...:::SİZCE BUĞDAYMI MISIRMI??:::...

ARKADAŞLAR YETİŞEN BÖLGELELRDE SİZCE BUĞDAY TARIMIMI DAHA İYİ MISIR TARIMIMI

• Kullanılan toplam oy
    12
Ynt: ...:::SİZCE BUĞDAYMI MISIRMI??:::...

b.ozyurt link=topic=3136.msg31771#msg31771 date=1209824600' Alıntı:
En iyisi kanola Erkan abinin dediği gibi.Masrafı fazla ama geliri fazla.4 sene önce yerlerini biçtiğimiz adam 500 dekar yerden 70 milyar temiz para aldı.
berk masrafın neyi fazla?yani buğday gibi diilmi

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=3136.msg32187#msg32187 date=1209988029' Alıntı:
@Çağrı: Sulama özlenir mi hiç? Gel bizimkileri sula istiyorsan. :D En nefret ettiğim şey sulamak, işte bi dahaki hafta başlıyoruz buğday sulamaya. Çizme ve kürekle kardeşliğimiz başlıyor gene. Yıkabilsem birine çok iyi olacak... :)
Arkadaşlar salma sulama benden uzak olsun,ben teknolojik adamım :D ;D kuracam fıskiyeyi çayımı içecem,2,5-3 saatte 5 dönüm sulanacak...O arada da kestiriririm...
Valla sulamadan şikayetçisiniz ama,keşke bizde su olsa da sulasak valla.Sevmesem de yaparım,susuz tarladaki verimle sulu tarla karşılaştırılmaz bile...

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=3136.msg32187#msg32187 date=1209988029' Alıntı:
@Çağrı: Sulama özlenir mi hiç? Gel bizimkileri sula istiyorsan. :D En nefret ettiğim şey sulamak, işte bi dahaki hafta başlıyoruz buğday sulamaya. Çizme ve kürekle kardeşliğimiz başlıyor gene. Yıkabilsem birine çok iyi olacak... :)

ben babama tarlayı sulayalım diye can atıyom sizde şikayet ediyorsunuz hayrına bizim tarlaya bi sulama teşkilatı kurun 650 dönüm tek parça tüm masraflar 110.000 ytl 3 yıl siz ekin sonra bana dewredin :D yoqsa adanaya gitcem akgul ' le anlaştık :D

POYRAZLI SALİH link=topic=3136.msg32739#msg32739 date=1210105960' Alıntı:
ben babama tarlayı sulayalım diye can atıyom sizde şikayet ediyorsunuz hayrına bizim tarlaya bi sulama teşkilatı kurun 650 dönüm tek parça tüm masraflar 110.000 ytl 3 yıl siz ekin sonra bana dewredin :D yoqsa adanaya gitcem akgul ' le anlaştık :D
110,000 ytl olaydı,neler yapmazdım :D Ben kendi sulama teşkilatımı kuardım zaten.Sen en iyisi adanaya ;D

@Akgül;Tabii ki değil.Önce buğdaydan fazla gübre atacaksın.Sonra boy uzamasın diye bir ilaç.Hardal ilacını da atacaksın.Çok pahalı ve Türkiye ' ye kaçak geliyor.Sonra bunun böcek ilacı var.Ayrıca biçerdöverin arkada parçalayıcısı olacak.Kanola sapı kayış gibidir.Saplarını parçalayıcısız zor kıyarsın.İşte böyle.Ama bunları yaparsan dekara 450 kilo verim alırsın ve kanola şu anda 70 kuruş.

