Piyango Size Çıktı. Yapacağınız ilk 3 Şey Ne Olurdu?

Ynt: Piyango Size Çıktı. Yapacağınız ilk 3 Şey Ne Olurdu?

muhtemelen bütün trakkulup üyeleri karlı çıkacak bilet alan almayan hiçbiri harama bulaşmamış olarak uyanacaklar 2015 sabahına

bana çıksa bi fendt 310 alırım 250 dönüm tarla kiralarım bi tane sular yağmurlama sulama sistemi alırım bi 4 tekerli remork alırım pancar ekerim başak kartımı ödemem gelsin eve icra memuru önemli değil bide 89 binek reno alırım tamam :)

Öncelikle akrabayi gözetirim sonrasinda gelir getirici net yatirim yaparim (taksi,dolmus,servis,dukkan)gibi gelecek nesile tarla alirim 500000 tl gibi bi rakami dünya turuna ayiririm

Piyango bana çıksa o kadar parayı bir arada görünce şasırız her istediğimi alır yer içer sonra para bitince de her piyango kazananı gibi elimde olanı da kaybettikten sonra eskisinden daha kötü duruma düşer yani sonuç olarak kalktığım gibi geri otururum olacağı bu :)

POYRAZLI TALHA link=topic=80251.msg951674#msg951674 date=1420049299' Alıntı:
Piyango bana çıksa o kadar parayı bir arada görünce şasırız her istediğimi alır yer içer sonra para bitince de her piyango kazananı gibi elimde olanı da kaybettikten sonra eskisinden daha kötü duruma düşer yani sonuç olarak kalktığım gibi geri otururum olacağı bu :)
Ya Rabbim, az verip gezdirme, çok verip azdırma!

Ya Rabbim. Parayı bulunca sapıtıp sapıtmayacağımı öğrenmem için lütfen bana bir şans var :D

sebazios link=topic=80251.msg951693#msg951693 date=1420051240' Alıntı:
Ya Rabbim. Parayı bulunca sapıtıp sapıtmayacağımı öğrenmem için lütfen bana bir şans var :D

Yılmaz o şans bize gerek :D

Ben almıyorum bilet, bizimkiler çeyrek almış, çıksa faize koyardım :p 110000 TL aylık faizi var sanırım :D Yaklaşık :) Zaten ondan sonrası gelir :p Önce senin kuzuları alır Trakkulup üyelerine bir ziyafet çekerdim :) Sonra bir çiftlik kurardım, bırakırdım işi gücü, faizi yer koyunlarla falan ilgilenirdim :) Geçim derdi olmayınca her iş güzel oluyor :p En güzelini, kafamı rahatlatan hayvanları seçerdim :) İnsanlarla uğraşılmaz :)

isyankar1985 link=topic=80251.msg951678#msg951678 date=1420049605' Alıntı:
Haram parayla hayır iş yapılır mı, bilmiyorum. Bu sebeple Allah helal yoldan bol rızık versin. Büyük ikramiye kazananların pek de hayır göreni olmamış.
http://www.sonhaber.nl/yasam/kazananlarin-hazin-sonu-h26750.html
camideki hocaya sormuştum para bulsam harcasam haram olur mu diye hoca eğer parayı ihtiyacı olana verirsen olmaz demişti ayrıca piyango oynayan adama kafasına silah dayatıpta oynatmıyorlar ya bence insana yardım etmenin kötüsü veya haramı olmaz

CELAL KARABULUT link=topic=80251.msg951707#msg951707 date=1420053066' Alıntı:
camideki hocaya sormuştum para bulsam harcasam haram olur mu diye hoca eğer parayı ihtiyacı olana verirsen olmaz demişti ayrıca piyango oynayan adama kafasına silah dayatıpta oynatmıyorlar ya bence insana yardım etmenin kötüsü veya haramı olmaz

Yalnız abi piyangodan çıkan parayla hayırişi yapsan da bunun karşılığında sevap beklemiyeckmişsin ben öyle duydum

CELAL KARABULUT link=topic=80251.msg951707#msg951707 date=1420053066' Alıntı:

bizim hoca da bir hayır kurumuna verecen en ufak sevap beklemiyen diyor