TD65D BOYA KORUYUCU FOLYO KAPLAMA VE MAKYAJ...

Ynt: TD65D BOYA KORUYUCU FOLYO KAPLAMA VE MAKYAJ...

Modifiye güzel olmuş traktörün rengi zaten mavi tekrar üstüne mavi folyo çekme gereği varmıydı boyada çizik çürük varsa olur ama yeni traktörde olmaması lazım.Paylaşım için tşk.

alipasalierkan link=topic=31955.msg273900#msg273900 date=1273172389' Alıntı:
Güzel ve ilginç bir paylaşım olmuş. İlk defa bu folyo uygulamasını gördüm. Gerçekten güzel birşeye benziyor. Traktörde çok karizma olmuş. Folyonun rengi araça göre özel üretilebiliyor mu? Yırtılma riski filan var mı ?

teşekkürler. folyo rengi araca göre üretilmesine gerek yok zaten renk seçeneği çok, renklerin parlağı ve mat olanıda mevcut, yırtılma riski azda olsa var tabi ama hem boyadan daha uzun ömürlü hem boyayı koruyo hem boya kadar çizilmiyo buda avantajı tabi

ranger link=topic=31955.msg273918#msg273918 date=1273178285' Alıntı:
Modifiye güzel olmuş traktörün rengi zaten mavi tekrar üstüne mavi folyo çekme gereği varmıydı boyada çizik çürük varsa olur ama yeni traktörde olmaması lazım.Paylaşım için tşk.

teşekkürler. farklı renk yapmayı düşündüm fakat hem orjinalliğini bozmayalım hemde ruhsatı tekrar değiştirme işlemleriyle uğraşmayalım diye mavi yaptık.çizik çürük yok zaten bizim amacımızda çizik çürük oluşmasın diye böyle bişey yaptık.

merhabalar sayın arkadaş;traktöre yapmış olduğunuz kaplama (boya koruyucu)dikkatımı çekti harika birşeye benziyor yapıldıktan sonra tahminen dayanma süresi nekadar.istenildiği zamanda çıkarıbilme şansı varmıdır.malzemeyi nereden temin edebiliriz ve nasıl uygulayabiliriz anlş-*s teşekkür ederim.

selam ramazan abi...traktörün hayırlı olsun...abi bu folyo eskişehirde satıldığını bilmiyordum...abi artık ls 2009 bu motorun yamasını bekliyoruz...abi sen buna kaçlı pulluk takmayı düşünüyorsun...

tunay link=topic=31955.msg274115#msg274115 date=1273256927' Alıntı:
merhabalar sayın arkadaş;traktöre yapmış olduğunuz kaplama (boya koruyucu)dikkatımı çekti harika birşeye benziyor yapıldıktan sonra tahminen dayanma süresi nekadar.istenildiği zamanda çıkarıbilme şansı varmıdır.malzemeyi nereden temin edebiliriz ve nasıl uygulayabiliriz anlş-*s teşekkür ederim.

merhaba sayın abi. evet folyo gerçekten harika bişey, araçlara düzgün bi şekilde (yani yırtmadan, delmeden, deformasyon olmadan) uygulanırsa siyah ve beyaz renk 7 yıl diğer renkler 10 yıl ömürlü. sökmek içinde özel sıvıları var onları kullanarak istediğiniz zaman sökebilirsiniz. uygulama işi gerçekten zahmetli bunu profosyonel yapan kişiler almanyada 15 gün eğitim aldıktan sonra yapıyo eğer bende yapabilirim derseniz en az 3 kişi olmanız gerek vede bikaç eğitim cd'si izlemelisiniz folyoyu size en yakın temin edebileceğiz yer istanbul folyonun sitesi: http://www.oracal.com.tr/

kuyucakli_2693 link=topic=31955.msg274131#msg274131 date=1273259531' Alıntı:
selam ramazan abi...traktörün hayırlı olsun...abi bu folyo eskişehirde satıldığını bilmiyordum...abi artık ls 2009 bu motorun yamasını bekliyoruz...abi sen buna kaçlı pulluk takmayı düşünüyorsun...
aleyküm selam okan. teşekkürler. traktöre 4 ' lü 12 numara gidiyo bizim buralarda.

eline saglık güzel paylaşım da bi işi okuya okuya anladım da benim icin motor dışı önemli degilki bütün tarktörlerin kaportası yedek parcası bol bol vardır degişir sorun olmaz yani 10 yıl sonra yüksek fiyata motoru satmak icinmi kullanılıyor piyasası neyse ona satarsın revizyona saatine bakarlar birde maliyeti yüksekmi veya uygunmu ? maliyet kısmınıda anladım uygunmuş ayrıca rep +

ceya023 link=topic=31955.msg274194#msg274194 date=1273304359' Alıntı:
guzel olmuş.. fakat söküm işlemini merak ediyorum.. eger sökmek zor olursa yada leke koyarsa üzerinde ozaman bi anlamı olmaz..

teşekkürler. sökümde özel sıvı kullanılmasının nedeni zaten kolay sökebilmek sıvı kullanılmasa bile leke ve iz bırakmadan sökülebiliyo tabi biraz zor parça parça falan. onun için sökülmede bi sorun yok.

önçelikle motorunuz hayırlı olsun yapmış olduğunuzşlem çok güzel oldu fakat boyasını korumak amaçlı uyğuladınız peki yarın öbürgün kaplamış olduğunuz folyo orjinal boyayı bozmazmı

başak2073 link=topic=31955.msg274529#msg274529 date=1273439010' Alıntı:
önçelikle motorunuz hayırlı olsun yapmış olduğunuzşlem çok güzel oldu fakat boyasını korumak amaçlı uyğuladınız peki yarın öbürgün kaplamış olduğunuz folyo orjinal boyayı bozmazmı

teşekkürler. folyonun kesinlikle boyaya hiçbir zararı yok, aksine faydalı bişey bu abi.

arkadaşlar herkese yorumlar için teşekkürler. folyo hakkında iyi mi? kötümü? diye çelişkide olanlar var sanırım.biz gerekli araştırmayı yaptık ve iyi bişey olduğunda karar kıldık ve uyguladık. bu videolar sizlere referans olsun zararlı bişey olsa adamlar ferrari ve Lamborghini gibi pahalı araçlarını kaplatır mı? sizce. bunlar sadece birer örnek.

http://www.youtube.com/watch?v=i3LPfHk3gKo

http://www.youtube.com/watch?v=JWgfzkuHVlQ