tabancanız ne marka?

Ynt: tabancanız ne marka?

benim ispanyol 10 lusuda 1923 model şarşörlü 9+1 7.65mm çogu 9mm tabancadan delicidir.ama söz konusu takorev olunca mermisindenmi kaynaklıdır ne ondan delicisini görmedim.mermisi 7.62x25

satocan58 link=topic=46978.msg448678#msg448678 date=1317227065' Alıntı:
Bireysel silahlanmaya hayir. Av tüfegi in tabanca out...
Aynn ve bence gereksiz bi ko nu burda 15 yasındı bi suru genç war onlara kötü örnk oluyorsunuz..
bizim babamıda geçtim dedm bile ne tüfek bilir ne tabanca..
amcamlar fln herkesde öyle bi takındı yoktur hiç silah kullanmazlar bi tane amcam gardıyan o hariç :D ama ne olursa olsun bence hiç gerek yok öyle şeylere dedem 65-70 yaşında halen koyunu keçisi war onları gece gündüz yapıyor hiçte tüfek fln ihtiyacı olmaz..

Uzun bir aradan sonra selam!
Konulara bakarken ilgimi çekti, en bir göz atayım neler söyleniyor diye...
Öncelikle cephanelikten bir kaç örnek;
Browning 13+1 9mm uzun namlu
Smith Wesson Chief ' s Special 13+1 9mm
Smith Wesson 5906
Remington BDL700 - .270 Yivli
Steyr 1893 model 6,50x54 Yivli
Remington 870 Wingmaster Pompalı / 71 namlu + 51 slugger full shock namlu
Browning 1925 model çifte 71 namlu

Şimdi değinmek istediğim ise konunun 'bireysel silahlanmaya hayır' kısmı.

Arkadaşlar, kimse yanlış anlamasın, burada herşeyi ben biliyorum, yada sizden iyi biiyorum demek istemiyorum. 'Bireysel silahlanmaya hayır'; belli odakların bazı kitleleri zayıflatmak için kullanmakta olduğu, çok inandırıcı ve masum bir yalan jargondur.
Bireysel silahlanma gereklidir.
Avlanmak iyidir, gereklidir.
Sebeplerine gelince;
- Bireysel silahlanmanın tamamen yasaklandığını düşünelim. Bir süre sonra biz ölücez, bu tarihe kadar bireysel silahlanmış insanlar yok olucak ve yeni kuşak sadece askerde öğrendiği bilgilerden silahı tanıyacak. Dünya tarihi savaşlarla dolu, yarın ülkemiz istila edilirse, sadece asker mi mücadele edecek istilacı şerefsizlerle?? Bir çok delikanlı bu soru sorulduğunda der ki : ' O zaman durum değişir, silahı kaptığımız gibi düşmanı yerle bir ederiz!' İşte koskoca bir yalan... Pratik uygulama olmadan silah kullanmak, düşmanında olsa bir insana ateş etmek... Bir daha düşünün beyler, operasyonlarda eli tetiğe gitmeyenleri hatırlayın askerlik yapanlar...
- Av gereklidir. Dinimizce bile haram edilmemiş, helaldir. Ekolojik denge için belirli oranda avlanma gereklidir. Bu oranın sağlanması için devletimiz avcı başına günlük maksimum avlanabilecek hayvanların sayısını, yasak olan hayvanları ve bölgeleri belirlemiştir.

Avın güvenlik açısından faydası, (kanunlara uymak koşulu ile) can alma pratiği yaptırmasıdır. Sonuçta bir av hayvanıda olsa vurduğun, bir can alıyorsun. Bu dinen haram değil, kanunlarca yasak değil. Ama vicdan sınırının zorlandığı noktadır. İşte bu pratiğe sahip olamayanlar, Allah korusun, ters bir durumda düşmanına da o tetiği çekemez. Çekerim diyen yalan söyler.

Ben avcıyım evet, sezon kapandığı anda bir tek canlıya ateş etmem ama ilk bahardan son bahara kadar sezonun kapalı olduğu dönemde hedef ve trap atışı yaparak tetik antrenmanı yaparım.

Bu dönemde antrenman yapmayana sezonda tüfeği taşımak bile zor gelir.

Tüfek tarlada lazım mıdır? Kesinlikle evet, şimdiye kadar ters bir durum olmamış olması olmayacağı anlamına gelmez...

Kanunlara uymak koşuluyla 'Maksimum Bireysel Silahlanmaya Evet!'
Kanunlara uymak koşuluyla 'Ava Evet!'

