Sizce Tümosan 8105 mi td 100 plus yakıt ve çekişte üstündür..

Ynt: Sizce Tümosan 8105 mi td 100 plus yakıt ve çekişte üstündür..

gokhanozkan link=topic=58165.msg626135#msg626135 date=1346536548' Alıntı:
hangisi yanlış.
başak kesinlikle yanlış
td65d dt de daha önceki msjlarımda belirttigim gibi 2 çeşit biri 65 digeri 69 beygir
sen direk traktörlerin model rakamlarını yazdın allahtan başagın sonu 73le bitiyordu ona 73 demedin allahtan yani ;D

YAVUZ_13 link=topic=58165.msg626137#msg626137 date=1346536729' Alıntı:
başak kesinlikle yanlış
td65d dt de daha önceki msjlarımda belirttigim gibi 2 çeşit biri 65 digeri 69 beygir
sen direk traktörlerin model rakamlarını yazdın allahtan başagın sonu 73le bitiyordu ona 73 demedin allahtan yani ;D
keşke senin kadar bilsem.şu aşağıdaki başağın bilgileri
http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler/2073-serisi/

buda yanlış dediğin td65

http://www.newholland.com.tr/Traktor-TeknikTablo.aspx?cid=22#!prettyPhoto/0/

gokhanozkan link=topic=58165.msg626140#msg626140 date=1346536900' Alıntı:
keşke senin kadar bilsem.şu aşağıdaki başağın bilgileri
http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler/2073-serisi/

buda yanlış dediğin td65

http://www.newholland.com.tr/Traktor-TeknikTablo.aspx?cid=22#!prettyPhoto/0/

nh broşürü nerdeyse her yeni model çıktıgında degişiyor 2010broşürü varsa birde oraya bak bence
çünkü dedigim gibi bazı td65d serilerinde kaç kişi bu dedigim 69 beygir olayına şahit oldu belki bu sitede bile vardır
bazı traktör firmaları bügün ürettigi traktörle 10 sene sonra ürettigi traktör arasında bile 1 kalem fark yapmadan üretime devam eder bazıları arada farklı seriler çıkarır

başak konusuna gelince 47kw yazıyor orda zaten oda 64 beygir yapıyor benim td 65d dt dede 50,7 kw yazıyor bence işine gelince sen bu rakamlara göre istedigin şekilde söyledin beygir gücünü Güç : 47 KW 64 BG (DIN) 51,5 kW 70 PS (SAE)
bu mantıkla benim td65im heralde 75-80 beygir yapar zuha-*-s

YAVUZ_13 link=topic=58165.msg626146#msg626146 date=1346537553' Alıntı:
nh broşürü nerdeyse her yeni model çıktıgında degişiyor 2010broşürü varsa birde oraya bak bence
çünkü dedigim gibi bazı td65d serilerinde kaç kişi bu dedigim 69 beygir olayına şahit oldu belki bu sitede bile vardır
bazı traktör firmaları bügün ürettigi traktörle 10 sene sonra ürettigi traktör arasında bile 1 kalem fark yapmadan üretime devam eder bazıları arada farklı seriler çıkarır

başak konusuna gelince 47kw yazıyor orda zaten oda 64 beygir yapıyor benim td 65d dt dede 50,7 kw yazıyor bence işine gelince sen bu rakamlara göre istedigin şekilde söyledin beygir gücünü Güç : 47 KW 64 BG (DIN) 51,5 kW 70 PS (SAE)
bu mantıkla benim td65im heralde 75-80 beygir yapar zuha-*-s
tamam vazgeçtim.sana şimdi din,sae hesaplarını anlatmayacam.
hangi traktörün varsa fabrikalarına mail atarsın şasi numaralarını modelini verirsin sana kaç beygir olduğunu sana söylerler.yalnız yazıklarından anladığım kadarıyla çok bilgisilin ! fabrikalara beygirlerin cinslerinide sor.arap atı,ingiliz atı,midilli vs....

