Same Explorer II 90 çeltik tarlasından kareler,,,

Ynt: Same Explorer II 90 çeltik tarlasından kareler,,,

alakası yok motor kuvvetli değil motor geniş lastikliyken daha iyi çeker
doganbey1 link=topic=8144.msg91510#msg91510 date=1225576932' Alıntı:
abi motorun bayılmasının sebebi o lastiklerin ona fazla büyük gelmesi ön lastikleri kısa ve dar arkalarıda daraltmaları gerekio bak o zaman nasıl çekiş artıo

hattatcı link=topic=8144.msg92652#msg92652 date=1225812469' Alıntı:
alakası yok motor kuvvetli değil motor geniş lastikliyken daha iyi çeker
geniş lastiğinde çekemeyeceği yerler vardır.ebat genişledikçe yere yapacağı basınç azalacağından daha çok ağırlığa gereksinim duyacaktır.ayrıca lastik ne kadar büyürse traktör o kadar zorlanır...
traktör ne kadar güçlü ve ağır olursa geniş lastiği üzerinde o kadar iyi taşır....

_FaTıH_ link=topic=8144.msg92678#msg92678 date=1225813630' Alıntı:
geniş lastiğinde çekemeyeceği yerler vardır.ebat genişledikçe yere yapacağı basınç azalacağından daha çok ağırlığa gereksinim duyacaktır.ayrıca lastik ne kadar büyürse traktör o kadar zorlanır...
traktör ne kadar güçlü ve ağır olursa geniş lastiği üzerinde o kadar iyi taşır....

Tamamen Katılmaktayım...traktörü şöförü olarak Turbosu bulunmakta fakat bu traktöre eklenecek tek parça İntercooller

POYRAZLI SALİH link=topic=8144.msg85582#msg85582 date=1224191574' Alıntı:
güzel resimler... bizim köyde de Same Explorer 90 var : herkte çekişi güzel ama römork çekmede falan biraz pasif kalıyor... 2 gün önce beraber ekin ekmeye gittik tarla kaba motorda biraz hafif kalıyor, bayırlarda yüksek viteste hiç patinaj çekmiyor ama ne zaman motor tıkanırda vites düşürürsen işte o zaman emeklemeye başlıyor... Explorer 90ı çok beğeniyordum ama beni hayal kırıklığına urattı... bazende yüksek viteste giderken çok zıplıyor yav ön tekerler yerden kesiliyor, tekerler kaçıramayınca zıplamaya başlıyor gazı kesiyorsun bu seferde tıkanıyor ama sesi çok süper sırf sesini dinlemek için sabahtan akşama kadar motorun tepesinde gezdim :D
buda resmi :
081014101351cj4.jpg

Kardeş burası tam neresi bizim beypazarına çok benziyor hiç ağaç yok ta :D