TARIMSAL SULAMADA AYLIK KACLIRA ELEKTIRIK FATURASI ODUYORSUNUZ

Son zamlardan önce 100kw trafolu 70mt derinden çeken 65beygirlik motora sahip dalgıcımız, 150 saat kesintisiz çalışmada 3200tl fatura gelmişti, zamlardan sonra 100 saat çalışmada sürekli gece çalıştırdık ayrıca iki gün önce 2900TL fatura geldi.

Tedaş personeliyim faturannın bi resmini yolla yardımcı olayım şuan okuma yapıyoruz tarımsal sulama kw 0.49 krş
bu fatura dogrumu 50 kv lik trafom var harcadigim elektirikte bu fiyat noralmi acaba bana lutfen yardimci olun 20180726_145530-2.jpg

bu fatura dogrumu 50 kv lik trafom var harcadigim elektirikte bu fiyat noralmi acaba bana lutfen yardimci olun Ekli dosyayı görüntüle 31194
Normal özel abonesin 1 yıl okunmamış 18545 kwh enerji tüketmişsin muhtemelen serbest tüketici indiriminden faydalanıyorsun yoksa bir tık daha fazla gelirdi birde 50 kw trafonun kayıp bedeli var sezon sonunda kapatma veriyomusn umarım yanlış anlamadım trafolu müşterisin değilmi (trafo kaybı trafo gücünün %3.5 i kadar boşta harcadığı kayıplardır)

Sayacın 1 kwh harçadığı zaman 20 kwh kullanmışsın demektir büyük güçler akım trafosu ile küçültülerek sayaca verilir sayaç dayanımı açısından. 100/5 akım trafosu kullanıyorsunuz 20de bir oranında yazar sayaç 10 endeks attığı zaman 200 kwh kullanmışsınız demektir umarım açıklayıcı olmuştur
cok tesekkur ederim ben de sayaca bakiyorum yazan degeri fiyatta carpiyorum cok fark cikiyor bu fatura degeri dogru diyorsunuz oyle mi
birde kacakga giriyormus kapasif akim o nasil oluyor