gokhanozkan link=topic=58165.msg626154#msg626154 date=1346537889' Alıntı:
tamam vazgeçtim.sana şimdi din,sae hesaplarını anlatmayacam.
hangi traktörün varsa fabrikalarına mail atarsın şasi numaralarını modelini verirsin sana kaç beygir olduğunu sana söylerler.yalnız yazıklarından anladığım kadarıyla çok bilgisilin ! fabrikalara beygirlerin cinslerinide sor.arap atı,ingiliz atı,midilli vs....

bilgili olduguma dair bir iddiam yok aksine sen böyle bilgiliymiş gibi sor söyleyim deyince bilmediigim bir konuda fikrini merak ettim ama sen söyleyemedin zuha-*-s
benim en başından ebri anlatmaya çalıştıgımda bu traktör üreten fabrikaların sahipleri veya müdürleri veya üretimde çalışan kişiler bilebilir bu konuları fakat bizler neye güvenecegiz başak traktörün internet sitesine gir 2075 sh modelin broşürünü incele
20073 sh nin fotografı var hadi onuda geçtik 51,4 kw yazmış karşısınada 70 ps yazmış
senin azönce verdigin trakkulup sayfasında 47kw 70 psi yazmış
sende çıkmış bana hala traktör fabrikası sahibi gibi tavırlar yaparak cevap veriyorsun ter ters
bilmiyorsan bilmiyorum diyebileceksin öyle herşeyi bne bilirim havasına girersen illaki birisi çıkar dogru bildigini sandıgın şeyin yanlış oldugunu ıspatlar

YAVUZ_13 link=topic=58165.msg626159#msg626159 date=1346538353' Alıntı:
bilgili olduguma dair bir iddiam yok aksine sen böyle bilgiliymiş gibi sor söyleyim deyince bilmediigim bir konuda fikrini merak ettim ama sen söyleyemedin zuha-*-s
benim en başından ebri anlatmaya çalıştıgımda bu traktör üreten fabrikaların sahipleri veya müdürleri veya üretimde çalışan kişiler bilebilir bu konuları fakat bizler neye güvenecegiz başak traktörün internet sitesine gir 2075 sh modelin broşürünü incele
20073 sh nin fotografı var hadi onuda geçtik 51,4 kw yazmış karşısınada 70 ps yazmış
senin azönce verdigin trakkulup sayfasında 47kw 70 psi yazmış
sende çıkmış bana hala traktör fabrikası sahibi gibi tavırlar yaparak cevap veriyorsun ter ters
bilmiyorsan bilmiyorum diyebileceksin öyle herşeyi bne bilirim havasına girersen illaki birisi çıkar dogru bildigini sandıgın şeyin yanlış oldugunu ıspatlar
senin bildiklerini ben unuttum.şöyle açıklayacam sae ye göre 70 hp olan başak traktörün din ölçümlerine göre 64 hp dir.ama anlamamakda ısrar ediyorsun.sana bu teknik birimleri aşağıda alıntı yaptım.orayı oku bak öğren ve ben bilirim havasına girme.
alıntı

Bütün bu kısaltmalar aslında aynı şeyi temsil ediyor, yani beygir gücünü.
HP, İngilizce ' deki Horse Power ' ın kısaltması (BHP de kullanılıyor), PS,
Almanca ' daki Pferde Starke ' nin kısaltması ve BG de Türkçe ' deki Beygir
Gücü ' nün kısaltması. Türkçe bir metinde BG olarak gösterilmemesi okura
metni hazırlayanların Türkçe bilmediğini ya da bazı terimlerin Türkçesini
aramaya üşendiğini gösterir. Beygir gücü Avrupa ülkelerinde daha DIN
(Alman Standardı) normuna göre veriliyor. İngiliz BHP ile Alman DIN
normuna göre PS (beygir gücü) arasında '1bhp = 1,013872 hp DIN'
olarak belirtebileceğimiz bir farklılık bulunuyor. Amerika ' da ise SAE normu
kullanılıyor. SAE normu motor dinamo, hava filtresi vb. olmadan doğrudan
dinamoya bağlandığında elde edilen güçtür. DIN normuna göre ölçülmüş
beygir gücü daha düşük çıkar. Örneğin yaklaşık 100 beygir/SAE olarak
belirtilen aracın gücü 90 beygir/DIN civarındadır. Türkiye ' de bir ara bazı
şirketler motor güçlerini SAE olarak belirtiyordu. Bunun tüketiciyi yanıltıcı
bir davranış olduğunu düşünüyoruz. Tüketicinin farklı marka araçları
karşılaştırabilmesi için verilen değerlerin aynı standarda göre olması gerekir.
Beygir gücüyle ilgili standartların ülkeden ülkeye farklılık göstermesi nedeniyle
metrik sistemin kullanılması yaygınlaşmaya başladı ve AB ülkelerinde artık
otomobillerin güçleri Watt cinsinden veriliyor. Avrupa ' da 1 metrik beygir
gücü = 735.499 Watt olarak kabul ediliyor. ABD ve İngiltere ' deki 1 beygir gücü
ise 746.6999 Watt olarak kabul ediliyor. Buna göre Avrupa ' da 100 kW olarak
belirtilen bir aracın gücü 136 BG ' ye karşılık geliyor

