Tarım Kredi Kooperatifleri, Et ve Süte Yönelecek

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz; Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde farklı markalar adı altında satılan et ve süt ürünlerinin yerine, kendi markalarıyla ürün sunmak istediklerini ve müşterilerin bu yönde isteklerinin olduğunu belirtti.

Fahrettin Poyraz:

"Şu an et entegre tesisimizi sıfırdan revize ediyoruz. Kendi markamızla inşallah et ve süt ürünlerini en geç kasım ayı gibi faaliyete alacağımızı tahmin ediyorum. Vatandaşlarımızın özellikle et ve süt ürünleri noktasında ciddi bir endişesi var ve bu endişeyi gidereceğiz, bu noktada gayret ediyoruz. Et ve süt ürünleri piyasasında bir anlamda farkındalık da ortaya koyacağız. Çünkü insanların bir şeyi daha iyi satın alma noktasında bir kıyaslama yapması gerekiyor. Biz de bu kıyaslama imkanını vereceğiz. Yani bu konuda çok iddialı olacağız."

"Hem süt hem de et üretimi yaptığımız tesislerimizin mağazalardan canlı yayın bağlantıları yapacağız. Tesislerimizin görüntülerini vatandaşlarımıza sunacağız. İnşallah vatandaşlarımız şarküteriden et ve süt ürünü alırken hangi fabrikada, hangi aşamada nasıl üretildiğini canlı olarak anbean görebilecek" dedi.

*Sizce alınan bu karar, üretici gelirini etkiler mi?

sarkuteri.jpg

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
son zamanlarda, et ve sütte, üretici-tüketici fiyatları makul değil...
Onun için o kadar çok şey barkı anlatacak çok uzun meseleler bim kabak satıyor bakıyorum örnek veriyorum 7 TL özellikle kendi şehrim içinsöylüyorum kim alır kimse almaz çöpe döküyor yanı israf oluyor adam da bakıyor 5 kg getirsem kaç TL 1 TL den alsam 5 TL ben bunun 2 kg satsam elime 10 TL geçer gerisi isterse çürüsün yani burada çok farklı konular var

• Beğen
Tepkiler: KIZILTAN
Onun için o kadar çok şey barkı anlatacak çok uzun meseleler bim kabak satıyor bakıyorum örnek veriyorum 7 TL özellikle kendi şehrim içinsöylüyorum kim alır kimse almaz çöpe döküyor yanı israf oluyor adam da bakıyor 5 kg getirsem kaç TL 1 TL den alsam 5 TL ben bunun 2 kg satsam elime 10 TL geçer gerisi isterse çürüsün yani burada çok farklı konular var
Bahsettigin 3 harfli firmalar mağaza başı günlük net 1 TL kalsın bana yeter gözü ile bakıyor 10.000 den fazla mağazası var günlük 10.000 TL net kar elde etmenin pesindeler 😊 o işler biraz karışık . Hangi esnaf günlük 1 TL için dükkan açabilir ?