Solis yanmar 90 nasil traktör

04.12.2007
5,977
7,763
46
lüleburgaz

Arkadaşlar herkese bereketli günler.
Çalıştığım iş yerinde çok kıymetli bir arkadaşım var bir Şekilde bulunduğu köyde kafaya almışlar tutturdu SONALIKA YANMAr 90 traktor alicam diye yahu yapma etme dinlemiyor.768 steyre traktör kullanıyor şuan adamı fena kafalamislar etme eyleme diyorum hata edicen diyorum .Banka kredisine bile başvurmuş.bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi ve tecrübelerini paylaşabilir mi?Bu traktor ü kullanan arkadaş varsa mümkün ise yardımcı olabilirmi?
Sıfır olan modelini satın almak istiyor
Solis yanlar 90 kırmızı renk kabinli.

Son düzenleme:
Arkadaşlar herkese bereketli günler.
Çalıştığım iş yerinde çok kıymetli bir arkadaşım var bir Şekilde bulunduğu köyde kafaya almışlar tutturdu SONALIKA YANMAr 90 traktor alicam diye yahu yapma etme dinlemiyor.768 steyre traktör kullanıyor şuan adamı fena kafalamislar etme eyleme diyorum hata edicem diyorum .banka kredisine bile başvurmuş.bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi ve tecrübelerini paylaşabilir mi?bu traktor u kullananlar yardımcı olurmu
Erkunt un bazı modellerinde sonalika motor var diye biliyorum sorunsuz sağlam motor diyorlar bizim burda yanmar in değişik modelleri var sağlam gibi duruyor ama aynı kalitede mi bilmiyorum sıfır mi 2 el mi alacak eğer sıfır alırsa daha fazla zarar eder değeri çabuk düşer bence yerli markalar a yönlendirme yaparsanız daha iyi olur Tümosan Erkunt başak

Bu yoldan çevirmek ıçin çaba gosteriyorum ama çok istekli bundan dolayı konu açma gereği hissettim hani bir yardım olur bir el uzatan olur düşüncesiyle fikirden fikir doğar.
Bazen insanın basireti bağlanıyor bir seçeneğin en iyi olduğu nu düşünüyorsun ama sectigin zaman zarar ediyorsun malesef iş işten geçmiş oluyor bence bu kadar çok seçenek varken nasıl bunda karar kılmış baştan bunu öğrenip ona göre hareket etmek lazım fiyat mi sağlamlık mi beygir gücü mü ondan sonra onune başka seçenek sunmak lazım

Bir tane 75 bir tane 90 var halen bizim kasabada
Hiç özenilcek tarafi yok markanin
75 olan memnun
90 lik yeni gelince mozot deposundan sorun yaşadılar
Baba oğul kullananlar genç oğul beğenmiyor hiç birde arıza yapinca götürüp birakcam bayiye dedi, olmaz dedim bende kullancan artık olmuş birkere , geri verirsen daha cok zarar edersiniz
Kullaniyorlar büyük şikayet duymadık
Ama dedigim gibi 0zenilcek tarafi yok
Tumosan olsa yerli parçası ucuz çekişi güzel
Erkunt olsa yerli solise göre çok konforlu

Başak , tümo olsa yine 5 lira noksanına akşamdan sabaha satılır, parçası olmayan mal alınmaz isterse çok iyi olsun başka bir örnek verecek olursak class arion belki jdden daha sağlamdır fakat bozuldu mu kime gideriz, bu tip motorların tutulması ićin belli bir satış potansiyeline ulaşması gerek şiddetle karşı çıkıyorum
Servis gitti Trakya'ya kalibrasyonları gelen traktörleri ayarlıyor , arıza ışıkları yananlarda oluyor , İngilizce bilen servis gerekiyor.

Son düzenleme:

Bu yoldan çevirmek ıçin çaba gosteriyorum ama çok istekli bundan dolayı konu açma gereği hissettim hani bir yardım olur bir el uzatan olur düşüncesiyle fikirden fikir doğar.
Motor gücü 66 kw, 360 n.m. tork, %22 tork rezervi , max tork 1300 rpm, anma motor gücü 2000 rpm, stabil çalışmalı motor kullanılıyor.
12*12 şanzıman , 32 km/h yol hızı , tork yedekleri az olduğundan rampada çabuk susar ve de geç toparlar.
Hidrolik kapasite 2500 kg, ek pistonla 3 ton , hidrolik debi ; 44 + 24 lt/dakika , iç pompa düz arazide kurtarır , kapasite biraz düşük, sorun çıkarma riski olabilir.
90 lık diye tutup 22 li merdaneli disk tiller taksak , düzde çeker , rampa da kimsecikler yok, buçuk vites aratır.
Steyr 768 kullanan şoför motorda 1800 rpm ve 2400 rpm yük dengeleme devirlerini kullanır.
Max tork noktaları farklı , Steyr 1600 rpm , Sonalika 1300 rpm , motor başlangıç tepkileri Ford 5000 gibi olur.
Motor anma gücü Steyr 2500 rpm , Sonalika 2000 rpm , sabit nokta şeklindedir ,
Steyr sürer gibi Sonalika motorda devir tercihi yapılırsa motora fazla yaktırır ,
Rodajı yapılmamış motor emsal sınıftaki motorun neredeyse 2 katı yakıt tüketebiliyor.
Çekişi de yarı yarıya düşük oluyor.
Pompa ve avans ayarı direk yapılsa da 700 saat civarları motor randımanlı çalışabilir.
Performans olarak Same Explorer 80 ile denemenizi tavsiye ederim.

155 bin liraya traktör işi olmuş 35 bine 768 steyr 20 nakit 100 bin lira ziraat kredi kullanmışlar.toplamda
24000
24000
24000
25000
25700
Taksitler bu şekilde.
100 bin liraya 122700 lira ödeyecek.
Hayırlı olsun demekten başka bir şey gelmez elimizden.
Traktör kredi faiz oranlarıda artmış galiba
Yakın zamana kadar 100 bin tl 5 yılda 17 bin tl faiz getiriyor diye paylaşım yapıyordu kredi çeken arkadaşlar