gokhanozkan link=topic=58165.msg626169#msg626169 date=1346538796' Alıntı:
senin bildiklerini ben unuttum.şöyle açıklayacam sae ye göre 70 hp olan başak traktörün din ölçümlerine göre 64 hp dir.ama anlamamakda ısrar ediyorsun.sana bu teknik birimleri aşağıda alıntı yaptım.orayı oku bak öğren ve ben bilirim havasına girme.
alıntı

Bütün bu kısaltmalar aslında aynı şeyi temsil ediyor, yani beygir gücünü.
HP, İngilizce ' deki Horse Power ' ın kısaltması (BHP de kullanılıyor), PS,
Almanca ' daki Pferde Starke ' nin kısaltması ve BG de Türkçe ' deki Beygir
Gücü ' nün kısaltması. Türkçe bir metinde BG olarak gösterilmemesi okura
metni hazırlayanların Türkçe bilmediğini ya da bazı terimlerin Türkçesini
aramaya üşendiğini gösterir. Beygir gücü Avrupa ülkelerinde daha DIN
(Alman Standardı) normuna göre veriliyor. İngiliz BHP ile Alman DIN
normuna göre PS (beygir gücü) arasında '1bhp = 1,013872 hp DIN'
olarak belirtebileceğimiz bir farklılık bulunuyor. Amerika ' da ise SAE normu
kullanılıyor. SAE normu motor dinamo, hava filtresi vb. olmadan doğrudan
dinamoya bağlandığında elde edilen güçtür. DIN normuna göre ölçülmüş
beygir gücü daha düşük çıkar. Örneğin yaklaşık 100 beygir/SAE olarak
belirtilen aracın gücü 90 beygir/DIN civarındadır. Türkiye ' de bir ara bazı
şirketler motor güçlerini SAE olarak belirtiyordu. Bunun tüketiciyi yanıltıcı
bir davranış olduğunu düşünüyoruz. Tüketicinin farklı marka araçları
karşılaştırabilmesi için verilen değerlerin aynı standarda göre olması gerekir.
Beygir gücüyle ilgili standartların ülkeden ülkeye farklılık göstermesi nedeniyle
metrik sistemin kullanılması yaygınlaşmaya başladı ve AB ülkelerinde artık
otomobillerin güçleri Watt cinsinden veriliyor. Avrupa ' da 1 metrik beygir
gücü = 735.499 Watt olarak kabul ediliyor. ABD ve İngiltere ' deki 1 beygir gücü
ise 746.6999 Watt olarak kabul ediliyor. Buna göre Avrupa ' da 100 kW olarak
belirtilen bir aracın gücü 136 BG ' ye karşılık geliyor

