Shuttle mekanik mi elektrohidrolik mi

İleri-geri mekik kolunun debriyajlı olması hiçbir anlam ifade etmez,en fazla yapacağı geri vites sayısını arttırmak olur.
Şahsi görüşüm:mekanik levye vitesli geri kadar seri olmayacağıdır. Arazi sürüm işlemlerinde sol el ile direksiyon tutulurken sağ el ile de vites geri ya da ileri her hangi bir aralığa zaman kaybına uğramadan geçiş yapılabilir. Yalnız şunu unutmamak gerekir traktorumuz de E-lift yoksa o zaman durum değişir,o halde her traktöre E-lift şart. Şimdi kendi düşüncemi sizlerle paylaşacağım umarım bunu gerçekleştiren arkadaşlar olur zira ben bunun eksikliğini bariz bir şekilde yaşıyorum.
Askı kolları elektronik olan bir traktörde E-lift bağlantısından kablo çekip,vites topuzunun ön yüzüne bir düğme koyarak hem ileri-geri hareketi ve hemde ekipman kontrolünü tek bir işlemde yapabiliriz.
Mesela ben dik rampaları sürerken fren çok kullanırım fakat bahsettiğim sistem olsaydı frene gerek kalmadan ileri-geri hareketi sağlayabilirim.

Çok güzel fikir düğme projesi özellikle debriyajsız ileri/geride kullanışlı olur. Kepçelerde direksiyon küçük ps koluda direksiyona yakın serçe parmağıyla kontrol dediliyor traktörleride biraz uyarlasınlar.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
En sağlıklısı debriyaja basılsada tam durduğunda kullanmak ben öyle yapıyorum. Bi kaç kez durmadan kullandım sonra vazgeçtim. Kullanıcı kitabını okumadım daha.

Traktör model nedir hocam New Holland mı kaç saatte zaten tam durdurmadan kullanmayın diye yazar kesinlikle hasar verir yoksa valla bizde tt4.55 alacağız şaştım kaldım mekanik mi alsak power şatıllı mı alsak diye düşünüp duruyorum mekanikte ilerde sorun çıkabilir sertleşir diyen arkadaşlar var ikisinin arasında gidip geliyorum 3-4 bin fark var arasında

Traktör model nedir hocam New Holland mı kaç saatte zaten tam durdurmadan kullanmayın diye yazar kesinlikle hasar verir yoksa valla bizde tt4.55 alacağız şaştım kaldım mekanik mi alsak power şatıllı mı alsak diye düşünüp duruyorum mekanikte ilerde sorun çıkabilir sertleşir diyen arkadaşlar var ikisinin arasında gidip geliyorum 3-4 bin fark var arasında

Traktör Case jxc 65 modeli. Mekanik toz dolmasından dolayı sertleşebilir. Günlük kullanımda insan yorulduğu zaman mekanik olan dahada sert gelmeye başlıyor.

Çok güzel fikir düğme projesi özellikle debriyajsız ileri/geride kullanışlı olur. Kepçelerde direksiyon küçük ps koluda direksiyona yakın serçe parmağıyla kontrol dediliyor traktörleride biraz uyarlasınlar.

Abi benim traktörüm de E-lift yok eğer olsaydı ben düşüncemi çoktan gerçekleştirmiştim.

Abi benim traktörüm de E-lift yok eğer olsaydı ben düşüncemi çoktan gerçekleştirmiştim.

Şahsen vites e düğme koyma düşünceni çok beğendim gerçekten. Yastık başlarında ekipmanı kaldırırken hep düğmeye basıyoz ama sürekli kafanı yana arkaya ya da kolunu sağa veya arkaya çevirmen gerek Viteste olsa düğme gayet pratik olur. Aslın da zor da değil dediğin gibi. Bakalım belki ben yaparım

• Beğen
Şahsen vites e düğme koyma düşünceni çok beğendim gerçekten. Yastık başlarında ekipmanı kaldırırken hep düğmeye basıyoz ama sürekli kafanı yana arkaya ya da kolunu sağa veya arkaya çevirmen gerek Viteste olsa düğme gayet pratik olur. Aslın da zor da değil dediğin gibi. Bakalım belki ben yaparım

İnşallah diyelim. Yalnız bu vitesli geri traktör için olsa daha yerinde olur. Yeni çıkan 90 ya da 100 beygirlik traktörlerde çeki kontrol sistemi full elektronik olduğu için konsolun üzerinde ulaşımı ergonomik olarak dizayn edilmekle beraber elektronik mekik koluda serçe parmağıyla kontrol edilebilir,üstelik bu esnada direksiyon bırakmadan yapılabilir. Geriye boşta kalan sağ elle askı kollarını kontrol etmek kalıyor.

Degerli arkadaslar artık bu projeyi kim yapıyorsa burdan paylaşımını bekliyorum.

Case bölümünde var benim izin bitti yarım kaldı araştırmalar sürüyor düşündüğüm motorları denedim gücü yetmedi. İlçedeki Erkunt servistekiler arkadaşım sıfır ve bakıma gelen yoktu inceleyecektim yoksa. Fikri ortaya koyan Barış Pala oda uğraşıyor bakalım. Kim yaparsa paylaşır.

• Beğen