sogan üreticileri eylemde

geçen sene herkeze kan ağlattılar devleti alt üst ettiler stokta beklettiler para etti şimdide öyle olur die stokta beklettiler şimdide para etmiyor vermek istemiyorlar ellerinde ziyan oluyor yapacak birşey yok 9 10.ayda 50 80 kuruş arası tırlarla adamlar gelip alıyordu nie satmadınız aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz allah yardımcıları olsun

geçen sene herkeze kan ağlattılar devleti alt üst ettiler stokta beklettiler para etti şimdide öyle olur die stokta beklettiler şimdide para etmiyor vermek istemiyorlar ellerinde ziyan oluyor yapacak birşey yok 9 10.ayda 50 80 kuruş arası tırlarla adamlar gelip alıyordu nie satmadınız aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz allah yardımcıları olsun
Geçensene sen soğanları depoda stoklandığına ınandın mı

Hiç bir çiftçi soğan stoklayıpta devleti alt üst edemez ,koskoca devleti eğer soğan stokladıkları için alt üst oluyorsa yazık o devlete ve helal o çifçilere büyük adamlarmış vesselam, o zaman bu sene çiftçiliği bırakan bir insan yüzünden gene alt üstüne olması gerekirdi. Çiftci şamar oğlanına dönmüş , kriz nedeninden yükselen fiyatları stokcu dedikleri çiftçilere attılar yok bunlar soğanı patates i stokladı o yüzden böyle oldu kriz miriz yok dediler e sonuç ortada işte. Son olarakta soğan olsun patates olsun bunlar hasat edilir ve kışlık olarak depolanır ki kışın piyasaya sürülsün.

Facebook ta da gördüm ürettiğimiz için suçluyuz aslında üretmiycez ne yerse yesinler millet bize 40 çeşit beddua etmiş yorumlarda demedik laf bırakmamışlar. Ya soruyorum size soğan depolanmadan nasıl satılır bu zıkım tarlada bekletilemez veya üretilen yüz binlerce ton soğan bir günde tüketilemez mecbur depoluycaz para kazanmak istiycez senelerdir derele kamyon kamyon soğan patates dökerken kimse sesimizi duymuyordu geçen sene para etti para kazandık ama yemediğimiz damga kalmadı teröristte olduk vatan haini de .

Kardeşim ben alacalıyım evet alacada eylem oldu ama sandığınız gibi stoklama falan yok genelde eylem yapanlar tüccarlardı tabi köylülerde destek verdi adamlar ihracatın önü açılsın bunca soğan çöpe gitmesin dediler. Ayrıca soğan şu an 1 lira civarlarında marketteki fiyatlara bakarsan uçmuş üretici bişey kazanmıyo emin olun.

Emre bey kardeşim ben alacalı bir soğan üreticisiyim yani çifçiyim sen soğan üretmek nedir bilmediğin belli ama çifçi olsan empati yapardın sen arpa üretmiyormusun veya depoya çektin de satmıyormusun suriyeden arpa alımı yapıldı nedeni senmisin bence sen veya başka bir çifçi arkadaş değil yanlış tarım politikaları geçen sene ürettik rekolte azdı yetişmedi busene bol ihracat kapalı soğan hassatır uzun süre depolanmaz tarladada 0beklemeyeceğine göre mecbur depoya çekiyoruz tarlada hakkını verseler biz neden satmayıp bir sürü eziyet çekelim elimde 40 ton soğan var maliyet 640 tl artı depo işçi fire üzerine ekle kaça satarsan sat lütfen bilmedipiniz konuları sırf laf olsun diye konuşup insanları rencide etmeyin bugün soğancılar kötü yarın patatesçiler sonra sebzeciler insanlar kendi acizliklerini başkalarının suçuymuş gibi gösteriyorlar sizde inanıyorsunuz

Emre bey kardeşim ben alacalı bir soğan üreticisiyim yani çifçiyim sen soğan üretmek nedir bilmediğin belli ama çifçi olsan empati yapardın sen arpa üretmiyormusun veya depoya çektin de satmıyormusun suriyeden arpa alımı yapıldı nedeni senmisin bence sen veya başka bir çifçi arkadaş değil yanlış tarım politikaları geçen sene ürettik rekolte azdı yetişmedi busene bol ihracat kapalı soğan hassatır uzun süre depolanmaz tarladada 0beklemeyeceğine göre mecbur depoya çekiyoruz tarlada hakkını verseler biz neden satmayıp bir sürü eziyet çekelim elimde 40 ton soğan var maliyet 640 tl artı depo işçi fire üzerine ekle kaça satarsan sat lütfen bilmedipiniz konuları sırf laf olsun diye konuşup insanları rencide etmeyin bugün soğancılar kötü yarın patatesçiler sonra sebzeciler insanlar kendi acizliklerini başkalarının suçuymuş gibi gösteriyorlar sizde inanıyorsunuz
Topragım alacanın neresindensin