SİLAJ PAKETLEME MAKİNASI

Ynt: SİLAJ PAKETLEME MAKİNASI

omerfarukkoc link=topic=81351.msg965870#msg965870 date=1422957165' Alıntı:
Hayırlı Ugurlu Olsun Erman Hocam, Allah Ödeme Kolaylığı Versin :)
Saol Ömerim Allah razı olsun gibi makineyi alınca fasulyeden vezgeçtim gibi silajlık mısıra devam paketde bizden artık :) Sana da iyi oldu fasulye eksem seni çok yorardım :)

ErmanHoca link=topic=81351.msg965654#msg965654 date=1422907587' Alıntı:
saol Yılmaz kardeşim üreyi atıyorum perşembe cuma dekara 20 kg ne dersin ?

Hocam tam zamanı. Miktar iyi lakin sapa kalkım sonrası su ile birlikte vermeyi düşündüğünüz 5 ' er kg ' lık gübreler faydadan çok zarar sağlar.

Araştırmalara göre sapa kalkım sonrası verilen azotun başak boyuna dolayısı ile verime gözle görülür olumsuz etkisi var.

Yani 'ne e verecekseniz, sapa kalkım başına kadar verin, geç kalmayın' diyorlar ki geçen yıl test ettim, doğru.

Tavsiyem ilk sudan sonra verileceklerin hepsini toplayıp ilk su ile birlikte vermek.

sebazios link=topic=81351.msg965881#msg965881 date=1422960661' Alıntı:
Hocam tam zamanı. Miktar iyi lakin sapa kalkım sonrası su ile birlikte vermeyi düşündüğünüz 5 ' er kg ' lık gübreler faydadan çok zarar sağlar.

Araştırmalara göre sapa kalkım sonrası verilen azotun başak boyuna dolayısı ile verime gözle görülür olumsuz etkisi var.

Yani 'ne e verecekseniz, sapa kalkım başına kadar verin, geç kalmayın' diyorlar ki geçen yıl test ettim, doğru.

Tavsiyem ilk sudan sonra verileceklerin hepsini toplayıp ilk su ile birlikte vermek.
Yani ? Ben bundan sonra da ilk su ile 20 kg amonyum sülfat düşünüyorum ?

ErmanHoca link=topic=81351.msg965887#msg965887 date=1422961173' Alıntı:
Saolun Dostlar tonunu 60-70 tl arası baglıyorlar ve tarlada elektrik olmalı
hocam ne yaptın sen çok pahalı değilmi ya...bağlatan adam kaça satıyoki tonunu...forumda denizliden bi arkadaş aynı işi yapıyo direk kopyaladım...
Horozkentli-Yasar link=topic=78933.msg933915#msg933915 date=1415533951' Alıntı:

biz sılaj paketleme makinası aldık komel 500 luk 220 bin tl ye aldık makinayı + 65 kw jenerator aldık 2. elden 15 bin tl de o 2 traktore ihtiyaç var kepçe ve balye tutucu tek traktor ile idare edebiliriz belki diye düşündük ama kesinlikle olmuyor 2 traktor şart kepçe tutucu ayrı olarak. yani baya maliyetli bi iş bi 500 kg lık paketin yapımındaki masraflar 10 12 lira arası oluyor streç + file+jenerator yakıtı+tutucu yakıtı masrafları. kendi işinizde kullanacaksanız eger işin içinden zor çıkılır. 20 milyona paketliyoruz dışarıya 500 kg lı paketi yani 8 10 lira arası bi kazanç oluyor paket başına sabahtan aksama kadarda çalışırsanız eger 300 350 arası paket yapabiliyoruz yani sabah 9 aksam 11 e kadar falan yonca paketi hakkındada yan koyden birisi 2 araba getirdi paketledik paket makinası tam onu randımanlı yapmıyor paket olarak yapıyor ama makinanın içerisi donmuyor kayışlar donmuyor gibi şeyler oluyo ve arka besleyici kazana sıkışıyor yonca fig gibi şeyler. yani bu tur makinalarda sılaj ve pancar küsbesi randımanlı çalışıyor yonca fig vb gibi şeyler paketleyecek olsan sabahtan akşama 100 paket yapabilirsin anca. karlılık olarak çalıştıgı sürece karlı.

biz paket hesabu 20 tl ye paketliyoruz yani tonu 40 tl ama sılajda 500 kg gelmiyo paketler sılajın 500 kg gelmesi için sılaj biçeri ile ince kıyımlı ve tam zamanında sılaj olursa o zaman agır geliyo yoksa tek sıralı makinalar bi karış sılaj çıkartıyo tarla da seyrek yada ufak boylu olunca o zaman 400 420 kg geliyor. pancar kusbesi 500 rahat geliyo fazla bile basabilirsin pancar kusbesini isterseniz.

ErmanHoca link=topic=81351.msg965871#msg965871 date=1422957366' Alıntı:
Saol Ömerim Allah razı olsun gibi makineyi alınca fasulyeden vezgeçtim gibi silajlık mısıra devam paketde bizden artık :) Sana da iyi oldu fasulye eksem seni çok yorardım :)
Hayırlısı Olsun Abi :)