Suluma borusu için taşıma römorku

Arkadaşlarım abilerim boruları tarlada toplayıp hiç indirmeden eve getirip bırakmak istiyorum bunun için boru taşıma römorku yaptırmayı düşünüyorum . Kullanan arkadaşlardan örnek resim olanlar varsa yardımcı olabilirmisiniz.

ıkı tasarım var kafamda ılker ;)
Bunları benimle paylaşmak istemezmisin ertaç abi 😀 aslında benimde var bi tane fikir ziraai donatım römork alıp parcalayıp şasesinin üzerine yapmak tabi 1 metre kadar uzatmak lazım şaseyi

d4757a420f175ddf5b457cf96878422a.jpg
787671aab9a7c05d9a7205e877659efb.jpg

ıkı tasarım var kafamda ılker ;)
Bunları benimle paylaşmak istemezmisin ertaç abi 😀 aslında benimde var bi tane fikir ziraai donatım römork alıp parcalayıp şasesinin üzerine yapmak tabi 1 metre kadar uzatmak lazım şaseyi

d4757a420f175ddf5b457cf96878422a.jpg
787671aab9a7c05d9a7205e877659efb.jpg

Saseden ayrilabilen bi tasarim olmasi maliyeti dusurur binlerce boru yukle bosat olmadan sadece tarlaya serilip tarladan toplanabilir.. Benimde kafamda guzel bi fikir var ancak bunu sozle tarif edemiyorum.
Saseden ayrılabilen derken tam anlayamadım . [emoji2]

Saseden ayrılabilen derken tam anlayamadım . [emoji2]

Damperli remorklar gibi cift saseli gibi demek istedim yani mesela bende suan 3 bin boru var bu borulara 500 boru kapasiteli 6 tane boru remorku bulunduracagima bi sase 6 tane de sokulup takilabilir kasa yapsak guzel olmaz mi. Hem boru isi bittikten sonra yine o saseyle uyumlu 5 tonluk bi tanker atilip ilaclama icin de kullanilabilir.. Umarim anlatabilmisimdir. :(

Normal dort teker eski romork alip kasasini ayiracaksin kalan sasenin uzerine demir yolu gibi ray doseyeceksin boru tasiyacak kasalarini ihtiyac ve uzunluga gore profilden yaptirip hepsinin altina dort yada 6 adet kucuk demir tekerler yapacaksiniz .Traktorun arkasina halatli makara sistemi tipki ciplerin onundeki gibi. Bu halati yaptiginiz tasima kasalarina baglayip tasiyici ana sasenin ustune alacaksiniz indirirken tersi islem yada cift yonlu makara kullanilabilir bu fikir isteyene cizim de gonderebilirim

• Beğen
Tepkiler: ilkertetik
Damperli remorklar gibi cift saseli gibi demek istedim yani mesela bende suan 3 bin boru var bu borulara 500 boru kapasiteli 6 tane boru remorku bulunduracagima bi sase 6 tane de sokulup takilabilir kasa yapsak guzel olmaz mi. Hem boru isi bittikten sonra yine o saseyle uyumlu 5 tonluk bi tanker atilip ilaclama icin de kullanilabilir.. Umarim anlatabilmisimdir. :(
Şimdi anlaşıldı .fakat oda kolay bi şey degil sonuçta zaten kasasını yapıyorsun geriye 2 teker aks ve sase kalıyo oda ortalama 700 tl .Bide şöyle bi durum var ben boru arabasını daha çok depolama boruları için istiyorum malum agır oluyolar indir bindir zor oluyo 90lık lar fazla yormuyo . Zaman alıyo sadece indir bindir .
f8629a20f21d71348c7cb6c4d728eea2.jpg
f2ab7415bb0537376e6ab13c7d93b492.jpg
ea3a71c6676eef0fbc2206e13f8367bb.jpg

Bunu bizim burada 2500 tl ye yapıyolar yalnız benim hiç hoşuma gitmiyo .