SERBEST DURAKLI MODERN SİSTEM 50 SAĞMALLIK AHIR PROJESİ HAKKINDA TAVSİYELER

Ynt: SERBEST DURAKLI MODERN SİSTEM 50 SAĞMALLIK AHIR PROJESİ HAKKINDA TAVSİYELER

hacimmet link=topic=53687.msg570052#msg570052 date=1332878495' Alıntı:
İşletme köyde bahçemde tarlaya çıkmayı düşündüm ama yanlız olunca iş takibi sorun olacak gözümde hep mallarda kalacak doğum bakım işci takibi sıkıntılı olacağı için kendim içinde ev yapmam gerekecek maaliyet olarakta çok bi maaliyet gerektirecek bu şekilde daha uygun olacağını düşünüyorum,Çağrı mevcut çatı tüm ayak üzerine yapılmıştı duvarı alacağım tek parça olacak ama üsttebirleşik 2 çatı olacak
tamamdır abi anladım ;)

Ynt: SERBEST DURAKLI MODERN SİSTEM 50 SAĞMALLIK AHIR PROJESİ HAKKINDA TAVSİYELER

Bir de hayvanların yataklarının ordaki bir gezinme bir de yem yeme için olan kısımlar,yani sıyırıcıların olduğu yerler genel olarak aynı ölçüde olmuyor,yemlik kilitlerinin olduğu taraf daha geniş oluyor abi genelde,1 metre civarı oynuyor ikisi arasında aklında bulunsun.Bak bu site yeni denk geldi bana burda epeyce bilgi bulabilirsin
http://www.amasyadsyb.org/ahir.html

Bu da bizzat tanıştığımız Ankara Üniv.Zootekni bölümündeki bir hocanın verdiği bilgiler,içinde bu ölçülere dair bir sürü bilgi var,tavsiye ederim kendisi işi bilen insanlardan

http://www.amasyadsyb.org/docs/Amasya_DSYB_Yayin_001.pdf

Soğolasın Çağrı linkler için inceledim ölçüleri,Arkadaşlar inşaat çalışmalarına başladım hızlı bir şekilde pilandaki gibi sağım odasını taşıyorum öncelikle önceki oyulup yapılmıştı bunu dolgu şeklinde yapıyorum şuan 60 ton kum aldım çimento falan çatı işini iptal ettim kendim yapmayı düşünüyorum maaliyet baya düşecek ozaman,sıyırma sistemini sordum çok fiyat çıkarıyorlar bu yıl genel altyapıyı tamalayacağım sıyırma sonraya kalıyor.
grnt1049.jpg

grnt1052y.jpg

grnt1053.jpg

grnt1056.jpg

hadi kolay gelsin abi allah yardımcın olsun...Lazımsa geleyim abi elim boş hem yardım ederim hem orayıda görmüş olurum :)

öncelikle kolay gelsin hacımmet kardes. bende 50 başlık sut sıgırı ahırı dusunuyorum koyun dısında 9,5 donum arazı cevırdım suan arastırma ıcerısındeyım sen ınsaata baslamısın malıyetı az cok tahmın edebılıyorsundur karder ufak bır bılgı paylasırsan sevinirim .

