SA-Tarım Fuarı 2008 JD 7930-6330 premium plus

Ynt: SA-Tarım Fuarı 2008 JD 7930-6330 premium plus

diomedes link=topic=5885.msg62260#msg62260 date=1217795702' Alıntı:
Doyranlı Kardeş,
Biliyorsun ki lazer sınırsız güç isteyen bir makina. bizim buralarda Tl 100 lerle lazercilik yapmaya çalışan insanlar var ve gayet de güzel oluyor. Hatta 82-80 tümosanlarla bile bu işi halledenler var. Ben 6210 Jd yi denedim dört metrede gayet başarılı. Dolayısıyla 6430 4 mt lazerin hakkından gelir.
Ama lazer için bence en ideali 6 silindir 135-140 beygir bir motor ve kendi ağırlığı da iyi olan bir motor daha verimli olurdiye düşünüyorum. Ama dediğim gibi 6430 işini çok rahat görür.
teşekkür ederim cevabın için,
jd nin 6530 ve 6630 serileri 6 silindir olması gerekiyo,peki 4 silindir 6430 ve 6 silindir 6530 arasında pek fazla güç farkı olmamasına rağmen silindir sayılarının farklı olmasından dolayı yakıt durumu değişirmi ne dersiniz ?

O konuda sana çok net birşey söyleyemem. Çok bilgim yok tecrübem de yok. Bilmediğim bir konuda tahmin de yapmak istemem. Ama 6 silindir motorun özellikle zorlamalarda daha verimli olabileceğini düşünüyorum. Muhtemelen ağır yük altında da 6 silindir daha az yakacaktır. Hafif işlerde ise 4 silindir daha ekonomik olabilir.Burada az yakmaktan kastım yaptığı işe göre daha az yakacaktırı kastediyorum. Örneğin Tl 100 ile yapılan lazer ve 6820 Jd ile yapılan lazer arasında şöyle bir fark gördüm. Saat hesabı düzleme yapıyoruz. Bizim lazerin yaptığı iş her zaman için saat ücreti fazla olmasına rağmen toplamda daha ucuza geliyor. Bu azıcık bir fikir verebilir. Ayrıca lazer kullanmak istiyorsan mutlaka powershift teknolojisi olan bir traktör al. Yani debriyajsız vites değiştirebileceğin bir transmisyon olsun. Buna kimisi powershift der, kimisi autokuad, powerquad der kimisi daha ileriye gider cvt der ya da bu araların en modası vario der. Sen ne demek istediğimi anladın. Özellikle lazeri toprakla doldurup taşımaya geçtiğin anda traktör bir vites yukarısını ister ve bunu hiç durmadan yapman gerekir. Durduğun anda tekrar kalkamazsın zaten. Aynı vitesle de toprağı bırakacağın yere kadar gitmen de yakıt artışı demek. Herneyse bu detayları zaten biliyorsundur. Ama illa alacaksan 6820 ya da 6920 al 4-5 mt lazerlerde hiç arkana bakma.
Bir çok traktörün lazerde götü dağıldı ya da ciddi hasarlar aldı. Jd lerde götten bir arıza gelecek diye de sakın aklına getirme. Yalnız göt yağına dikkat. Belirli aralıklarda değiştir ve filtreleri temiz tutmaya bak.

diomedes link=topic=5885.msg62578#msg62578 date=1217877871' Alıntı:
O konuda sana çok net birşey söyleyemem. Çok bilgim yok tecrübem de yok. Bilmediğim bir konuda tahmin de yapmak istemem. Ama 6 silindir motorun özellikle zorlamalarda daha verimli olabileceğini düşünüyorum. Muhtemelen ağır yük altında da 6 silindir daha az yakacaktır. Hafif işlerde ise 4 silindir daha ekonomik olabilir.Burada az yakmaktan kastım yaptığı işe göre daha az yakacaktırı kastediyorum. Örneğin Tl 100 ile yapılan lazer ve 6820 Jd ile yapılan lazer arasında şöyle bir fark gördüm. Saat hesabı düzleme yapıyoruz. Bizim lazerin yaptığı iş her zaman için saat ücreti fazla olmasına rağmen toplamda daha ucuza geliyor. Bu azıcık bir fikir verebilir. Ayrıca lazer kullanmak istiyorsan mutlaka powershift teknolojisi olan bir traktör al. Yani debriyajsız vites değiştirebileceğin bir transmisyon olsun. Buna kimisi powershift der, kimisi autokuad, powerquad der kimisi daha ileriye gider cvt der ya da bu araların en modası vario der. Sen ne demek istediğimi anladın. Özellikle lazeri toprakla doldurup taşımaya geçtiğin anda traktör bir vites yukarısını ister ve bunu hiç durmadan yapman gerekir. Durduğun anda tekrar kalkamazsın zaten. Aynı vitesle de toprağı bırakacağın yere kadar gitmen de yakıt artışı demek. Herneyse bu detayları zaten biliyorsundur. Ama illa alacaksan 6820 ya da 6920 al 4-5 mt lazerlerde hiç arkana bakma.
Bir çok traktörün lazerde götü dağıldı ya da ciddi hasarlar aldı. Jd lerde götten bir arıza gelecek diye de sakın aklına getirme. Yalnız göt yağına dikkat. Belirli aralıklarda değiştir ve filtreleri temiz tutmaya bak.
verdiğin bilgiler için çok teşekkürler,Lazer işine bu yıl başlıcaz daha önce hiç yapmadık,,

:) Yaparsınız yawf :) onda da ne varki...

Senki daha hiç kullanmadığın ve torklu olan makinenin anasını ağlattın Yılların söförüne taş çıkardın... Yanından Utanıp KAÇTI ...

kaldıki bu iş HİKAYE gelir.

arkadaşlar inceledim 400 vario serisini hatta kutlucan lar bile aradı,
Balon lastikler filan 86.000 euro dediler,Bafra da Fendtin yetkili sevisini tanıyorum birde ona sorucam,iyice bi araştırmak gerekiyo,birde masseyin 6470 modelinde de kademesiz sanzıman varmış onada bi bakıcam.
fendt in hangi modeli 86.000 bin youro yani kaç hp olanı