Same explorer 3 classic

2012 model 100 lük Same explorer var bende yüzde yüz avrupa ve deutz motor taşıyor.
O fiyata 2016 model avrupa same 90 lık vermezler. iyi araştır ve sor.görünüş benimkine benziyor montaja birşey diyemem,birde kabinsiz olduğu için fiyatı düşüktür.

İtalyan SDF montajdır çok büyük ihtimalle.

Yerli montaj olarak sadece Same tiger 75 ve Deutz Fahr agrolüx 75 imal ediyor Şahsuvaroğlu, Balıkesir fabrikasında.

Her iki model de en yüksek 72 HP 3 silindir traktör seçenekleri var en güçlü.

Malum Traktör ülkemizde genellikle kabinli satıldığı için tenteli olanının fiyatları makul olması fazla anormal sayılmaz.

Görkem bu Avrupa montaj 90 hp burda yok. Güzel makina

ilk çıktığında eskişehir bayisine doldu bu motorlar kabinlileri hatta kabinleri yerli deutzda karşılığı agrofarm tb mi t miydi tam hatırlamıyorum
nereden duyduysam yerli montaj diye duymuştum. bunların tasarım farklı kabin içi düz değil 30+15 gibi vitesi olması lazım. ital dediğimiz agrofarm ın da tentelileri var kabin içleri düz ve deutz motorlu

Arkadaşlar bu ilandaki traktörü almak niyetindeyim
Bu traktör Avrupa mı ? Yerlimi?
Avrupaysa alacağım
Traktör Same explorer 3 classic Kabinsiz

https://www.sahibinden.com/ilan/is-...t-classsic-demireller-isparta-509044960/detay
Bizde explorer 3.90 kullanıyoruz. Bu ilandaki model sdf motor, parçalar avrupa ancak yerli montaj. T classic yazanlar deutz da olsa same de olsa avrupa parça yerli montaj.
Yalnız şanzıman vites farkı var mı bilmiyorum. Yüksek ihtimal avrupalardan vites farkı olabilir.

Sdf motorlu italyan Avrupa 88 beygir 345 tork 1600 devirde torku yakalıyor. Fiyatı uygun. Uygun olmasının sebebi kabinsiz 15bin tl fark yaratıyor. Classic ne demek bilmiyorum. Buçuk yok galiba 4 takviye vitesli 5 ana vites 20 ileri 20 geri. Opsiyonlu 40-40 vites düğmeli buçuk olmadığı için fiyat doğru diyebiliriz.