Pulluğu Üstüme Devirdim [İş Kazası] ...

Ynt: Pulluğu Üstüme Devirdim [İş Kazası] ...

Geçmiş olsun.Bizde aynı durumla sık karşılaşıyoruz.En iyisi orta koldan sonra bir tarafı çıkarıp diğer tarafa geçerek o taraf pulluk kolunun iç yüzünde dış yöne doğru çekiçle vurup pulluğu kurtarmak ve bu arada yine de tetikte bulunmak..

Dün saat 16.00 gibiydi. Sabah yağmur yağmıştı. Bende tarla sürülmez dedim. Pulluğu çıkarıp kazayağını takıp çapalanacak 5 dekar yer vardı oraya gidecektim. Pulluğu çıkaracağım yere geldim traktörü stop edip viteste bıraktım. Aşağıya indim. Pulluk 4 lü Alpler. Pulluğun tekerinin altına devrilmemesi için taş koymayı unuttum. Orta kolu çıkardım. Traktörün Sol tarafındaydım. Sol koluda çıkardım. Sağ kolun küçük pimini çıkarıp traktöre koydum. Sağ kol düşmedi bende karşıdan karşıya (Soldan>sağa) Kola tekmeyi vurdum. Pulluk birden çıktı Bacaklarımın üstüne düştü :(. Bacaklarım açık bir şekilde oturur vaziyette sol arka lastiğin arasına sıkıştırdı beni. Kalkmaya çalıştım olmadı. Koca pulluk son gücümle kaldırmaya çalıştım biraz kalktı. Bacağımın yarısını çıkardım. Biraz gayretle pulluğu az daha kaldırıp altından çıktım. Bacaklarım ezilmiş gibi az bişey ağrıyo ucuz atlattık. cöö-*s Siz Siz Olun Çiftçilikte dikkat edin uyrra*-*-