Tarsim sigorta domuz hasarı

Arkadaşlar merhaba hayırlı kandiller tecrübesi olanlara Bi sorum olacak Mısıra sigorta yaptırdım 2 defa eksper talep ettim 1. De %12 2. De %19 hasar koydu şimdi alacağım para hesaplanırken nasıl hesaplanacak...

Herkese merhaba,
Ayçiçeğine sigorta yaptırmıştık.
Farklı zamanlarda iki kez domuz hasarı oldu. Birincide %10 diğerinde %15 hasar tespit edildi.
Biz ayçiçeğini biçtik, neredeyse bir ay evvel.
Fakat ödeme konusunda herhangi bir durum yok.
Poliçenin günü de doldu. Bizim mi bir şey yapmamız gerekiyor acaba, yoksa bekleyecek miyiz?
Bereketli kazançlar

Herkese merhaba,
Ayçiçeğine sigorta yaptırmıştık.
Farklı zamanlarda iki kez domuz hasarı oldu. Birincide %10 diğerinde %15 hasar tespit edildi.
Biz ayçiçeğini biçtik, neredeyse bir ay evvel.
Fakat ödeme konusunda herhangi bir durum yok.
Poliçenin günü de doldu. Bizim mi bir şey yapmamız gerekiyor acaba, yoksa bekleyecek miyiz?
Bereketli kazançlar
Dolu paketi tazminat ödemeleri, poliçe bitiş tarihi itibariyle 1 ay içerisinde

bize 110 dönümlük yere %14 hasar verdiler. dron ile de baktılar. itiraz edelim mi yoksa bu şekilde iyi mi? birde %8 i ödemiyorlar bu sene çok saçma
Bu %8 bize de söylendi ama poliçede 0 yazıyor.
Tarım kredide yapılmıştı sigorta. Eleman da çok anlamıyor.
Belki de ben yanlış anlıyorum. Neyse ekliyorum buraya ekran görüntüsünü

Resimler ve ekler

• 2421DD22-50DD-43C3-A53D-06F102C5C523.jpeg
    2421DD22-50DD-43C3-A53D-06F102C5C523.jpeg
    234.8 KB · Görüntüleme: 20
  • Beğen
Tepkiler: by_siverekli
Bu %8 bize de söylendi ama poliçede 0 yazıyor.
Tarım kredide yapılmıştı sigorta. Eleman da çok anlamıyor.
Belki de ben yanlış anlıyorum. Neyse ekliyorum buraya ekran görüntüsünü
Poliçede ki bilgiyi dikkate alabilirsiniz. Poliçe başlangıç tarihi Ocak 2022 den önce ise, 2021 kasım, aralık gibi muafiyet 0, müşterek vardır (müşterek 30 olması lazım)

1 Ocak 2022 den itibaren, muafiyet 8, müşterek 0 diye hatırlıyorum

Poliçede ki bilgiyi dikkate alabilirsiniz. Poliçe başlangıç tarihi Ocak 2022 den önce ise, 2021 kasım, aralık gibi muafiyet 0, müşterek vardır (müşterek 30 olması lazım)

1 Ocak 2022 den itibaren, muafiyet 8, müşterek 0 diye hatırlıyorum
Evet, dediğiniz gibi.
Bu durumda muafiyetin 0, müştereğin 30 olması mı
Yoksa muafiyetin 8 müştereğin 0 olması mı avantaj?

Evet, dediğiniz gibi.
Bu durumda muafiyetin 0, müştereğin 30 olması mı
Yoksa muafiyetin 8 müştereğin 0 olması mı avantaj?
Hasar oranına göre değişir. Hasarınız fazla ise 8 muafiyetli, hasarınız az ise 0 muafiyet avantajlı.

Örneğin, sizin poliçe (muafiyet 0, müşterek 30) hasar oranınız %100 olsa, müşterekten kaynaklı sigorta bedelinin %70 ini alırsınız.

Diğer yandan muafiyet 8, müşterek 0 olanda %100 hasar olsa (muafiyetten kaynaklı) sigorta bedelinin %92 sini alırsınız. Misal burda da %8 hasar da hiç bir ödeme yapılmaz

• Beğen
Tepkiler: Çöllü
Merhaba herkese,
Tarsim eksperleri tarafından domuz zararı vb hesaplanırken için elektrikli çit olsaydı ya da olmasaydı daha iyiydi diye yorum duyan oldu mu? Şimdi yaptıralım mı yaptırmayalım mı bu çiti anlamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.