Plus☆Zetor Proxima 90 Premium ☆2014 ☆

Ynt: Plus☆Zetor Proxima 90 Premium ☆2014 ☆

Kardeş.. Çorum-amasya havalisi ülkede en çok zetor bulunan yerler çok sıkıntı yapmayın derim.. yereki temizi bulun..

Mustafa.. bizimkini en ince ayrıntısına kadar çektim.. dizayn incelikleri için.. forumda çok zetor olmadığından bide vaktim paylaşamadım..

Bak şu köylerde derelerde torik derler kurbağanın yavrusu.. kepçe balığı derlerya.. o şekil..

Kaputun önü geniş.. kabine doğru inceliyo huni gibi, pehlivanın beli gibi.. ne işe yarıyo.. hava filtreside en sona doğru kaputun dibine doğru.. hava emişini maksimize ediyo diye düşündüm.. ses-egzosta havanın normalin üstünde olduğunu gösteriyo zaten.. sen de iyi dikkat etmişsin.. bu değilde eski uzay kasada çok bariz zaten..

Sonra kaput/kabin ayrı salınıyo.. araya el girecek kadar boşluk konmuş.. ne iş dersen.. motorun sesi-titreşimi kabini etkilemiyo.. vs..

Ömür boyu bakım gerektirmeyen hertürlü yakıtı yakan kendi düz pompasını koymuş.. ama gene de pompaya gelmeden pisliği yakalayan filtreyi ihmal etmemiş.. yeni fark ettik.. vs. yani alıcı gözle bakılsa çok değerli ama çok sahipsiz bi makine..

Adamlar traktörün kitabını yazmış vesselam..

UÖZKAN.77 link=topic=73944.msg867054#msg867054 date=1394999693' Alıntı:
Kardeş.. Çorum-amasya havalisi ülkede en çok zetor bulunan yerler çok sıkıntı yapmayın derim.. yereki temizi bulun..

Mustafa.. bizimkini en ince ayrıntısına kadar çektim.. dizayn incelikleri için.. forumda çok zetor olmadığından bide vaktim paylaşamadım..

Bak şu köylerde derelerde torik derler kurbağanın yavrusu.. kepçe balığı derlerya.. o şekil..

Kaputun önü geniş.. kabine doğru inceliyo huni gibi, pehlivanın beli gibi.. ne işe yarıyo.. hava filtreside en sona doğru kaputun dibine doğru.. hava emişini maksimize ediyo diye düşündüm.. ses-egzosta havanın normalin üstünde olduğunu gösteriyo zaten.. sen de iyi dikkat etmişsin.. bu değilde eski uzay kasada çok bariz zaten..

Sonra kaput/kabin ayrı salınıyo.. araya el girecek kadar boşluk konmuş.. ne iş dersen.. motorun sesi-titreşimi kabini etkilemiyo.. vs..

Ömür boyu bakım gerektirmeyen hertürlü yakıtı yakan kendi düz pompasını koymuş.. ama gene de pompaya gelmeden pisliği yakalayan filtreyi ihmal etmemiş.. yeni fark ettik.. vs. yani alıcı gözle bakılsa çok değerli ama çok sahipsiz bi makine..

Adamlar traktörün kitabını yazmış vesselam..

Yok abi dert etmiyorum, zaten sana akıl danışırım öyle bir durum olduğunda, ayrıntılar çok önemli ben eski-yeni uzay kasa olayını bilmiyordum meselea :)

kardeş şuna emin ol.. en küçük eski kasa zetor 6441 bile ortadirek bi üreticinin her işini rahat görür..

zeten sizin ora Çorum-amasya havalisi.. kafana takma..

yeni kasada intercol var fazladan, biraz da raka kollar güçlü galiba.. ama dediğim gibi sadece 'temiz biniciden olsun' ne olursa olsun..

ilk zetor ararken Konya/Yunakta bi hacıyla tanıştık.. oğlunu motora bindirmeyecek kadar da titiz-pimpirikli :) zetoru epey anlattı.. biz daha araştırma safhasındayız can kulağıyla dinleyiciyiz..

*dedim ki hacım 'sen bu zetoru nerden biliyodun, nerden buldun'

*oğlum almanyada dediki 'baba zetor al ister küçük ister büyük farketmez' demiş

şimdi nasıl oluyo denebilir ama.. yakından inceleyince tam doğru ve anladık..

70-100 bg arası %99 yani küçük motoru es geçmek, umursamamak yok! tek kalem tek sınıf tek kalite mal.. turboları ve pompa ayarları farklı..

