ŞAHSUVAROĞLU DEVRİ SONUNDA BİTTİİİİ

Ynt: ŞAHSUVAROĞLU DEVRİ SONUNDA BİTTİİİİ

gerçekten güzel kaliteli sağlam özellikli bir traktör hak ettiği yerde değildi inşallah bundan sonrası için iyi olurrr

bizim burda osmaniye merkezde bayileri varmmıydı bilmiyorum ben hiç görmedim ama kadirli ilçesinde vardı bayileri adamlar gayette uygun veriyorlardı 2010da ben tenteli td65d dt yi 50bine aldıgımda adamlar 70lik tenteli dubleks lastikli deutz traktörü biizm köyden birine 46bine verdiler hala köyde tek deutz o traktör
ama bayi pek sevilen biri degil 2. el traktörü 10a alır 20 ye satar tarım aletleri de satar gübrede satar faizli parada verir vadeli mal alır satar parasını alamadıgı zaman çiftçnin tarlasını alır hatta biizm köyden başka briine gübre evrmiş epey ve parayı alamayınca admaın tarlasını almıştı onuda bana satacaktı almadım bu adamlar camiyede gider hatta satış sorumlusu veya müşteri temsilcisi falanda kullanmaz traktör satarken direk kendi ve kardeşi ilgilenir hatta nerdeyse bana bile satacaktı azdaha ikna ediyordu ;D
tamam traktör iyidir belki ama az para degil koca traktör alıyorsunn birsürü para verip
ama servis yedek parça ikinci el vs çok önemli buda malesef yok

Hiç kullanmasamda ben bile sevindim nedense :) Adamlar uğraşmış emek vermiş satılmaması üzücü. Çokta kaliteli traktörler belli zaten. İnşallah dahada iyi olurda bi kaç değişik marka duyarız hep aynı tondan dinlemekten kulağımız paslandı :D

YAVUZ_13 link=topic=61238.msg677311#msg677311 date=1357074611' Alıntı:
bizim burda osmaniye merkezde bayileri varmmıydı bilmiyorum ben hiç görmedim ama kadirli ilçesinde vardı bayileri adamlar gayette uygun veriyorlardı 2010da ben tenteli td65d dt yi 50bine aldıgımda adamlar 70lik tenteli dubleks lastikli deutz traktörü biizm köyden birine 46bine verdiler hala köyde tek deutz o traktör
ama bayi pek sevilen biri degil 2. el traktörü 10a alır 20 ye satar tarım aletleri de satar gübrede satar faizli parada verir vadeli mal alır satar parasını alamadıgı zaman çiftçnin tarlasını alır hatta biizm köyden başka briine gübre evrmiş epey ve parayı alamayınca admaın tarlasını almıştı onuda bana satacaktı almadım bu adamlar camiyede gider hatta satış sorumlusu veya müşteri temsilcisi falanda kullanmaz traktör satarken direk kendi ve kardeşi ilgilenir hatta nerdeyse bana bile satacaktı azdaha ikna ediyordu ;D
tamam traktör iyidir belki ama az para degil koca traktör alıyorsunn birsürü para verip
ama servis yedek parça ikinci el vs çok önemli buda malesef yok
Bizim memlekettede aynı özelliklerde birisiydi bayileri 3-4 sene öncesine kadar. İnan ben yazsam ancak bu kelimeler ile anlatabilirdim adamı. Demekki şahsuvaroğlu bunları seçipte buluyor. :):)

valla demekki bu adamalrı seçip buluyorlar )))

bak mesela bizim burda mf nh erkunt tümosan samedeutz başak gibi bazı traktörlerin bayileri var
içlerinde en profosyonel olanı en uzun zamandır bayilik yapanı nh bayisi
adamlar eskidende fiatın bayisiydi direk isim degişince kaldıkları yerden devam ettiler ara vermeden
birde işin garip tarafı adamalr bölge bayisi gibi çalışıyorlar osmaniyenin il olması 15-16 senelik mevzu ve çevrede büyük iller var
adana hatay maraş antep gibi
fakat burdaki bayi okadar güçlü ki adamalrın çevre illere müdahale hakkı var çevre illerin ilçe bayilerine müdahale hakkı var osmaniyenin ilçelerini saymıyorum bile :D kısaca uzmanlaşmışlar
mesela masseyin bayisi sıradan bir traktör galerisi bayi demeye bin şahit başak desen oda aynı galari ayarında bişey
erkunt bayisi daha 1 yıl olmadı başlayalı daha önceki bayi iflas bayragını çekti bıraktı bu adam petrolü vardı işe girişti bayiligi aldı azda olsa traktör satıyor ama çok amatör traktör satış işini bayinin sahibi olan adamın oglu ve nh bayisinden performansı dolayısıyla çıkarılan satış temsilcisi yapıyor
tümosan bayisine elirsek ilçelerde durum ne bilmiyorum ama osmaniye merkezdeki bayi tam komedi
adamalrın dükkana git selam ver bana traktör lazım de senetle traktör al yada tanıdık biiyle git istemedigim kadar traktör versinler adamalr emmolu muhabbetiyle traktör satıyor en son gördügümde nerden baksan 50-60 tane ikinci el takasta aldıkları traktör vardı ellerinde şişmiş :D
adamalr eskiden de araba ve traktör alıp satn galericiler fakat traktör bayiligi normal galericilik gibi olmuyor malesef

