Tapusuz tarla

Kütahya/Altıntaş bölgesi tapusuz tarlaları (mera) almaya baslamıslar.
Valilik ve kaymakamlıgın emri ile bugun ip çekmeye baslamıslar.
Tahminen koyun çobanların şikayeti üzerine baslandı.
Benim bildiğim kadarı ile köyümüzdeki hatta bölgede bütün çiftçi tarlalarının en az %30 u tapusuz yani mera diye geçiyor herkeste buralardan yıllardır geçimini sağlıyor. Belki 50-100 yıllık mesele.
Herkesin hakkında hayırlısı neyse o olsun diyorum. Allah mağdur olanlara yardım etsin.

Soru : Acaba el birliği yapıp bu tapusuz tarlaları geri alma ihtimalimiz olabilirmi. Fiyat karsılıgında.

Kütahya/Altıntaş bölgesi tapusuz tarlaları (mera) almaya baslamıslar.
Valilik ve kaymakamlıgın emri ile bugun ip çekmeye baslamıslar.
Tahminen koyun çobanların şikayeti üzerine baslandı.
Benim bildiğim kadarı ile köyümüzdeki hatta bölgede bütün çiftçi tarlalarının en az %30 u tapusuz yani mera diye geçiyor herkeste buralardan yıllardır geçimini sağlıyor. Belki 50-100 yıllık mesele.
Herkesin hakkında hayırlısı neyse o olsun diyorum. Allah mağdur olanlara yardım etsin.

Soru : Acaba el birliği yapıp bu tapusuz tarlaları geri alma ihtimalimiz olabilirmi. Fiyat karsılıgında
emin değilim ama bahsettiğiniz araziler 2 B arazi olabilir mi?

2B arazisi orman diye geçiyor.
Bizimkiler mera olarak geçiyor.
ben kendi köyümde mera kiralamak için müracat etmiştim ,köyde kayıtlı küpeli hayvan sayısı fazla olduğundan kiralayamadım,sizinkiler mera olarak görünüyorsa tarım orman müdürlüğüne danışmakta fayda var,
2 b araziler için yılbaşına kadar müracatlar son,iyice sorup araştırın.sonradan mağdur olmayın .sonuçta ortada bir devlet arazisi satışı varsa biyerlerde duyuruda olması lazım,

• Beğen
Tepkiler: KeyfeDeger
Mera vasfındaki araziler bildigim kadarı ile hic bir sekilde degişmiyor, mera koruma kanunu musade etmiyor,(bizim köyde toprak reformunun dagıttigi tarlalar bile iptal olmustu) tabi her işin bir arka yolu vardır, bilen yazarsa ogrenmis oluruz

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Bizimde 2b ile başımız belada bahcelerde 50 yasinda kaysi agaci olan yer var 1954 hava haritasinda yeşil alan diye 110 parselde tapular iptal edilip ormana dönüştü daha sonra orman kadastrosu 2b ye cevirdi satış olacak diye beklerken orman bölge orman kadastrosunu mahkemeye verdi yargitay 2b leri bozup yeniden orman yaptı simdi yeni davalr açılmış ormani tahripten 20 yil sonra mahkeme yeniden basladi bir bir celpler geliyo bence sende ugrasma 20 yil mahkemelerde sürünürsün arti benimde bildigim merada cins değişikliği olmuyo ha su yurutmeyi durdurma falan cikarsa sen almasanda kimseyede peşkeş cekemezler yinede isi bilen bi avukata danış

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74