Sulama borusu hakkında yardım

Arkadaşlar sulama borusu araştırıyorum ancak ismini bulamıyorum
Yardımcı olabilir misiniz
4 lük boruyu taşımak eklemek yerine kışın çamurda uğraşmamak İçin bu tarz boru kullanmak istiyorum
İsmini biraz araştırınca yabancı kaynaklarca laytflay olarak buldum ama Türkçe bir isim bulamadım
İllaki kullananlar var diye düşünüyorum

Bir video da denk geldim
Bu link de ki video da var dediğim boru

Böyl
Arkadaşlar sulama borusu araştırıyorum ancak ismini bulamıyorum
4 lük boruyu taşımak eklemek yerine kışın çamurda uğraşmamak İçin bu tarz boru kullanmak istiyorum
İsmini biraz araştırınca yabancı kaynaklarca laytflay olarak buldum ama Türkçe bir isim bulamadım
İllaki kullananlar var diye düşünüyorum

Bir video da denk geldim
Bu link de ki video da var dediğim boru
Böyle bir boru kullanacaksanız iyi bir marka alın biz geçen yıl damlama için aldık yarısı patladı bu sene normal 4 lük borudan yaptık ana hattı.

Böyl

Böyle bir boru kullanacaksanız iyi bir marka alın biz geçen yıl damlama için aldık yarısı patladı bu sene normal 4 lük borudan yaptık ana hattı.
Naylon buldum 10 bar dayanıklı
Ama 3 sene kullanırsın diyor
3 sene çok az bir süre
Düz 4 lük boruyu buğday da taşımamak İçin böyle bir şey düşünüyorum ama
3 sene için o kadar para vermem saçma
Netafirm kaldı görüşmediğim
Yada başka önerisi olan var sa onu da değerlendiririm
Amacım 4 lük boru yerine bez boru kullanmak ve kışın çamurda boru taşımamak
İlk defa buğday sulayacağım o yüzden

Naylon buldum 10 bar dayanıklı
Ama 3 sene kullanırsın diyor
3 sene çok az bir süre
Düz 4 lük boruyu buğday da taşımamak İçin böyle bir şey düşünüyorum ama
3 sene için o kadar para vermem saçma
Netafirm kaldı görüşmediğim
Yada başka önerisi olan var sa onu da değerlendiririm
Amacım 4 lük boru yerine bez boru kullanmak ve kışın çamurda boru taşımamak
İlk defa buğday sulayacağım o yüzden
Benim düşüncem bu polynet borular yağmurlama sulamada su taşımaya dayanmaz biz damlamada dayandıramadık yağmurlamaya hiç dayanmaz bana göre.

Polynet in üzerinde max 1.4 bar yazıyor aldığım bayi 2 bara kadar dayanıyor dedi ama ben hiç geçmedim 1.4 barı
Damlamada kullanıyorum 3-4 senedir 6 lık benimki 500 metre almıştım patlayan eden olmadı
Yağmurlamada küçük sprinkler 2-3 bar arasında çalışıyor yani işini görmez düşündüğün gibi olmaz heleki aklından geçen jet55 i buna bağlamaksa hiç olmaz 5 barı görünce normal 4 lük borular bile patlıyor..

Polynet in üzerinde max 1.4 bar yazıyor aldığım bayi 2 bara kadar dayanıyor dedi ama ben hiç geçmedim 1.4 barı
Damlamada kullanıyorum 3-4 senedir 6 lık benimki 500 metre almıştım patlayan eden olmadı
Yağmurlamada küçük sprinkler 2-3 bar arasında çalışıyor yani işini görmez düşündüğün gibi olmaz heleki aklından geçen jet55 i buna bağlamaksa hiç olmaz 5 barı görünce normal 4 lük borular bile patlıyor..
Bizim normal borular 5 bar da patlamaz diye düşünüyorum
Çünkü jet serisi kullanan videolarda hep normal sulama borusu kullanıyor çiftçiler

Ben jet 50 düşünüyorum ama hortum işine çözüm bulamıyorum
Büyük ihtimalle normal boruyu kullanacağız alırsak