Tarsim

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

10 dönüm Bir tarlada dolu zararı var. Tarlayı gezdim %20 zarar gözüküyor.Tarsim yaptırmıştım.Tarsime bildirsek bu zararı karşılarmı.Ben %20 gördüm.Söylentilerde küçük zararlarda experler zarar yazmıyor diyorlar.Sizce ne yapayım yinede hasar dosyası açtırayımmı?Yoksa az bir zarara için uğraşmaya deymezmi.Tarsimde dekara verim 500 kg yazıyor.Paket olarakta sadece dolu paket yazıyor.

10 dönüm Bir tarlada dolu zararı var. Tarlayı gezdim %20 zarar gözüküyor.Tarsim yaptırmıştım.Tarsime bildirsek bu zararı karşılarmı.Ben %20 gördüm.Söylentilerde küçük zararlarda experler zarar yazmıyor diyorlar.Sizce ne yapayım yinede hasar dosyası açtırayımmı?Yoksa az bir zarara için uğraşmaya deymezmi.Tarsimde dekara verim 500 kg yazıyor.Paket olarakta sadece dolu paket yazıyor.
Dosyayı açtırıp eksper baksın eksperden ekspere fark var hiç ödemeyebilir de .Beklentinizin üzerinde ödemede çıkabilir.

dün yağan yağmur ve dolu bizim bağa da zarar vermiş. açıkta olan , yaprak altında olmayan salkımlarda hiç üzüm kalmamış sadece salkımın çöpü kalmış. Bizim poliçe dolu don fırtına kapsıyordu. bildirim yaptım bekliyorum.

dün yağan yağmur ve dolu bizim bağa da zarar vermiş. açıkta olan , yaprak altında olmayan salkımlarda hiç üzüm kalmamış sadece salkımın çöpü kalmış. Bizim poliçe dolu don fırtına kapsıyordu. bildirim yaptım bekliyorum.
Bi kere eksper getirdik , çeltik yerle yeksan, ölçtüler biçtiler, parasal yardım için tarlanın 2|3 ü zarar olmalı onunda yarısını hesaplayıp miktarı belirlemiş bize yapılacak yardım 0 tl ondan sonra dahada yaptırmadık, İnşallah sizde onların eline düşmezsiniz Allah tüm çiftçilerin yardımcısı olsun hayırlı cumalar.

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ
Bugün hasar dosyası açtırdık .Bence hasar yazmıcaklar.%20 hasar var ve tarla biraz yatık.Yatık olması benim açımdan sıkıntılı değil.Taneler dolu biçer alır.Ama olan başaklara dolu vurmuş ve dökmüş biraz.Gelsinler bakalım bi ne olacak görecez.Ona göre bir daha tarsim yaptırmayız.Bu arada poliçede dolu hortum rüzgar yangın filan hepsni karşılıyor.Yatma olayınada bir zarar biçmeleri lazım.Neyse bakalım okadar sigorta yaptırdık.Azda olsa zarar zarardır.Gelsinler baksınlar boşunamı yaptırdık bu sigortayı.

Ama yangın dolu vs bunlardan birnden biri aşırı zarar olayında sigortanın çok faydası olur.Bu senede hava olayları çok ilginç.Her yağmur yağdığında sıkıntılı yağıyor.Kuvvetli bir afat olayında sigorta yapılmadığında çaresizce kalmakta var.

Arkadaşın yaptırmış olduğu paket Dolu paketi, içinde dolu, fırtına, sel su, yangın, hortum, deprem, heyelan vardır. Fırtına ile ilgili, 10 metre yükseklikte saatte 62 km üzeri esen rüzgarlara fırtına denir. Dolu ise zaten emareler bellidir, hasat dönemine yakın dane dökme yapar.

Birde poliçeler de muafiyet, müşterek sigorta oranları vardır. Hasar türüne göre değişir, bunu gözardı etmemekte fayda var

Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın İnşaAllah

• Beğen
Tepkiler: özgür
Haber ver gelip baksinlar ugrasacagin bir sey yok onlar olcup bicip parani yatiriyorlar

Bizim bağa şiddetli yagmur dolu yağdı , çiçek döneminden de tam çıkmamıştı, dolu zararı başvurusu yaptım . Dolu zararı yok diye rapor tutmuşlar , %0 yazmış rapora , rüzgar da vardı o gün . Diyorlar ki direkleri sökecek kadar rüzgar olmalı , yuh diyorum fçpara vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar , yer Manisa Güzelköy , silkme yapmış bağ diyorlar ama şiddetli yagmur olmasa bu şekilde olmazdı diye düşünüyorum , yaprak altlarında sıkıntı yok çünkü

Valla %30 zarar biçtiler.Bilmiyorum bakalım ne olacak.Test etmiş olduk.Öğrenmiş olacaz bizde işin gerçek yüzünü.3-5 kuruş verseler ne olur vermeseler ne olur.10 dönümde pek bi zarar yapmaz.İnternette görüyoruz 500 dönüm buğday gitmiş oraya bile para vermemek için elinden geleni yapıyorlar.Zaten konuyu ilk açtığımdada yazdım vermiceklerini bildiğim için hasar ihbarı yapsammı yapmasammı diye danıştım.En büyük güvence allah gerisi yalan.Varsın vermesinler bir daha tarsim yaptırmayız.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Valla %30 zarar biçtiler.Bilmiyorum bakalım ne olacak.Test etmiş olduk.Öğrenmiş olacaz bizde işin gerçek yüzünü.3-5 kuruş verseler ne olur vermeseler ne olur.10 dönümde pek bi zarar yapmaz.İnternette görüyoruz 500 dönüm buğday gitmiş oraya bile para vermemek için elinden geleni yapıyorlar.Zaten konuyu ilk açtığımdada yazdım vermiceklerini bildiğim için hasar ihbarı yapsammı yapmasammı diye danıştım.En büyük güvence allah gerisi yalan.Varsın vermesinler bir daha tarsim yaptırmayız.

Yüzde 30 zarar yazdılar ise yüzde 10 kesinti oluyor. Size ürün bedelinin yüzde20 sini ödeyecekler. Mesela ürün bedeli 100 lira, size yüzde30 hasar yazmış yüzde20 sini ödeyecekler. Yani 20 lira gbi.
Tarsim küçük hasarları vermiyor diye bişey yok yüzde 10 kesintinin üzerini veriyor. Yüzde 15 çıktı hasarın yüzde 5 ini ödüyor. Hasarın yüzde 80 yazıldı yüzde 70 ini veriyor.

• Beğen
Tepkiler: özgür
Arkadasim %30yazdilarsa o kadar zarar vardir merak etme zararini yatirirlar para vermemek icin experler sana ne yaptilar ?