SmhGwz link=topic=46978.msg448699#msg448699 date=1317230497' Alıntı:
Aynn ve bence gereksiz bi ko nu burda 15 yasındı bi suru genç war onlara kötü örnk oluyorsunuz..
bizim babamıda geçtim dedm bile ne tüfek bilir ne tabanca..
amcamlar fln herkesde öyle bi takındı yoktur hiç silah kullanmazlar bi tane amcam gardıyan o hariç :D ama ne olursa olsun bence hiç gerek yok öyle şeylere dedem 65-70 yaşında halen koyunu keçisi war onları gece gündüz yapıyor hiçte tüfek fln ihtiyacı olmaz..

kardeş ben senin yaşındyken şehirden 20km ötede sabaha kadaqr tarla suluyordum.sen şimdi gençligin bi gece arazide su sula ondan sonra gel burda foruma katıl.bide arkdaşlar bazılarınız tüfek daha gerekli demişler.yanında kendi boyun kadar tüfegimi gezdirecen tarlada be kardeşim.

Av baska digeri baska ozan bey. Tabi günümüzde etcil avciligada hayir. Av spordur, zevk isidir. Öyle bi cikisda 50 keklikle dönmek bence av degil katliamdir. Bireysel silahlanmada kanun kural yok. 3 5 kurus biriktir git ordan buldan tegmin et. Yerde türkiye olunca olaylar daha vahimlesiyor. Slahi olmayan dövüyor, agzini burnunu kiriyor, hatta hastanelik ediyor. Ama ayni sinirle silahi olani düsününsene.

ozan_06 link=topic=46978.msg448819#msg448819 date=1317241405' Alıntı:

Sebeplerine gelince;
-
- Av gereklidir. Dinimizce bile haram edilmemiş, helaldir. Ekolojik denge için belirli oranda avlanma gereklidir. Bu oranın sağlanması için devletimiz avcı başına günlük maksimum avlanabilecek hayvanların sayısını, yasak olan hayvanları ve bölgeleri belirlemiştir.

Avın güvenlik açısından faydası, (kanunlara uymak koşulu ile) can alma pratiği yaptırmasıdır. Sonuçta bir av hayvanıda olsa vurduğun, bir can alıyorsun. Bu dinen haram değil, kanunlarca yasak değil. Ama vicdan sınırının zorlandığı noktadır.
Ozan Bey tekrar aramıza hoşgeldiniz.. anlş-*s Benim de en çok zorlandığım nokta burası; ' Bu dinen haram değil, kanunlarca yasak değil. Ama vicdan sınırının zorlandığı noktadır. '
Silah konusuna gelirsek; bir tane 82 model huğlu 16 calibre çift ile 6.35 beretta mız var.. Başka silah da alabilirim aslında, muhtarlık nedeniyle ruhsat v.s. problem değilde, çok gezen birisi olarak tabancayı muhafaza etmekte sıkıntı olacak, her bina girişine bi x-ray cihazı ve güvenlikci konulunca kontrol v.s zaman kaybından öte bişey değil.

aksoylar link=topic=46978.msg448992#msg448992 date=1317311443' Alıntı:
kardeş ben senin yaşındyken şehirden 20km ötede sabaha kadaqr tarla suluyordum.sen şimdi gençligin bi gece arazide su sula ondan sonra gel burda foruma katıl.bide arkdaşlar bazılarınız tüfek daha gerekli demişler.yanında kendi boyun kadar tüfegimi gezdirecen tarlada be kardeşim.
Sanki biz şehrin orta göbeğide oturuyoruz gelmişin onun bunun yaşında onu bunu yapıyorum diyorsun..
ben sana onları yapmıyormusun dedim ..
burda ki gençler yada hiç üye olmayan birisi gelip okusa çiftçilikten mi bahsediyorlar yoksa tüfeği tabancalarımı kapıştırıyorlar dicekler.. millet kurtlar vadisine bile bi suru tepki gösteriyor tvde yayın yapıyor diye ama ateş düştüğü yeri yakıyor demi

SmhGwz link=topic=46978.msg449097#msg449097 date=1317323946' Alıntı:
Sanki biz şehrin orta göbeğide oturuyoruz gelmişin onun bunun yaşında onu bunu yapıyorum diyorsun..
burda ki gençler yada hiç üye olmayan birisi gelip okusa çiftçilikten mi bahsediyorlar yoksa tüfeği tabancalarımı kapıştırıyorlar dicekler.. millet kurtlar vadisine bile bi suru tepki gösteriyor tvde yayın yapıyor diye ama ateş düştüğü yeri yakıyor demi
alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s

SmhGwz link=topic=46978.msg449097#msg449097 date=1317323946' Alıntı:

bana soran olmadı ben sana örnek verdim.hem sana git dügünde magandalık yap diye silah al demiyorum.benim tabancam her zaman kılıfıyla traktörün torpidosunda emniyet mandalı çekili durumda durur.ayrıca şehirde yanında silah gezdiren adamlarıda hiç sevmem.