Tokmakcı link=topic=53687.msg573204#msg573204 date=1333308736' Alıntı:
hadi kolay gelsin abi allah yardımcın olsun...Lazımsa geleyim abi elim boş hem yardım ederim hem orayıda görmüş olurum :)
Sağol Ali neden olmasın gel ama kaçacak yer arasın sabah 6 kalk akşam 7,5 e kadar durmak yok beton harç,kaynak vs. işler yoğun.
nailyetek link=topic=53687.msg573259#msg573259 date=1333312246' Alıntı:
Hacım kolay gelsin, sıvamışsın kolları yine.:D Sana ufak yollu bi beton santralide kurmak lazım.:)
Sağolasın abi,çok iyi olur kürek sallamaktan halim harap oldu.
Ertuğ Aslan link=topic=53687.msg573280#msg573280 date=1333315782' Alıntı:
teşekkürler
Çağrı link=topic=53687.msg573281#msg573281 date=1333316043' Alıntı:
Kolay gelsin abi,bizde burdan takip edeceğiz artık olmadı bitince yerinde incelemeye geliriz :)
Sağol Çağrı tarla işleri başlamadan halletmeye çalışıyorum
aribas link=topic=53687.msg573301#msg573301 date=1333317484' Alıntı:
hacı abi kolay gelsin Allah utandırmasın
Teşekkürler.
ssdemirel40 link=topic=53687.msg573349#msg573349 date=1333346270' Alıntı:
öncelikle kolay gelsin hacımmet kardes. bende 50 başlık sut sıgırı ahırı dusunuyorum koyun dısında 9,5 donum arazı cevırdım suan arastırma ıcerısındeyım sen ınsaata baslamısın malıyetı az cok tahmın edebılıyorsundur karder ufak bır bılgı paylasırsan sevinirim .
Teşekkürler sağolun,ben mevcut olan işletmemi değiştiriyorum sağım hanenin yerini değiştiriyorum 10 mt daha kapalı alan yapıp sıyırma sistemine uygun hale getiriyorum bu şekilde en az %50 iş kolaylığı sağlayacak bize,sizin 50 başlık işletme maaliyeti nasıl yapacağınıza bakar modern duraklı sıyırıcılı sistemmi buzağı,vs, bölümler olacakmı,sağım sistemi depo olacakmı tam bilgi verirseniz kaba taslak fiyat hesaplanabilir.
furkan efendibeyoğlu link=topic=53687.msg573350#msg573350 date=1333347065' Alıntı:
kolay gelsın hayırlısı ile cabucak yaparsınız insallah
sağolun.

merhaba hacımmet teşekkurler cevap verdıgın icin .mandıraya gelınce sıyırıcı duraklı buzagıda mutlaka olması gerekıyor sagım odası kuracagım her seyını hazırlayacagım ama unıtesını seneye devlete bas vuracagım korunga macar fıg felan ekecegım cıkar dıyorlar buyuk ıhtıma 19 tane saglım ınegım var sımdılık.seneye kadarda duvelerımı damızlık etmeyı dusunuyorum.sence anahtar teslım bır ınsat muhendısınemı vereyım yoksa herseyını kendım alıp mı yaptırayım.mandırayıda demırden catısını sactan yaptırayım dıyorum,

ssdemirel40 link=topic=53687.msg574059#msg574059 date=1333447316' Alıntı:
merhaba hacımmet teşekkurler cevap verdıgın icin .mandıraya gelınce sıyırıcı duraklı buzagıda mutlaka olması gerekıyor sagım odası kuracagım her seyını hazırlayacagım ama unıtesını seneye devlete bas vuracagım korunga macar fıg felan ekecegım cıkar dıyorlar buyuk ıhtıma 19 tane saglım ınegım var sımdılık.seneye kadarda duvelerımı damızlık etmeyı dusunuyorum.sence anahtar teslım bır ınsat muhendısınemı vereyım yoksa herseyını kendım alıp mı yaptırayım.mandırayıda demırden catısını sactan yaptırayım dıyorum,
Kardeş mütahite verirsen çok aldanırsın bence tek tek malzemeleri markaları inceleyerek daha ucuza kaliteli sistem kurarsın misal veriyorum 25 e 10 mt makas çatıyı normalde çalıştığımız demir ustasına sorduk 11-12 lira felan olur dedi,başka ustaya sorduk o malzeme 5-6 milyar anca tutar dedi bizim utada u sefer düşürdü 9 a yaparım dedi sonuçta malzemeyi ben alıp kendim yapacam 5-6 arasında hallederim herhalde.

hacimmet link=topic=53687.msg574294#msg574294 date=1333472794' Alıntı:
Kardeş mütahite verirsen çok aldanırsın bence tek tek malzemeleri markaları inceleyerek daha ucuza kaliteli sistem kurarsın misal veriyorum 25 e 10 mt makas çatıyı normalde çalıştığımız demir ustasına sorduk 11-12 lira felan olur dedi,başka ustaya sorduk o malzeme 5-6 milyar anca tutar dedi bizim utada u sefer düşürdü 9 a yaparım dedi sonuçta malzemeyi ben alıp kendim yapacam 5-6 arasında hallederim herhalde.
Hemen hemen aynı genişlikte bir çatı işi olabilir bizim de abi,ben de biraz araştırdım malzeme ortalama 6 falan tutuyor aklında bulunsun

