Tamburlu biçme kullananlar ve markalara hakim olanlar

Tamburlu biçmede fiyatı uygun ve kaliteli olanlar

• Kullanılan toplam oy
    9

Tamburlu biçme alıcam aklımda 4 marka var göze çarpan çelmak tınaz bağcısan ve sürüm yıllık en fazla 100 dekar yer biçicem tarlalar orta derece taşlı sizce hangisini almalıyım fiyatı çok uçurmadan

Sıralama bana göre
1 çelmak 2 tınaz 3 sürüm 4 bağcısan fiyatlara bakmak lazım
Çelmak ile tınaz arasında uçurum yok ise çelmak
Tınaz İle sürüm arasında uçurum yok ise Tınaz
Ben 4 ay önce Tınaz aldım memlunum çelmak 750 TL daha palalı idi ben aldığımda

5200 e sürüm aldık
Alırsanız pistonlu alın biz pistonsuz aldık yol konumuna tek başına alması zor oluyor
Bu arada sürümün kalitesini beğenmedim teneke gibi çok hafif eski tamburmuzu iki kişi zor itertik bunu tek başına kaldırabiliyor malzeme sağlam değil 3 askıyı tutan boru bilek kadar birşey ve ilerde en çok arıza verecek yer kesin

Abi Türkay ada bak bi istersen bide hangi markayı alırsan al üstünün korumasi olsun 200 300 fazla ver brandasiyla beraber al avrupaya ihraç edilen makinelere branda takiyolar ama bize verirken isteğe bağlı olarak veriliyo branda. Fotoğrafraki gibi.
images%20(19).jpeg

Abi Türkay ada bak bi istersen bide hangi markayı alırsan al üstünün korumasi olsun 200 300 fazla ver brandasiyla beraber al avrupaya ihraç edilen makinelere branda takiyolar ama bize verirken isteğe bağlı olarak veriliyo branda. Fotoğrafraki gibi. Ekli dosyayı görüntüle 50283
Bıçakları değiştirmesi zor olmuyomu

Makine biçim pozisyonunda iken ;
Traktörün kuyruk mili çıkışı ile makinenin mili karşılıklı birbirini görmelidir ki şaft buruk veya dengesiz çalışmasın.
Traktörün hidrolik kolları tam aşağıya salınmaz.
Makinenin üst bağlantı kolları üzerindeki yarıklı pim boşluğu biçim pozisyonunda boşluğun tam ortasında olmalıdır , tamburlar eğimli yere gelince rahat hareket edebilmelidir.Boşluk miktarı 15 cm gibi olursa rahat oluyor.
Makinenin biçim genişliği traktör lastiklerinin dıştan dışa genişliği kadar olmalıdır.
1 metre boydaki yulafı biçerken şafta ot dolanıyor , şaft koruması kullanılması iyi olur.
Tambur yüksekliğinin 70-80 cm olması iyi olur , derin ot biçiminde makine tıkanması azalır.
4+4, 8 bıçaklı modellerin biçim hızı daha fazla oluyor.
Galifre ölçülerinde tamburlu biçme makinesi piyasa da göremiyoruz, 180-190-200 cm biçme genişliğinde makineler güzel olurdu.