Tarım bakanı etin pahalı olmasının gerçek sebebini açıklamış.

04.12.2007
5,977
7,763
46
lüleburgaz

Haklı olabilir...

Resimler ve ekler

• Screenshot_2018-05-18-12-40-15.png
    Screenshot_2018-05-18-12-40-15.png
    332.3 KB · Görüntüleme: 390
Damizlik kucun ve buykbasi ithal ediyoruz. Bunlari yetistirip, islahi yapip, ureticiye vermek devlet uretme ciftliklerinin yani TIGEM`in vazifesi.
Peki bu bakan TIGEM idare heyetine hemsehrisi olan bir emlekci ve bir manifaturaci ( kumas saticisi ) getirmedi mi ? Bunu burada yazdigimda birileri sitaset yapma demisti.

Damizliklarini kendin yetistirmeden nasil et ureteceksin ?

Damizlik kucun ve buykbasi ithal ediyoruz. Bunlari yetistirip, islahi yapip, ureticiye vermek devlet uretme ciftliklerinin yani TIGEM`in vazifesi.
Peki bu bakan TIGEM idare heyetine hemsehrisi olan bir emlekci ve bir manifaturaci ( kumas saticisi ) getirmedi mi ? Bunu burada yazdigimda birileri sitaset yapma demisti.

Damizliklarini kendin yetistirmeden nasil et ureteceksin ?
Tigemler, çalişan işçi ve memurun farmville oyuncağı gibi, ne ıslahı ne damızliğı...

Arkadaşlar bakanımız demiş ki gidin bim'den ithal etleri alın yiyin o ucuz demiş yani ayan beyan bunu demiş. Yav geçen bi bime gittim gitmişken de bakayım dedim. Yav arkadaş bir etin albenisi bu kadar düşük bu kadar kötü olurmu? Zaten bakanın dediğine inanamayız karkas kesim fiyatı zaten 27 tl %20 kemik-kıkırdak firesi olsa 32.4 tl yapıyor kasabın vergisi stopajı gideri ve kendi koyduğu kâr marjı tabi bunun arada nakliyesi deposu da var en aşağı tüketici 40 liraya yiyebilir bakanın hesap kurtamıyor bile bakan demis gidin bimden yiyin demiş bide yalan söylüyor eşim ithal et alıyor a getiriyor lafı urfalının öyle et yediği nerde görülmüş

• Beğen
Tepkiler: emrah doğan
Arkadaşlar bakanımız demiş ki gidin bim'den ithal etleri alın yiyin o ucuz demiş yani ayan beyan bunu demiş. Yav geçen bi bime gittim gitmişken de bakayım dedim. Yav arkadaş bir etin albenisi bu kadar düşük bu kadar kötü olurmu? Zaten bakanın dediğine inanamayız karkas kesim fiyatı zaten 27 tl %20 kemik-kıkırdak firesi olsa 32.4 tl yapıyor kasabın vergisi stopajı gideri ve kendi koyduğu kâr marjı tabi bunun arada nakliyesi deposu da var en aşağı tüketici 40 liraya yiyebilir bakanın hesap kurtamıyor bile bakan demis gidin bimden yiyin demiş bide yalan söylüyor eşim ithal et alıyor a getiriyor lafı urfalının öyle et yediği nerde görülmüş

http://www.erzincantb.org.tr/icerik/18/fire_ve_zayiat_oranlari.html
Ette yaklaşık %25 fire oluyor, 28 TL kesimde 34 TL ye geliyor.Randımanı %60 gibi olan hayvanlar 29 TL ye kesiliyor, 39 TL satış fiyatı oluyor.10 TL fiyat farkı gayet normaldir.

Ne olsun istiyoruz et para etsin besici para kazansın mı

Yoksa et ucuz olsun ucuza bol bol et yiyelim

Üretici memnun olursa tüketici memnun olmuyor
Tüketici memnun olsa üretici memnun olmuyor
Ne memnuniyetsiz bi sistem bunada şükür

Evet aynen haklı olabilirsin kime göre neye göre mesela 70 binliraya 80-66 fıat mı alanda memnun 80 bin liraya TL100A Alanda memnun hatta 200 bin liraya MF 4709 kepçeli traktör alanda memnun .serbest piyasa dedikleri bu olsa gerek.