cagrı ne mazemesı demir ile catıyımı kastedıyorsun
bırde sız yaptırmısınız veya fıyat almısınız bılgınız bır cok seyde var ınsaat yaparken yardımcı olursanız sevınırım yanı onerdıgınız yerler vardır vs. msn adresınızı verme ımkanınız varmı veya benımkını kaydeder ısenız sureklı konusur danısırız adresim ssdemirel40@hotmail.com

ssdemirel40 link=topic=53687.msg574605#msg574605 date=1333518242' Alıntı:
cagrı ne mazemesı demir ile catıyımı kastedıyorsun
bırde sız yaptırmısınız veya fıyat almısınız bılgınız bır cok seyde var ınsaat yaparken yardımcı olursanız sevınırım yanı onerdıgınız yerler vardır vs. msn adresınızı verme ımkanınız varmı veya benımkını kaydeder ısenız sureklı konusur danısırız adresim ssdemirel40@hotmail.com
çatı abi profilden oluklu sac ile yapılacak bir çatı için ortalama malzeme maliyeti 25*9 ölçülerinde,biz de bir ara niyetlenmiştik ahır işine ancak denk düşmedi ondan epeyce araştırma yapmıştım.İnşaatı kendiniz yapabilirsiniz illaki ama yapılan yerlerde gidin bir görün derim,ne şekilde yapıldığını.Bir de sıyırıcı vs gibi çalışan sistemlerin yerini yaparken,makinayı alacağınız kişilerden destek alın derim.Zemin hatalı olursa makinalar çalışmıyor çünkü,sonradan yap boz gibi olmasın.

teşekkurler cagrı karde mutlaka yardımcı olur daha ben hıc bır seyı sormadım gecenlere kayserı fuarına gıttım sıyırıcıyı sordu 50 mtrelık agıra 15 tl fıyat cıkardı 50 baslık bır mandırayada 2 tane sıyırıcı gerekıyo 30 tl sıyırıcı. hayvan yataklıgına tanesı 150 dıyorlar 150*50=7.5 tl .kılıtlı yemlek 110 dıyor 110*50=5.5 tl bu betonu duvarı acık gezi alanı ve sagım unute odası derken galiba 100 -120 mal olur saanıyorum.

ssdemirel40 link=topic=53687.msg574662#msg574662 date=1333533314' Alıntı:
teşekkurler cagrı karde mutlaka yardımcı olur daha ben hıc bır seyı sormadım gecenlere kayserı fuarına gıttım sıyırıcıyı sordu 50 mtrelık agıra 15 tl fıyat cıkardı 50 baslık bır mandırayada 2 tane sıyırıcı gerekıyo 30 tl sıyırıcı. hayvan yataklıgına tanesı 150 dıyorlar 150*50=7.5 tl .kılıtlı yemlek 110 dıyor 110*50=5.5 tl bu betonu duvarı acık gezi alanı ve sagım unute odası derken galiba 100 -120 mal olur saanıyorum.
sıyırıcı 12-15 arası ideal bana göre,o civarlarda geziyor fiyatları.Yataklık konusunda kauçuk yatağa göre daha güzel birşey var,maliyetini tam hatırlamıyorum ama sitesinden iletişime geçebilirsin.Kauçuk yataklara göre çok çok kullanışlı ve konforlu bir malzeme,ama maddiyat uyarsa tabi.

site bu
http://www.isbirziraat.com/index.php?page=ranchbed

50 başlık büyüklükteki ahıra,gübre çukur vs hepsi 100 başa uygun,kilit sistemi ve yataklık olarak 30 başlık bir sistem anahtar teslim 88 bin lira bir hesap çıktı.Bunun içinde sağım odası ve tertibatı yok,45*15lik ahır.biraz karışık oldu hesap kısmı ama :)

Bizim burda komple ahır inşaatı ve her türlü ekipmanını yapan bir firma var.Biz onlarla hiç çalışmadık,hani ben kefil olamam ama yine de bir arayıp konuşmanızı tavsiye ederim belki işine gelir.

http://www.madenlermakina.com/