Sencer Solakoğlu: "Umutluyum, Güldürmeseler de Ağlamamız Duracak"

Türkiye'nin en donanımlı çiftçilerinden Sencer Solakoğlu, Bakanlıklarla yaptıkları toplantıları değerlendirdi. Arka planda yetkililere yapılan yanlış bilgilendirmelerden ve sütte güncel durumdan yakındı. Toplantıların verimli geçtini belirterek, umutlu olduğunu belirtti.

1647369688540.png

1647369812092.png

6.7 lira büyük çiftlikler için iyi fiyat...
35 -40 kg süt ortalamasında...
inek başı 30 bin lira (süt - yem)/yılda
Sencer Solakoğlu gibi büyük çiftçileri geçen yazdan depoladığı hammadde ile yemini yapıyor yani onlar yemin çuvalını 100 tl ye aldı diyebiliriz her süte zam onlara para demek yem zammından zaten etkilemiyor bile hammadde yazdan depoda hazır fabrika da var yani filler kavga ediyor çimler eziliyor

• Beğen
Tepkiler: filizma ve taurus
Kırk pazarlıkla yapılan işten hayır gelmez yapılmaz

Pazarlıkla yapacağıma hiç yapmam, yapanı bulurlarsa yaptırırlar,

Haa zaten fiyat baskılama politikalarının sonucunu görmeye başladılar, bunun için sencer beyi ilk defa önyargı olmadan dinlediler diyorum, neden? çünkü çare arıyorlar ama o kafayla bulamazlar, hangi kafayla? koltuk mevki makam işgal ederek sadece fiyat baskılama politikası yapmayı bildiler ya işt o kafayla...hala baksanıza ramazandan önce fiyatların artmasını istemiyolarmış beyefendiler, oldu canım ya sizi mi kıracaz der ramazandan önce ne varsa keser satar çıkarım bu işten ben, bunlarlan pazarlıkmı yapılırmış hiç.

Daha çook lazım olur sencer bey gibiler bunlara çoook.

Ha şunuda diyim, hayvancılığı bir kere bırakan bir daha geri dönmez tövbe ettimi bitmiştir, bir daha yatırım yapacak bir daha senelerini verecek adam tanımıyorum ben, çok nadirdir düştüğü çukura bir daha düşerek ayağını kıran insan görürsünüz.