Sitede Şüphelendiğiniz sahte hesaplar varmı

Sitede şüphelendiğiniz sahte hesaplar bulunuyormu şayet varsa bunlarla ilgili bir mücadele de bulunulabilirmi?

Çok basit adminlerin yapması gereken tek şey çoklu üyeliklerin(aynı bilgisayar üzerinden birden fazla kullanıcı adıyla giriş yapılması)tespit edilip kullanıcıdan mantıklı bir açıklama yapması beklenmeli..şayet cevap vermiyor veya saçma sapan nedenler ortaya koyuyorsa kullanıcı forumdan uzaklaştırılmalıdır..
Birçok forum sitesi trollemelerin önüne bu şekilde geçmektedir...

Bu tip paylasimlari calistigi yerde patronun malini kendinin gibi gosteren ve ya babasinin malini kendinin diye yazanlar yapiyor olabilir.
Sahte hesap degil de cahillik deyip gecmeli.
Mesele olacaklar paylasimlari siyasi yone cekenler olabilir, biliyorsunuz bircok sitedeki paylasimlar sonucu davalar aciliyor, dikkatli olmak lazim,

Bu tarz hesaplar ip adreslerinden tespit edilerek gerekli işlemler yapılıyor. Fakat herkesi sürekli takip etmek güç. Bu tarz şüpheli hesapları yönetime bildirin. Gerekli inceleme yapılarak. Sonuca kısa sürede varılır. Bazen bu tarz şüpheli hesaplardan konu açanlar ve abartılı paylaşımlar yapanlar oluyor. Dikkat ederseniz. Yönetim bu konulara ilk başta yorum yapmaz. Zaten az çok yalan olduğu bellidir. Yapılan takip sonunda üyeye gerekli işlem yapılır. Arada gözden kaçan falan olursa da yönetime mesaj atın. Takibe kısa sürede alınır.

Varsın büyük traktörüm var deyip avunsunlar. Bize sadece "hayırlı olsun" demek düşer. Güya almış ya ee haklı olarak burdan paylaşımını yapacak ki yalanı işe yarasın. Ne yazık ki bir müddet sonra artık kendiside bu yalana inanıyor. Ve o insanlara "büyük geçmiş olsun" diyorum.

• Beğen
Tepkiler: Zeki Turan
Varsın büyük traktörüm var deyip avunsunlar. Bize sadece "hayırlı olsun" demek düşer. Güya almış ya ee haklı olarak burdan paylaşımını yapacak ki yalanı işe yarasın. Ne yazık ki bir müddet sonra artık kendiside bu yalana inanıyor. Ve o insanlara "büyük geçmiş olsun" diyorum.
usta tarımla uğraşan insanlar çoluk cocuğun kendileriyle eğlendiğini görünce hemen bu platformdan uzaklaşmaya başlar bu sebepten bu konu açılmış

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: ismail_17