td 65 in bitmeyen dertleri

Ynt: td 65 in bitmeyen dertleri

YAVUZ_13 link=topic=56657.msg608469#msg608469 date=1340232507' Alıntı:
geçmiş olsun sizin traktörü montajlayan arkadaşlar muhtemelen montajı yaptıkları gün gusül abdesti almamışlar anlaşılan )))
bendede 2010 td65d dt var 500saat olmak üzere
arka tekerlere taktıgım birçift içlastik ve mazotu çok yakması konuları haricinde şimdilik problem çıkmadı traktörde birazda şans meselesi demekki

birde 1 traktörün 1den fazla kullanıcısı varsa oda kötü oluyor şöförden şöföre fark var
şöför var traktöre karısı gibi bakar şöför var oynaştıgı kadın gibi hor kullanır :D

inşallah sorunlarınız en kısa zamanda düzelir
vallaha kardeşim sorun bendemi var onlardamı bilemedim..Bugün iş dönüşü yoldayken aniden çifçeker lambası yandı ne olduğunu anlamaya çalışırken hayli zaman geçti ileri geri derken düğmeye basmalar falan 100 metre kadar yol gitmişim birden arıza sinyali verdi hemen kontak kapattım baktımki çiftçeker kumandasına giden hortumun ucu çıkmış bizim şanzuman yağını boşaltmış...neticede servisi çağırdım geldi daha arabadan inmeden yağ için tek kuruş ödemem motorunuzunda da ....... dedim.merak etme bölge sorumlusunu aradık bizdensin dediler iki teneke yağ parasından yırttık..Bugünüde böyle savaladık bakalım yarın Allah kerim ne yaparız bu nh ile... :S

tekrar geçmiş olsun valla sizin kan akıtmanız lazım :)
ve inşallah yetkili kişiler bu problemlere bir çözüm bulur
sürekli arıza sürekli problem insanı yaptıgı iştende tiksindirir birsüre sonra

YAVUZ_13 link=topic=56657.msg608723#msg608723 date=1340310949' Alıntı:
doga kanunu olayı ayrı yagmur sel dolu doga kanunu peki 1liralık malın 10kuruşa gitmesidemi doga kanunu yada tüccara verdigimiz mahsülün parasını alamamak ve tüccarın kaçması ne
işte burda şans faktörü devreye giriyor
hem tüm nhlerde sorun olacak arızalanacak diye bir kuralmı var veya nh harici markalarda sıfır problemmi var
burda nh nin göze batma sebebi açık
piyasada en çok alınıp satılan marka olması yani sayı olarak enaz türkiyedeki traktörlerin %50sinin koçun fabrikasından çıkması (fiat nh case vsvs)
ürettigi traktör sayısınınarızalanma oranı yüzdelik degerde düşük olsada ürettigi sayı ve sattıgı sayı fazla oldugu için arıza yapan traktör sayısı çok gibi görülüyor
düşünsene
diyelim 3 marka olsun
nh
tümosan
erkkunt
diyelim bu 3 traktördede arıza oranı %2 olsun yani eşit
ve
nh 20bin
tümosan 15bin
erkunt 10bin
üretim sayıları örnek olarak böyle olsun
yüzdelik degerleri aynı oldugu halde görülecegi gibi üretim sayısı fazla oldugu için oran aynı olsada arızalanan traktör sayısı nhde fazla dır buda ürettigi traktör sayısından kaynaklanıyor
dediğim gibi bahsettiğiniz değişik şeyler 1 liralık malı 10 kuruşa vermek piyasa dır malı alıp parasını vermemek tüccarın sahtekarlığıdır yanlış anlaşılmasın Nh ye düşmanlığım yok TT 55 var amcamgilde çok beğeniyorum heleki mazot konusundan ama TD 65 serisi komple arızalı sen bunu niye piyasaya sürüyosun bakın halen sorunları yazanlar var ufacık şeyden 2 teneke yağ fiyatı bugun kaç lira ? allahtan servisleri biraz düzgün ama bu traktörleri piyasaya sürmek Nh pazarda 1 oldugu için umursamazlıgını gösteriyoo ...

Bitmeyen dertler anlaşılan yeni senede de devam edecek.1.yılın sonunda kalorifer hortumları kendini saldı.Farkına varmasam kıytırık bi hortum yüzünden motoru sardırmak iş bile değil.Hadi bu neyse direksiyon beynindeki pres rekorların hepsimi yağ kaçırır.Daha işe başlamadan tamirata başladık.Hadi hayırlısı.İşin en garip tarafıda becerikli servisimizin kalorifer hortumu delindi dediğimde beni 15 km ilerideki dükkanına çağırması!Galiba Deutz motoru var bunlarda susuz 15 km gidecek sandı maharetli ustamız. :S

Özata dan aldım Hüseyin beyden hatta birde 90 lık almayı düşünüyoruk yenilerden ama bu gidişle şansımızı erkunttan yana kullanma ihtimali yüksek.Özellikle Çavdırdaki servisinden hiç memnun değilim.Bakalım bu td daha ne dertler açacak başımıza.