70-120 bg arası %90 aynı olan bi motor, bi üretim tarzı.. aynı köyde 6441/7441/8441 var eski-yeni kasa.. 3 ' üde sınıfını üstünde pullukları.. kendi aralarında 1 vites düşük olarak çekiyo.. ama en az yakan EN büyük olan.. tecrübeyle sabit..

UÖZKAN.77 link=topic=73944.msg867068#msg867068 date=1395001039' Alıntı:
kardeş şuna emin ol.. en küçük eski kasa zetor 6441 bile ortadirek bi üreticinin her işini rahat görür..

zeten sizin ora Çorum-amasya havalisi.. kafana takma..

yeni kasada intercol var fazladan, biraz da raka kollar güçlü galiba.. ama dediğim gibi sadece 'temiz biniciden olsun' ne olursa olsun..

ilk zetor ararken Konya/Yunakta bi hacıyla tanıştık.. oğlunu motora bindirmeyecek kadar da titiz-pimpirikli :) zetoru epey anlattı.. biz daha araştırma safhasındayız can kulağıyla dinleyiciyiz..

*dedim ki hacım 'sen bu zetoru nerden biliyodun, nerden buldun'

*oğlum almanyada dediki 'baba zetor al ister küçük ister büyük farketmez' demiş

şimdi nasıl oluyo denebilir ama.. yakından inceleyince tam doğru ve anladık..

70-100 bg arası %99 yani küçük motoru es geçmek, umursamamak yok! tek kalem tek sınıf tek kalite mal.. turboları ve pompa ayarları farklı..

70-120 bg arası %90 aynı olan bi motor, bi üretim tarzı.. aynı köyde 6441/7441/8441 var eski-yeni kasa.. 3 ' üde sınıfını üstünde pullukları.. kendi aralarında 1 vites düşük olarak çekiyo.. ama en az yakan EN büyük olan.. tecrübeyle sabit..

aynen öyle aga..hakkın 70 se 80 alacan..yüzün güler...aga macus türkiye temsilcisinin tel.ine ulaştım bu gün konuştuk.sezon sonu faaliyete geçiyoruz.distribitör beklemiycem ben.adam fiyat konusunda bence çok makul.murat abinin bahsettiği gibi traktör ithalatındada baremler mevcutmuş.yani sadece makina için geçerli değilmiş.haftaya köyde gündem belli.bi kaç hasta var benim gibi 3-5 de forumdan buluruz.polonya mascus la görüştü adam en iyi fiyat orda diyor.8 makinada %13 indirim alacak.liste fiyatından.gerisi sanayi bakanlığıyla burda.zaten eskiden ithalatı olduğu için uygunluk belgesi sorun olmıcak çünkü mvcut.kısmet bakalım.yaz sonu eğiliyoruz bu işe..eylül gibi..adamda iştahlandı..bizim forumdan bahsettim akşam tekrara aradı zetor hakkında yazılanları okumuş..forumdan baya talep olur gibi falan dedi..bu iş çözülecek...yedek parça konusunda adama güvenim tam..geçen yıl imkansızı başardı..munktelin orjinal hidrolik pompasını getirtmişti romanyadan..bakalım zetor işinde ne kadar yardımcı olacak..

gün ola harman ola.. canlar sağ ola.. belkim 3 ' leriz zetoru kanımıza girme şimdiden.. yeterki iş olsun işler açılsın.. varsın 3 olsun.. :)

yalnız müzelik munktelin orjinal parçasını bulan adamın peşini sakın bırakma, helal..

UÖZKAN.77 link=topic=73944.msg867080#msg867080 date=1395002247' Alıntı:
gün ola harman ola.. canlar sağ ola.. belkim 3 ' leriz zetoru kanımıza girme şimdiden.. yeterki iş olsun işler açılsın.. varsın 3 olsun.. :)

yalnız müzelik munktelin orjinal parçasını bulan adamın peşini sakın bırakma, helal..

bulur abi o adam kurt..mascus u almadan önce romanyadan hurda demir ithalatı yapıyormuş herif doğu bloğu avcunun için gibi biliyo..geçen sene tanıştık.tarımdan ziyade iş makinası getiriyoya bizede yardımcı olacak..tahminim zetor a fiyat aldığı yer kandile damlatacak aga :) çünkü yarım saatte geri döndü herif..kaynağı sağlam olmasa sallardı..

Murat abiye de bahset durumdan.. gerçekten çok sevindim.. en azından parça/bilgi isteriz.. dediğin gibi kendi işini kendin görecen bu devirde imkanlar/iletişim kolay..

Doğu bloku/Polonya Zetorun yatağı..

Zetor modifiye.. üstünde Doğu Buloğu Şoku yazıyo :) tam yol ileri.. doğru adamı bulmuşsun..

Eastern Block Shock Zetor Sportkasse Schlepper aus (NL)