Sevindi römork nasıl

Piyasada fiyat olarak en uygun olanı tabi sağlamlık ve kullanışlılık bakımından nasıl
15 tonluk diyorlar 15 ton çeker mi
Makas şase dayanır mı
Yorumlarınızı bekliyorum
FB_IMG_1603560014234.jpg
FB_IMG_1603559982882.jpg

Öncelikle önceki konularda yazmıştım diyerek başlayayım. Eski sevindiler iyiydi buna güvenerek 350x210x120 ebatlarında sevindi aldım haziranda 21.000 tl deydi. Aynı zamanda Köksal 360 ebat için 20.000 diyorlardı. Makas felan sağlam fakat işçilik zayıf. Özellikle kaynak ve boya işçiliği. Sanki hemen yapalım diğerine geçelim olayı var gibi. Fren tertibatı sorunlu hidrolik pistonun bağlantısı basit bir inşaat demiri ile sağlanmış vs. Kötü diyemem ama piyasada çok daha iyi seçenekler var diyebilirim.

Kullanılan malzemelerin markası nedir ? Forya lar, makaslar , frenler, piston ,şase kalınlıkları falan. Römorkta bunlar önemli bence. Taban saci 3mm den , kapaklar 2 mm den ince olmamalı diye düşünüyorum. Mesela Çayırova nin takımını kullanarak bir Romork yaptırırsan gözün arkada kalmaz.

Güzel römorka benziyor.
15 m^3 römorkla çakıl taşı çektik, tandem römork 2,5 ton darası var.
25 ton yüklenebiliyor, çift dingilde fren gerekiyor.
Damper pistonunun çift piston olması gerekiyor.
Buğday, ayçiçek , silaj için tek piston yeterli olur.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

römork bizde var 12 ton atıyoruz makasları çok sağlam hiç kasaya dayanmıyor orta babalarda takoz var babaların esnemesini önlüyor römorkun damperi mükemmel hiç traktöre yük bindirmiyor 10 ton kaldırdık tık demedi genel olarak römork çok sağlam römorkun boyu4.50 eni 2.20 yuksekliği (derinliği) 1.60 10600 kg firesiz pancar alıyor

Bizim köyden 2 3 ay önce aldılar iparddan sevindinin 470×220×120 ölcüsünde midilli dorse tır lastiklisini
Pişman oldular boya kalitesi çok kötü yan çerçeve saclarında parça kullanmışlar ve lastikler aynı hizada değil öndeki lastik 5 cm kadar dışta ve şasesi o boyuttakl ki römorka göre dar ve zayıf yapılmış. Ayıplı mal olarak bildirip yenisini istediler yenisini yapıp verecekmiş fabrika.