fetullah aksu link=topic=56657.msg722153#msg722153 date=1363886856' Alıntı:
Özata dan aldım Hüseyin beyden hatta birde 90 lık almayı düşünüyoruk yenilerden ama bu gidişle şansımızı erkunttan yana kullanma ihtimali yüksek.Özellikle Çavdırdaki servisinden hiç memnun değilim.Bakalım bu td daha ne dertler açacak başımıza.
hemşerim o senın şanssızlıgın ne diyelim artık başka bişey olmaz inşallah
bu duruma Özata ne diyor ??
çavdır daki servis derken orayı anlamadım Burdur da servis yok mu

cesur631 link=topic=56657.msg722235#msg722235 date=1363892097' Alıntı:
hemşerim o senın şanssızlıgın ne diyelim artık başka bişey olmaz inşallah
bu duruma Özata ne diyor ??
çavdır daki servis derken orayı anlamadım Burdur da servis yok mu
Bayinin bu duruma diyebileceği pek birşey yok.Sorun neyse halledelim deniyor hallediliyorda bayiden bir şikayetimiz yok ama sürekli sorun çıkarması bizi nh den soğuttu.Çavdırdaki servis derken ben Gölhisardayım bizede en yakın servis Çavdırda malesef.Adam kuponlarınız bitti diye yağ değiştirmek için bizden yol parası bile istedi sanki sattığı yağdan filtreden para kazanmıyormuş gibi.Bende gelme sen dedim ben kendi bakım kitimi alır kendim değiştiririm dedim.Bu arızaların ben şans işi olduğunu sanmıyorum sayfa dolusu arızasını yazdım bu konuya tamamen montaj kalitesinin ve montajda kullanılan parçanın vasatlığından kaynaklanan sorunlar.1200 sate bir motor bu kadar çok sorun açmaması gerek.Bende 83 model steyr de var bundan çektiğimizi 30 yıldır onda görmüş değiliz.Traktörü biz nh de tanımadıkki!Şimdi birde 90 lık almamız gerkecel 1 yıl içinde tercihim kesinlikle nh olmayacak.

fetullah aksu link=topic=56657.msg722312#msg722312 date=1363900307' Alıntı:
Bayinin bu duruma diyebileceği pek birşey yok.Sorun neyse halledelim deniyor hallediliyorda bayiden bir şikayetimiz yok ama sürekli sorun çıkarması bizi nh den soğuttu.Çavdırdaki servis derken ben Gölhisardayım bizede en yakın servis Çavdırda malesef.Adam kuponlarınız bitti diye yağ değiştirmek için bizden yol parası bile istedi sanki sattığı yağdan filtreden para kazanmıyormuş gibi.Bende gelme sen dedim ben kendi bakım kitimi alır kendim değiştiririm dedim.Bu arızaların ben şans işi olduğunu sanmıyorum sayfa dolusu arızasını yazdım bu konuya tamamen montaj kalitesinin ve montajda kullanılan parçanın vasatlığından kaynaklanan sorunlar.1200 sate bir motor bu kadar çok sorun açmaması gerek.Bende 83 model steyr de var bundan çektiğimizi 30 yıldır onda görmüş değiliz.Traktörü biz nh de tanımadıkki!Şimdi birde 90 lık almamız gerkecel 1 yıl içinde tercihim kesinlikle nh olmayacak.
kardeş bizde 2008 den beri kullanıyoruz daha sizin gibi i sorun cıkmadı Allah ' a şükür
servis gölhisarda olsa iyiolur muş bizim karamanlıda var
ne diyelim hayırlısı neyse o olsun

ben 1150 saatteyim.fazla yakması dışında bir sorun çıkarmadı.garanti biteli birkaç ay oldu. bakım kiti biraz pahalı.geçen gün bakımı kendim yaptım. koltuk kırıldı garantiden değişti. benimle alan biriside ana çeki demirini kopardı.(kurt ağzı)oda değişti.

ön iç lastikler çok adi bir markaymış.yeniledim.10 ar defa patlamıştı.şimdilik bir sorun yok.

bu td 65 in çiftçekerinden bizim köyde 3 tane var.biri geçen sene biri bu sene arkayı dağıttı.bu sene dağıtan biçerden arpa götürürken bayır aşşağı kitlemiş. neyse telefon etti gittim ben arabalarını götürdüm.çekiciye sarıp götürdüler 3.5 milyar sıkışmış arkaya 4günde zor yaptılar.harman adamın işi kalacak motorun birini ona verdik 2-3 gün idare etti.sanayiden gelince bu. motor için nh nin kulaklarını çok çınlattı.ayrıca 3 üde yakıttan şikayetçi dönümde 2 lt den az yakmıyı diyolar.

arkadaşlar siz anlatırken benim ağzım açık kaldı ben de de 2 tane 2006 td65d var ikiside canavar maşşalllah birisi 8500 satte daha tık yok. sıfır aldım .aldım alalı da balya ve sılaj makinesi çeviriyor ne kuyruk milinde nede baska yerinden tık yok bence cok iyi motor.siz kullanıcıları değiştirin bence.erkunt 80 lux aldım 150 saate sattım .td ye binen başka motordan zavk alamaz...