YAVUZ_13 link=topic=61238.msg677361#msg677361 date=1357076732' Alıntı:
valla demekki bu adamalrı seçip buluyorlar )))

bak mesela bizim burda mf nh erkunt tümosan samedeutz başak gibi bazı traktörlerin bayileri var
içlerinde en profosyonel olanı en uzun zamandır bayilik yapanı nh bayisi
adamlar eskidende fiatın bayisiydi direk isim degişince kaldıkları yerden devam ettiler ara vermeden
birde işin garip tarafı adamalr bölge bayisi gibi çalışıyorlar osmaniyenin il olması 15-16 senelik mevzu ve çevrede büyük iller var
adana hatay maraş antep gibi
fakat burdaki bayi okadar güçlü ki adamalrın çevre illere müdahale hakkı var çevre illerin ilçe bayilerine müdahale hakkı var osmaniyenin ilçelerini saymıyorum bile :D kısaca uzmanlaşmışlar
mesela masseyin bayisi sıradan bir traktör galerisi bayi demeye bin şahit başak desen oda aynı galari ayarında bişey
erkunt bayisi daha 1 yıl olmadı başlayalı daha önceki bayi iflas bayragını çekti bıraktı bu adam petrolü vardı işe girişti bayiligi aldı azda olsa traktör satıyor ama çok amatör traktör satış işini bayinin sahibi olan adamın oglu ve nh bayisinden performansı dolayısıyla çıkarılan satış temsilcisi yapıyor
tümosan bayisine elirsek ilçelerde durum ne bilmiyorum ama osmaniye merkezdeki bayi tam komedi
adamalrın dükkana git selam ver bana traktör lazım de senetle traktör al yada tanıdık biiyle git istemedigim kadar traktör versinler adamalr emmolu muhabbetiyle traktör satıyor en son gördügümde nerden baksan 50-60 tane ikinci el takasta aldıkları traktör vardı ellerinde şişmiş :D
adamalr eskiden de araba ve traktör alıp satn galericiler fakat traktör bayiligi normal galericilik gibi olmuyor malesef
Tümosan Eskişehir ' de de çok traktör satıyor iki sebebi var, birincisi bayi değişti, ikincisi Tümosan halka açılıyor pazar payını yükseltmek için fiyatları çok düşürdüler. Benim sıfır traktörde gözüm olmadığı için sormadım fakat duyduğuma göre 80 beygirlikleri 55-60000 civarında veriyorlarmış. Ben söyleyenin yalancısıym.

stulu link=topic=61238.msg677369#msg677369 date=1357077437' Alıntı:
Tümosan Eskişehir ' de de çok traktör satıyor iki sebebi var, birincisi bayi değişti, ikincisi Tümosan halka açılıyor pazar payını yükseltmek için fiyatları çok düşürdüler. Benim sıfır traktörde gözüm olmadığı için sormadım fakat duyduğuma göre 80 beygirlikleri 55-60000 civarında veriyorlarmış. Ben söyleyenin yalancısıym.

burdada fiyatları çok düşük fakat sebep sizin dediginiz gibi degil
tümosanın fiyatı bu halka arzın çok etkisi yok pahalı olsa satılmaz
klasik kaporta tenteli 8095likleri bizim köyden biri 62bine almıştı
o güçteki başka marka bir traktörü o fiyata almak imkansız giibi birşey

bu ğün duydugum en ğüzel haber bu çok sevindim arkadaşlar sivasta ilk 4 cü same alan benim hatta 2011 de bir ikinci same aldım ama gelin görünki bu bayiii ve serviislerin yüzünden çekmediğimiz sıkıntı kalmadı servis rica minnet getiryoruz bayii adamı salmıyor böyle rezillik ğörmedim ve böylede rezil bayii ğörmedim sonunda pes ettim vallahi samenin birini sattım johondere aldım bu servis yüzünden öbürünüde satacagım ama traktore kıayamıyorum same ğibi ğüzel trktor bulunmaz yakıt az arıza çok az veriyor ve çekişi çok ama birde servis ve adam ğibi adam baiii lazım vede sattıgı traktorun arkasında duracak firma saygılarr

