Süt hayvancılığında kullandığınız Yem katkı markaları (süt premiks) neler ve gözlemleriniz neler ?

Dünya genelinde vitamin hammaddelerinin fiyati aşırı yükseldiğinden fiyat/performans dengesi kaçmış durumda bence.royal in yem katkı maddesini (euromix)i kullanıyorum.hayvan başı günlük 100 gr diyor ben bu oranın 3te 1 ini veriyorum. Yinede kullanmadığım zaman sütte düşüş görüyorum sanki.dedikleri dozda versek nice olur halimiz

Dünya genelinde vitamin hammaddelerinin fiyati aşırı yükseldiğinden fiyat/performans dengesi kaçmış durumda bence.royal in yem katkı maddesini (euromix)i kullanıyorum.hayvan başı günlük 100 gr diyor ben bu oranın 3te 1 ini veriyorum. Yinede kullanmadığım zaman sütte düşüş görüyorum sanki.dedikleri dozda versek nice olur halimiz
Fiyat olarak ne kadar oluyo eurmix kg..

Vitminex var Mehmet bodur abinin Facebook aratın bulursunuz

Ben bu üründen aldım ve bir defa kullandım. Mega süt premiks diye geçiyor.
25 kg 450 TL ödedim.
Doğrusu ben de süt verimi artışı olmadı ama tam da ölçemedim. Şimdi markayı ürünü kötülemek doğru olmaz. Ben ürünü kullandıktan sonra hava sıcaklığı eksilere düştü, yine de bana verilen vaade göre süt verimi artışı olması gerekiyordu olmadı.
Bir daha kullanmadım ama tekrar deneyerek yine sonuçları paylaşırım.

Ben bu üründen aldım ve bir defa kullandım. Mega süt premiks diye geçiyor.
25 kg 450 TL ödedim.
Doğrusu ben de süt verimi artışı olmadı ama tam da ölçemedim. Şimdi markayı ürünü kötülemek doğru olmaz. Ben ürünü kullandıktan sonra hava sıcaklığı eksilere düştü, yine de bana verilen vaade göre süt verimi artışı olması gerekiyordu olmadı.
Bir daha kullanmadım ama tekrar deneyerek yine sonuçları paylaşırım.
hayvan başı kac gr tavsiye ediliyor.baya pahalı imiş

Mehmet bodur denen adam yalancının teki yan komşumun çiftliğine geldi satmadığı ilaçtan reklam yapıyor. Facebookta gördüm. Komşumuz hayvancılık işinde yeni rasyonunu hazırlamaya yardım eden benim. Yalan söylüyor reklam yapıyor inanmayın.

• Beğen
Tepkiler: murat1919
Herkese merhaba .
Mesleğim ziraat mühendisliği abimin mesleği ise veteriner hekim . Babamın mesleği ise doğuştan çobanlık köyde kendi hayvanlarına bakmış . Yani demem o ki gerek okulunu gerek hayatını bu Hayvancılığın her türlü bilincini aldık bu premiks denilen vitamin denilen zımbırtıları da haliyle denedik okuldan aldığımız bilgiler doğrultusunda . babam hep kaliteli kaba yem bunlardan iyidir boşa para harcamayın değişik yemler alın derdi nitekim haklı da çıktı para tuzağı bunlar inanmayın da almayın da yazıktır .

Herkese merhaba .
Mesleğim ziraat mühendisliği abimin mesleği ise veteriner hekim . Babamın mesleği ise doğuştan çobanlık köyde kendi hayvanlarına bakmış . Yani demem o ki gerek okulunu gerek hayatını bu Hayvancılığın her türlü bilincini aldık bu premiks denilen vitamin denilen zımbırtıları da haliyle denedik okuldan aldığımız bilgiler doğrultusunda . babam hep kaliteli kaba yem bunlardan iyidir boşa para harcamayın değişik yemler alın derdi nitekim haklı da çıktı para tuzağı bunlar inanmayın da almayın da yazıktır .
Böyle bi görüş de var .uzmanların katkılarını bekliyoruz

• Beğen
Tepkiler: akin.09
Ben yıllardır royal ilacın ürünlerini kullanıyorum, kısa bir süre de pazarlamasını yapmıştım. İhtiyacı olanlar için çok güzel ürünler. Uzun süre royvimin d forte kullandım geneldeki süt artışı, royvimin in parasını çıkarıyordu zaten. Şimdi doğumda kullanılan rovita fresh lohusa şurubunu kullanıyorum. Ketozis, eşini atamama, kilo kaybı VS için çok iyi. Köyde de çok kullanan var benden görerek başlayan. Mart başında yine royal ilaç bayisinin altında pazarlama ya başlıyorum. Gönen, Manyas, Susurluk bölgesi

• Beğen
Tepkiler: dernek kirili