farkındamısın hala konuyu yani sorumu farlı noktalara taşıyorsun sagdan soldan teknik bilgilerden buraya alıntılar kopyalıyorsun bu yazdıklarını bende daha önce okudum birçok sitede yazdıgım msjları iyi okumaı tavsiye ederim benim kw ps sea bg gibi terimlerl takıntım yok benm sorumu dogru oku ona göre cevap ver tabi biliyorsan
yoksa işine gelince ps işine gelince sea işine gelince din işine gelince bg yi kullanma hepsinde tek bir terim kullan ve o terimin kw cinsi degerini söyle
başak 2073 sh nin 70bg çıkmasını saglayan ölçümü td65d yede uygula bizde görelim o ölçümden sonra çıkan degerleri
ayrıca laf cambazlıgına da gerek yok kimin neyi bildigi kimin neyi unuttugu belli olmaz

her fabrika kendi standartını belirler.biri sae ölçer biri din ölçer.buna tüketici karışmaz.tüketici sadece alırken dikkat eder.ve yukarıda yazdığımı tekrarlıyorum.motor ve şasi numaranı ver sana hp lerini tam olarak söylesinler.ayrıca ha 65 ha 69.69 olunca tarlayaı yerindenmi sökecen

gokhanozkan link=topic=58165.msg626188#msg626188 date=1346539788' Alıntı:
her fabrika kendi standartını belirler.biri sae ölçer biri din ölçer.buna tüketici karışmaz.tüketici sadece alırken dikkat eder.ve yukarıda yazdığımı tekrarlıyorum.motor ve şasi numaranı ver sana hp lerini tam olarak söylesinler.ayrıca ha 65 ha 69.69 olunca tarlayaı yerindenmi sökecen
bu msjın trajikomik oldu harbiden
cevap veremeyince sonçare tarlayı yerinden mi sökeceksin demen olaya noktayı koydu zuha-*-s
neyse artık bilmedigin konularda sor söyleyim demezsin tahminimce

bilmemek degil ögrenmemek nekadar ayıpsa
insanların bilmedigi birkonu karşılarına çıktıgında ben bunu bilmiyorum bilgim yok demeleride okadar büyük bir erdemdir

YAVUZ_13 link=topic=58165.msg626197#msg626197 date=1346540374' Alıntı:
bu msjın trajikomik oldu harbiden
cevap veremeyince sonçare tarlayı yerinden mi sökeceksin demen olaya noktayı koydu zuha-*-s
neyse artık bilmedigin konularda sor söyleyim demezsin tahminimce

bilmemek degil ögrenmemek nekadar ayıpsa
insanların bilmedigi birkonu karşılarına çıktıgında ben bunu bilmiyorum bilgim yok demeleride okadar büyük bir erdemdir
ya kardeşim beygirlerini tekrar yazıyorum.git ölçtür sonuçları noter belgesyile koy buraya.bu konudaki son yorumum .fabrikaya at mailini yaz gelen sonuçları.hatta ver bilgileri bana ben soruyum.
td 65 in 65 hp
td 75 in 75 hp
55-56 ın 55 hp
2073 ün 70 hp

gokhanozkan link=topic=58165.msg626202#msg626202 date=1346540744' Alıntı:
ya kardeşim beygirlerini tekrar yazıyorum.git ölçtür sonuçları noter belgesyile koy buraya.bu konudaki son yorumum .fabrikaya at mailini yaz gelen sonuçları.hatta ver bilgileri bana ben soruyum.
td 65 in 65 hp
td 75 in 75 hp
55-56 ın 55 hp
2073 ün 70 hp

yukardaki msjımda konun benim için kapandıgını olaya bu msjın noktayı koydu diyerek yazdım kardeşim.dogru bildigini düşünen ve bunu ıspatlamayı düşünen noter onaylı sonuçları yayınlar sitede

İyi Akşamlar Öncelikle.tümosan 8105 kullanıcısıyım.Kullanışı yakıtı mükemmel bi traktör.servis belli bir zaman sonra geliyor ve ilgileniyor.eksiğiniz.sorununz varmı diye.ben gayet memnunum.malum mazotun fiyatı 4 lira ile 4. 30 arasında değişmekte.çiftçinin kazandığıda malum.mazota gübreye gidiyor.biraz emeğinizin karşılığını almak istiyorsanız bi yerden başlamak lazım.tümosan 8105 almanızda kullanmanızda hele ki herkte.birde yanınızda bir arkadaşınız herk yapıyorsa görsün traktörünüzün çekişini