizim bir hatamız mı bilmiyorum bu yıl neredeyse hepsi 130 sadece geçen yıldan kalan 113 ile aynı tarlada 130 var üstten ilaç kullanmadım tarla temiz o yüzden sorun etmedim karışmasını fakat 113 daha iştahlı büyüyor.

Ben geçen yıl ektim ne kötü ne iyi diyebilirim daha önceki yıllarda sulu şartlarda farklı tohumlarda 420 kg aldığımız yerden 385 kg verim yaptı bu kayıp tohumdan mı iklimden mi bizim bir hatamız mı bilmiyorum bu yıl neredeyse hepsi 130 sadece geçen yıldan kalan 113 ile aynı tarlada 130 var üstten ilaç kullanmadım tarla temiz o yüzden sorun etmedim karışmasını fakat 113 daha iştahlı büyüyor.
Büyümesi, 130 a göre biraz daha erkenci oluşundandır. Taban ve kuvvetli yerlerde 130 daha fazla verim kapasitesine sahiptir ama normal ve zayıf yerlerde 113 avantajlı olur.

Resimler ve ekler

• Screenshot_20210117-123528_Drive.jpg
    Screenshot_20210117-123528_Drive.jpg
    100.4 KB · Görüntüleme: 131
Zamanında bizim bölgede çok fazla ekimi yapılan, syngenta şirketinin çok verimli bir çeşidi idi. Orobanş yapana kadar başka çeşit arayışına girmemiştik. Orabanş yapmayan bölgeler için güzel bir çeşit. Bizim ektiğimiz çeşit mr olmayanı idi.
Sulu yerlerim var ikinci urun ekecegim yerler var bi torba alip deneyim diyorum tabla yaricapi ve govde kalinligi fark atiyor digerlerine gore (deneme sonuclarina gore)sorun yasamayiz insallah

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
Sulu yerlerim var ikinci urun ekecegim yerler var bi torba alip deneyim diyorum tabla yaricapi ve govde kalinligi fark atiyor digerlerine gore (deneme sonuclarina gore)sorun yasamayiz insallah
Onlar broşürlerini kendi reklamlarına göre hazırlar. Bir torba ile ekeceğin yer 25 dönüm civarı. Denemeden anlayamazsınız. Zaten, hiçbir çeşidin garantisi yok, iklim koşullarına göre her yıl farklılık olabiliyor.