Şeker pancarı küspesimi Mısır slajımı

Slm arkadaşlar yeni hayvancılaca başladım ve kaba yem olarak sadece saman var ekstra olarak bölğemizde şeker pancarı küspesi ve Mısır slajı bulunuyor hangisini almamı önerirsiniz fi..
Fiyatları
Şeker pancarı 150tl
Mısır slajı 250 tl

Slm arkadaşlar yeni hayvancılaca başladım ve kaba yem olarak sadece saman var ekstra olarak bölğemizde şeker pancarı küspesi ve Mısır slajı bulunuyor hangisini almamı önerirsiniz fi..
Fiyatları
Şeker pancarı 150tl
Mısır slajı 250 tl
Usta pancar kuspesi kurumaddesi cok az oluyormus 1 tona 150 tl veriyon 850 kg su alıyorsun diyorlar. Eğer %30 kurumaddeli daneleri bol ve kırılmıs güzel bi silaj bulursan al bence

• Beğen
Tepkiler: yasin karaca
Peki 25 kğ süt veren bi ineğe günlük kaç kğ verilmesi lazım
Abicim ben arastirmaci bi kardesinim o konuda sana yardimci olamam. O konuda kimse sana yardimci olamaz. Hayvani gormek icap eder. Verimlerini yaşını irkini bilmek icap eder. Ama usulen 25 kg süt veren ineğe 15 kg kaliteli silaj 4 kg kuru yonca 2-4 kg ot kurusu 6-8 kg bazen 9 kg süt yemi verilir ama bu rakamlar net degil abi bilen biri rasyon yapsin ama yaptigi sey bu dedigime yakin olabilir. Hayvanin irki ne

• Beğen
Tepkiler: ademin
Fiyatları
Şeker pancarı 150tl
Mısır slajı 250 tl
Pancar küspesi ve mısır slajını karşılaştırmak yanlış olur
Süt sığırcılığı yaparken mısır slajı olmassa olmaz kaba yemdir maliyetleride düşürür biz rasyona 4 Kğ pancar küspesi gireriz 15 kğ mısır slajı
Sütü arttırdığı kesin ama hayvanlarda fazlası fosfor eksikliğine neden oluyor buda Doğum felçlerine davetiye çıkarıyor veteriner arkadaşım kesinlikle fazlasının zararlı olduğunu söyledi

Kardeşim o zaman bana ne kadar önerirsinkaç kğ hayvanlarım 25 kğ süt veriyor simenta hoştaydın melezi ak baş
Abi buralarda arama ciddi söyluyorum geri dönülmez hatalara sorunlara yol acar. Bu makina degilki filanca şu yağı kullanmış bende kullanayım ayni sonucu alırım diyebilesin. Her hayvan icin farkli. Cagır bi veteriner zooteknist bisey cağır mallarını goster canli agirliklari vesair hepsini anlat yasadiklari ortama kadar. Kendine bi rasyon hazirlat.

• Beğen
Tepkiler: h mustafa