ozan_06 link=topic=46978.msg448819#msg448819 date=1317241405' Alıntı:
Konulara bakarken ilgimi çekti, en bir göz atayım neler söyleniyor diye...
Öncelikle cephanelikten bir kaç örnek;
Browning 13+1 9mm uzun namlu
Smith Wesson Chief ' s Special 13+1 9mm
Smith Wesson 5906
Remington BDL700 - .270 Yivli
Steyr 1893 model 6,50x54 Yivli
Remington 870 Wingmaster Pompalı / 71 namlu + 51 slugger full shock namlu
Browning 1925 model çifte 71 namlu

Şimdi değinmek istediğim ise konunun 'bireysel silahlanmaya hayır' kısmı.

Arkadaşlar, kimse yanlış anlamasın, burada herşeyi ben biliyorum, yada sizden iyi biiyorum demek istemiyorum. 'Bireysel silahlanmaya hayır'; belli odakların bazı kitleleri zayıflatmak için kullanmakta olduğu, çok inandırıcı ve masum bir yalan jargondur.
Bireysel silahlanma gereklidir.
Sebeplerine gelince;
- Bireysel silahlanmanın tamamen yasaklandığını düşünelim. Bir süre sonra biz ölücez, bu tarihe kadar bireysel silahlanmış insanlar yok olucak ve yeni kuşak sadece askerde öğrendiği bilgilerden silahı tanıyacak. Dünya tarihi savaşlarla dolu, yarın ülkemiz istila edilirse, sadece asker mi mücadele edecek istilacı şerefsizlerle?? Bir çok delikanlı bu soru sorulduğunda der ki : ' O zaman durum değişir, silahı kaptığımız gibi düşmanı yerle bir ederiz!' İşte koskoca bir yalan... Pratik uygulama olmadan silah kullanmak, düşmanında olsa bir insana ateş etmek... Bir daha düşünün beyler, operasyonlarda eli tetiğe gitmeyenleri hatırlayın askerlik yapanlar...

Avın güvenlik açısından faydası, (kanunlara uymak koşulu ile) can alma pratiği yaptırmasıdır. Sonuçta bir av hayvanıda olsa vurduğun, bir can alıyorsun. Bu dinen haram değil, kanunlarca yasak değil. Ama vicdan sınırının zorlandığı noktadır. İşte bu pratiğe sahip olamayanlar, Allah korusun, ters bir durumda düşmanına da o tetiği çekemez. Çekerim diyen yalan söyler.

Ben avcıyım evet, sezon kapandığı anda bir tek canlıya ateş etmem ama ilk bahardan son bahara kadar sezonun kapalı olduğu dönemde hedef ve trap atışı yaparak tetik antrenmanı yaparım.

Bu dönemde antrenman yapmayana sezonda tüfeği taşımak bile zor gelir.

Tüfek tarlada lazım mıdır? Kesinlikle evet, şimdiye kadar ters bir durum olmamış olması olmayacağı anlamına gelmez...

Hoşgeldin abi özlettin kendini :)

Bence çiftçilik yapanlar için bulunması gerekli,gecesi gündüzü var koca alanda gece tek başına çalışıldığı oluyor yeri geliyor,bizde yok ama sulama yapanlar çok gece,bu devirde artık her zaman herşey beklenir oldu.Bugüne kadar ben de duymadım bizim çevrede ters bir durum ama olmayacağı anlamına gelmez.Tedbirli olmak iyidir bence.

bizim buraları bu konularda çok sakat bende cz 75 compact 9 mm 14lü var geçen seneye kadar hiç gerek duymazdı kimse ama son zamanlarda yaşanan olaylar istemeyerekte olsa taşıma ihtiyacı duyuyoruz ben geçen sene gece saat 02 civarları zeytinleri ilaçlama yapıyodum eski mudanya yolu üzerinde yolun kenarında bi araba durdu beyaz şahin umursamadım 4 kişi indi aşağı ilk başta yol soracak zannettim ama yinede durmadım ben yerin üst başına çıktım kapattım lambaları stop ettim motoru adamlar koşa koşa zeytinliğe girdi yanımda silahta yoktu bastım marşa arka tarafta patika bi tarla yolu vardı oraya çıktım arkamdan 2 el sıktılar bi kaç gün sonrada öğrendim jandarma beyaz bi şahin arıyomuş yakın köyde bi eve girmişler bi kadınla bi kızı direnmedikleri halde öldüresiye dövüp altın para ne varsa almışlar ben bu olaydan sonra gece işçiliğinde yanıma silahı almayı unutsam bile ya geri dönüp aldım yada babamı arayıp istedim silahlanmaya bende hayır diyorum ama bu durumda çoluk çocuğumuzu düşünüyosak buna mecburuz...