td 80 mı td 85 mı ?

Bnde 265s var 98 model 6350 saate dayandı artık eskı tadı yok ufak tefekde sorunlar var degıstıreyım dıom ama td 80le td 85 araında karrsız kaldım 2el bın ıla 2bın saatlerı arsında temız bısı dusunuom td 80 alsam ılerde 5 beygırı ararmıyım ve bu ıkı motor arasındakı yakıt farkı cokkmu olur teskkurler sımdıden

Ynt: td 80 mı td 85 mı ?

TD80d ile td85d arasındaki fark 5 beygirde ibaret değil.Aralarında 10 Hp fark var.
Ağır işte Td80d fazla yakar; Daralır, bayılır vs...Ben 85 kullanıcısıyım.Yakıtı ve çekişi idael. ;)

ASARCIKLI link=topic=72130.msg835538#msg835538 date=1390820788' Alıntı:
td 85lerın bı hızlı sanzımanı var bıde agır olanı hangısını tercıh etmelıyım
Benim 85 hızlı şanzıman.Çok seri iş yapıyor tarlada , yolda...
Bizzat yavaş serisinide kullandım.Arasında çok fark.Çekişi bile etkiliyor.

TD80 3 TD85 4 sişlindir. Sıkıştımı yakar amenna.
Yoda giderken,boşta çalışırken, veya zorlanmadığı işler yaparken de 4 silindir fazla yakar bunuda unutmayın. Ben 85 te kullandım. Çekiş olarak 3 silindir diye küçümsenecek makine değil bunlar. 5-11 ünlü takıyorum sert toprakta yazın seri 1 den aşağı düşmez. Genelde 2nin 4 ü ile sürüm yaparım. Ben olsam td80 derim. Kullanıyor onun için öyle söylüyor diye düşünmeyin. Gerçekten hem ağır işide yapıyor hafif işide. Yakıtından memnu nuz. Ama tercih sizin tabi. Kimseyi yönlendirmek değil amacımız. Fikir vermek sadece.Şimdiden hayırlısı neyse o olsun.

Tamamen senin işine bağlı.Aradaki bg farkı 5ten fazla.Piston farkı da var tabii.2.el olarak 85 daha satıma yönelik bizim buralarda.Ayrıca td serisi içerisinde en çok tutulan seri diyebilirim.80 hiç kullanmadım ama 85 kullandım ve halende kullanmaktayım.ben bir kullanıcı olarak tavsiye ederim ama 365ten çok yakabilir :)

Bir td85d kullanıcısı olarak ben çok memnunum yakıtıda ayak işlerinde koşmazsan yakıtı çok iyi çekişten bahsetmiyorum bile bende 285s kullanıyordum bence td85 4 silindir olması iyidir