Vallaha çok güzel oldu bu bide şu same tigerin 75 liklerinde kronik hatayı düzeltseler 10 numara olacak.Ben gecen sene sıfır aldım traktörü amcal gilde aldılar 3 traktörde gaz yemiyor boğuluyor amcal gil sattılar biz satmadık servisten gelip bi parca taktılar biraz canlandı sonra tekrar eski haline döndü bizim köyde bitane valtra a75 var maşallah traktör canavar gibi 4-14lü pullukta banamısın demiyor taksan 4-16 da çeker bizim same 3-16lıyı çekemiyor boğuluyor gaz yemiyor ama biz samey, ilk aldığımızda canavar gibiydi sonradan ne olduysa bu traktöre gaz yemez oldu same fab. tanıdığı olan varsa veyahut bu problemin çözümü hakkında bilgisi olan varsa arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

eren205 link=topic=61238.msg680634#msg680634 date=1357550693' Alıntı:
Vallaha çok güzel oldu bu bide şu same tigerin 75 liklerinde kronik hatayı düzeltseler 10 numara olacak.Ben gecen sene sıfır aldım traktörü amcal gilde aldılar 3 traktörde gaz yemiyor boğuluyor amcal gil sattılar biz satmadık servisten gelip bi parca taktılar biraz canlandı sonra tekrar eski haline döndü bizim köyde bitane valtra a75 var maşallah traktör canavar gibi 4-14lü pullukta banamısın demiyor taksan 4-16 da çeker bizim same 3-16lıyı çekemiyor boğuluyor gaz yemiyor ama biz samey, ilk aldığımızda canavar gibiydi sonradan ne olduysa bu traktöre gaz yemez oldu same fab. tanıdığı olan varsa veyahut bu problemin çözümü hakkında bilgisi olan varsa arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum
ısı ayarı bozulmuştur....

evet same motorları her silindire ayrı pompaya sahiptir pompanın ateşleme ayarı bozulduğunda her silindirin egsoz manifoldunda
bir 10 luk cıvata vardır o manifolttaki cıcatayı sökerek oraya bir makinenin koblo ucu sokularak motor çalıştırılır ve makinede çıkandeğerlere göre pompadan ayar yapılır bu her silindir için ayrı ayrı uygulanır.bu işleme motor ısı ayarı denir..sorun burada değil ise mazot otomatiğinin yayı
kırılmış yada esneklik özelliğini kaybetmiştir.

4 lü düz pulluğu çeker çekerde fakat dönerliyi sanmam. Büyük ihtimal motor yerli imalat olması lazım. Sanayiye git servise motora ayar çeksinler düzelir büyük ihtimal. Same den problemli olanların tahminen hepsi ya kullanım hatası yada yerli imalatın hataları, bunu haricinde elne sağlam ayarlı motor geçenler bilir bu motorlar felakettir. Fakat kara duman atmasının bir sebebi vardır bi götür göster özürlü mal ise servis anlar zaten.

çok güzel olmuş bende deoutz farm 50 lik var hitroliğinde sorun vardı servise götürdüm sorun aynı 5-6 ay geçti bu 5-6 ayda servise 50 kere söyledim yap yap yapmadı 5 ay sonrada yaparım ama parayla yaparım garantisi 156 gün önce bitti dedi bende bu sorunumu 5 ay önceden beri söylüyorum garantisinin bitmesini bekliyordun dediğimde teli kapattı bidahada açmadı şahsuvaroğluna aradım yapacak birsey yok dedi sorunu yapmaktan acizler traktör güzel ama servis parça temini berbat şiu an da 600 tl istiyorlar garantiliyken yapma garanti bitti 600 tl yaparız çiftçi muz enayi ne yapalım

Same- Deutzh -Fahr grubu satın aldı tüm hisseleri. Hatta %80 değil %100 nü aldı. Artik direk şirket kendisi ilgileniyor.. Ve öyle başka aracı şirkette kullanmayacak.. Yani traktörleri yurtdışından kendisi getirip satacak. Bundan sonra daha çok satar. Servis işinide halletilermi önleri açık olur türkiyede.

arkadaşlar evet şağsuvaroğlu işi bıraktı italyanlar direk kendileri ilgileniyor. geçenlerde benim başıma geleni coğu arkadaş bilir sıfır traktör aldık arzalıydı bi ay sonra yenisiyle değiştirdiler şağsuvaroğlu olsaydı değiştirmezdi. inşallah daha iyi olacak şu servis ve yedek parça işini çözerlerse.