same explorer 70 tek ceker 2001 alayim mi styer in üstüne 10 bin istiyorlar 4500 saat

Screenshot_2017-03-15-12-31-53.pngScreenshot_2017-03-15-12-32-03.pngScreenshot_2017-03-15-12-32-12.pngScreenshot_2017-03-15-12-32-05.pngScreenshot_2017-03-15-12-32-00.pngScreenshot_2017-03-15-12-32-05.png

Trakya bolgesinde same tutulan bir model.eski susuz sameler suanki samelerden daha saglam 4 piston az yakit cok.cekisli bir motor benim gozumde ara isler icin aliyorsaniz tek ceker 70 lik same super olur ama ana traktorse 4 cekerini almanizi tavsiye ederim. Kullanici deilim.sadece gozlemciyim. Kullanan arkadaslar daha detayli yorum yapacaklardir

Motor bakımlı ve temiz kullanılmışsa 4500 saat daha gider.Şanzıman yağı eksik kullanılmaması gerekir.Hava soğutmalıdır,sıcak tahammülü çok çok iyidir, hararet göstergesi yoktur.Debriyaj ve frenler ıslak kavramadır.
Hidrolik kapasite:2500 kg,levye yağlı geçiştir.Test sürüşü yapıp motoru deneyiniz.Anlayan kişi varsa bilen kişiyle bakılıp alınabilir.İyi çalışmalar.

Explorer 70 ,Steyre göre daha iyi bir motor. Daha az yakar, hidrolik kaldırma kapasitesi daha fazla, daha uzun şasesi var. Model yeni. Vites daha iyi. Kısacası çekiş olarak bir ihtimal Steyr ile yarışamaz bence. Manevrasını nasıl beğendiğinizi bilmiyorum.

Bizde 98 model Explorer 90 DT var. Genel olarak memnunuz. Sağlam moturdur doğru. Bizde orman işinde aranır ve çok tutuluyor. Fakat bu motorların arızaları çok can sıkar. Bu konuda Steyri ararsınız.

25 - 30 bin₺ civarılarda ciftceker Explorer 70 ve 80 var. Onlar daha mantıklı. Fakat böyle bir motordan tam randıman almak istiyorsanız piyasası 35 bin ₺ civarılarda olan orjinal turbolu Explorer 90 DT bakın. 90 lik olanları 70 lik ile aynı yakıt yakıyor ve çekiş 70 lik olandan çok iyi. Elimizden 90 75 ve 70 Same ve 774-80 Lamborghini geçtiği için tecrübe ile sabittir.

Neyse toparlamak gerekirse:
Bence huyunu suyunu bildiğiniz Steyri verip yine 70 HP bir tekceker Same almak çok mantıklı gelmiyor. Karar sizin tabi..

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Sağol arkadaşım değerli yorumların için teşekkür ederim . çift çeker almak mantıklı ancak 160 dönüm yerim var çok büyük yatırım yapmak istemiyorum bu traktor benim işimi styer den iyi göreceğine emin olmak istiyorum hidrolik olarak iyi çekiş nasıldır acaba sürüm de seri mi direksiyonu çok iyi çok az cevirmeyle lastij ler çok dönüyor çok hoşuma gitti manevra derken bunu kasttettim styer de tam sağ yada tam sol 3 tür döndüruluyor tam kırmak için bunda bir tür donduruyorsun tam sağ oluyor buçuk varmı bunda acaba

Sağol arkadaşım değerli yorumların için teşekkür ederim . çift çeker almak mantıklı ancak 160 dönüm yerim var çok büyük yatırım yapmak istemiyorum bu traktor benim işimi styer den iyi göreceğine emin olmak istiyorum hidrolik olarak iyi çekiş nasıldır acaba sürüm de seri mi direksiyonu çok iyi çok az cevirmeyle lastij ler çok dönüyor çok hoşuma gitti manevra derken bunu kasttettim styer de tam sağ yada tam sol 3 tür döndüruluyor tam kırmak için bunda bir tür donduruyorsun tam sağ oluyor buçuk varmı bunda acaba

toprağım fiyatı nedir

Same explorer 70 Çekiş olarak normal diyebilirim. 70'lik bir motordan ne bekleniyorsa çekiş olarak rahat karşılar. Şanzıman olarak tam hatırlamıyorum ama 20 ileri 20 geri şanzıman varsa çok başarılı ve motora uyumlu bence. Vites geçişleri ve senkromeç yaşına göre çok iyi.

Almayı düşündüğünüz motorda 3500 kg hidrolik kaldırma kapasitesi var. Çok fazlasıyla yeter. 1000 kg ilaç makinesi. 1000 kg gübre serpme falan rahat kaldırır. Ön ağırlıklar 40kg x 8 adet olması lazım. Fotolardakinde ön tampon ile ön ağırlık gayet iyi. ön kaldırma sıkıntısı yaşamazsınız Steyre bakarak hiç yaşamazsınız. Damperli römorku dolu halde bile kaldırır.

Ben bizdeki Same'nin direksiyonu beğenmedim. Çok sert ve tur zayıf. Siz beğendiyseniz sorun yok.

Tam dikkat etmedim ama 2 takım (2 ayrı gidiş ve 2 ayrı dönüş, toplam 4 çıkış) damper çıkışı mevcut fotodaki Samede. Yeterli diyebiliriz.

Kuyruk mili ve hararet olarak tereddütünüz olmasın. Kolay hararet yapmaz. Balya makinesi falan rahat taşır.

Sizin 8073'ün üstüne 10 bin ile tahmini 27-28 Bin lirayı bulur. Piyasası da o kadar. Sizin bileceğiniz şey tabi Ben alternatifleri sıraladım bir önceki mesajda.

Motorun alınabilirliği var yalan söylemeyim. Karar sizin.

Gayet dayanıklı bir traktör çift sıra silaj makinasıyla silaj da yaptık mozotu bitene kadar santrafujde kendi kendine çalıştığı da oldu, gerek hidrolikleri gerek frenleri hertürlü güzel traktör parçası steyra göre pahalıdır tarlada daha seridir ancak yolda steyrdan geride kalır.(profilimde silaj yaparken videosı var bi bakın isterseniz)

normal bir durum ise sorun yok nelerine dikkat etmemiz gerek alırken biraz gaz verdim gezdim test ettim bugün ama hiç duman yok egzoz da kara bile yok vitesleri güzel ancak kaç vites bunlar tarlada hangi vites kullanılır sürüm de tiller de vs benim pulluklari cekermi