b.ozyurt link=topic=3136.msg33334#msg33334 date=1210279644' Alıntı:
@Akgül;Tabii ki değil.Önce buğdaydan fazla gübre atacaksın.Sonra boy uzamasın diye bir ilaç.Hardal ilacını da atacaksın.Çok pahalı ve Türkiye ' ye kaçak geliyor.Sonra bunun böcek ilacı var.Ayrıca biçerdöverin arkada parçalayıcısı olacak.Kanola sapı kayış gibidir.Saplarını parçalayıcısız zor kıyarsın.İşte böyle.Ama bunları yaparsan dekara 450 kilo verim alırsın ve kanola şu anda 70 kuruş.
Ben bu sene niyetliydim kısmet olmadı,seneye de össye girecez ama muhakkak össye inş. kazanınca deneyecem kanolayı...

bizde buğday ekeriz ama buğday biraz masraflı oluo tmm zahmeti fazla yok ama mozot derdi biçer derdi balyeci derdi mozot derdi ama mısır da zahmetli ama fazla masrafı yok

hkn92 link=topic=3136.msg33459#msg33459 date=1210345377' Alıntı:
bizde buğday ekeriz ama buğday biraz masraflı oluo tmm zahmeti fazla yok ama mozot derdi biçer derdi balyeci derdi mozot derdi ama mısır da zahmetli ama fazla masrafı yok
asıl mısırn masrafı cok...su,gübre ilaç mazot hepsi masraf ama buğdayda öle deil 2 kere gübre 3 kere ilaç tamam.ama mısırda 1 kere gübre 2 3 kere çapa 3 4 kere tawa sora su bide ilaç

POYRAZLI SALİH link=topic=3136.msg32739#msg32739 date=1210105960' Alıntı:
salih ne zaman gelion bu ayın sonuna buğdayı biçcez....ondan sora yakcaz patlatma goble tapan lo,,,sulama,,sora karıitırp sırt cekip mısır ekcez zaten temmuz olur ondan sorada mısırlara capa falan ağustosdada 1.ürün mısırları biçecez o zamn cok iş oluyo işte

arkadaşlar 500 dönüm kanoladan 70 milyar para kaldırmışsınız da ben 500 dönmüm kendi arazim olmuş olsa 300 milyar para kaldırırım bugün itibarıyla..mısırn masrafı hepsinden fazla..burda zaten kanola kışlık olarak ekiliyo yerine yine 2. ürün mahsulu ek..akgul sende ne kadar iş çıkarttın ya yaktın mı sula üstüne bi aysan ek.

sercaneker01 link=topic=3136.msg33704#msg33704 date=1210373697' Alıntı:
arkadaşlar 500 dönüm kanoladan 70 milyar para kaldırmışsınız da ben 500 dönmüm kendi arazim olmuş olsa 300 milyar para kaldırırım bugün itibarıyla..mısırn masrafı hepsinden fazla..burda zaten kanola kışlık olarak ekiliyo yerine yine 2. ürün mahsulu ek..akgul sende ne kadar iş çıkarttın ya yaktın mı sula üstüne bi aysan ek.

Çukurova ' nın bereketi bu olsa gerek :)

sercaneker01 link=topic=3136.msg33704#msg33704 date=1210373697' Alıntı:
ohaa sen nabtın sercan.....belki 3lü dip patlatan vuracam :D :D

b.ozyurt link=topic=3136.msg33334#msg33334 date=1210279644' Alıntı:

Valla Berk bize göre kanolanın hiç masrafı yok buğdaydan fazla gübre atmıyoz boyu uzamasın diede ilaç atmıyoz hardal ilacıda atmadık(En pahalısı o galiba)İşçiliğide fazla yok ama fiyatı 70 değil 90 kuruş....

-silivrilimeriç- link=topic=3136.msg34656#msg34656 date=1210700967' Alıntı:
Valla Berk bize göre kanolanın hiç masrafı yok buğdaydan fazla gübre atmıyoz boyu uzamasın diede ilaç atmıyoz hardal ilacıda atmadık(En pahalısı o galiba)İşçiliğide fazla yok ama fiyatı 70 değil 90 kuruş....
meriç eeğer ii werm alırsan (işalllah alırsın) köşeyi dönersin bu sene arionlar yada axion yada xerion bile gelir kanımca :D