TD75B Çizel Ve Rotovatörde(kubilay07)

Ynt: TD75B Çizel Ve Rotovatörde(Yeni Resimler-Videolar Eklendi-kubilay07)

İşte Dünden Ve Bugünden Resimler Ve Videolar...

Dün Sabah Saat 10 Seradaki Bombus Arılarının Değişmesi Gerekiyordu İlk Olarak O İşi Hallettim Bu Sebeple İlaç Bayiindeyiz..

Foto_raf0519.jpg

Yeni Kovanımızla Berabwer Hızla Eve Dönüyoruz Zaten 10 Dakikalık Yol.. :)

Foto_raf0520.jpg

Bağcık Zımba Gibi Hazır Beni Bekliyor... ;)

Foto_raf0522.jpg

Arı İşini Ve Bi Kaç İşi Hallettim Saat 11 Bismillah Diyoruz İlk İş Gübrelerin Bahçeye Ulaşması...

Foto_raf0523.jpg

Foto_raf0524.jpg

Gübreleri Bahçeye Taşıdım Şimdi TDB Tekrar İstirahatte..

Foto_raf0525.jpg

Foto_raf0527.jpg

Gübre Atmaya Başladım Saat 12:00 Dekara 20 Kg 20-32-0+15 Kükürt+Zn Atıyorum...Maalesef Gübre Atarken Başka Resim Yok Unutmuşum K.Bakmayın :(

Foto_raf0528.jpg

Saat 17:30 Ağaçların Arasında Sadece 10 Tur Gezindim Ve Kılıfın Hali : ' ( 'DirenBAĞCIK' Çizilmeyeceksin ;D

Foto_raf0529.jpg

Foto_raf0530.jpg

Saat 19:00 KuzeyDoğu-GüneyDoğu Yönünde Sürüme Devam Ediyorum Batı cepheleri Sabaha Kalacak :(

Foto_raf0531.jpg

Foto_raf0532.jpg

Çalışmaya 23:00 Civarı Son Verdim 5 Dekar Bahçesnin Sadece Doğu Cephelerini Sürebildim Her Sıradan 2 Defa Sağlı-Sollu Gittiğimi Düşünürsek 10 Dekar Yer Sürmüş Kadar Oldum :D

Ve Bu Sabah Tekrardan Başladım Saat 07:30 Doğu Cephesinde Karanlıkta Farketmediğim Yerler kalmış Onlarla Başlıyorum..

Foto_raf0535.jpg

Türkay 2100 Hidrolik Kaydırmalı I/I Vites İle 2300 D/Da Frezeliyoruz..

Foto_raf0536.jpg

Saat 10:32 Günün İlk Ve Son Hatta Çalışmanın Tek Zahiatı Olmasaydı İyiydi... : ' (

Foto_raf0537.jpg

Saat 11:00 Civarında İşi Tamamen Bitirdim Bu Çalışmanın İzleri TDB için Unutulmaz Cinstendi )))

Artık Kılıfı Yok :D

Foto_raf0541.jpg

Foto_raf0538.jpg

Foto_raf0540.jpg

Farlardaki Çizikleri Atlamamak Lazım..

Foto_raf0539.jpg

Vay Nar Ağaçlarım Vay Acıdım Şimdi ;D

Foto_raf0542.jpg

Sınır Betonunada Toslamıştım Unutmadan Söyleyivereyim ;) )))

Foto_raf0543.jpg

Rotovatörü Teslim Etmeden Önce Benzinlikte Yıkadım Halaoğlunun Eve Doğru Gidiyorum Önümdeki 240cıda Bahçeden Geliyor Sanırım :D

Foto_raf0544.jpg

Volkan Uzel Amcaya Ağırlık Gönder La Taşla-Kayayla Uğraşmasın ;D zuha-*-s

Foto_raf0545.jpg

Ve Ben Herşey Bitti Sanıyordum Ta Ki Enişte Sen Rotayı Takmışken Bizim Portakallığıda Sürelim Diyene Kadar bay-*s
Ve Direksiyonda Eniştem zuha-*-s

Foto_raf0546.jpg

Foto_raf0547.jpg

Foto_raf0548.jpg

Foto_raf0549.jpg

Sonunda Eve Gelebildim Saat 14:30 Daha Kahvaltı Bile Yapmadım :( :(

Ama Çiziklerin Giderilmesi Gerek Pasta-Cila Bu İşi Halledecek ;)

Foto_raf0552.jpg

Foto_raf0550.jpg

Çiziklerden Eser Kalmadı Üstelik Farlardakileride Geçirdi alk-*s güçç*-*

Foto_raf0551.jpg

Fotoğraf Biraz Az Olmuş Ama ))) :D Sıra Videolar Da..

Bunlar Dünden...

Gübre Dağıtıyorum Bahçeden Çıkacam Ama Yolu Bulamadım ;D

TD75B...

Yolu Buldum güçç*-* Şimdi Eve Diğer Gübreleri Getirmeye Gidiyorum....

Video0013

Bunlarda Bugünden Sabahın İlk Saatleri Saat 07:50 Daha Motor Isınmadan Başladık Çalışmaya...
Vites I/I 540 Devir-2300D/Da

Video0014

Saat 09:00 Civarı... Kılıf Pert : ' ( karış-*-s

Video0015

Bunlarda Eniştemden İnciler ;D 260Golddan İnip TDB ' ye Binince Bayağı Yabancılık Çekti zuha-*-s

Video0016

Azıcık Gaz Verse İyi Olacakta :S

Video0018

Ve Pis İşlerdeyiz oyn-*-saw Burda Aynı Domates Posasının Üzerinde Geçen Yıl Goldu Batırmışlardı zuha-*-s Ama Bağcık Batmaz *098*-

Çekeri Bağlayaydı Daha Eyiydi :D Halamda İyi Bağırıyor zuha-*-s zuha-*-s

Video0019

Evet Şimdilik Bu Kadar Başka İşlerde Görüşmek Üzere :8 than-*-s

-SON-

Bu Arada Yakıt Olarak 40 Litre Yaktım 2 Kez Sanayiye Gittim Türkay Bıçak Kesti Buda 15Er Kmden 30 Km Yapar Yol Dahil
Yer Toplam 5 Dekar Batı-Doğu Olmak Üzere 2 Cepheye Sürüm Yaptım Her Cepheden sağlı-Sollu 2 Defa Gittim Yani 5 Dekar Yeri 4 Defa Sürdüm
Vites Olarak I/I İle 540 Devir 2300-2400 D/Da Çalıştım

Aynı Rotovatörü 260Goldda Da Kullandık Sanki Golddan Çok Az Daha Az Yaktı Tabi Buna Etken Traktörün Gücü Ve Ekipman Uyumu Olabilir
Başa Baş Demek Daha Doğru Olur Gibi...

Ynt: TD75B Çizel Ve Rotovatörde(kubilay07)

köydeş hele öncelikle gecmis olsun
o kadar genis bi anlatim olmuski telefon resmn kafayi siyirdi ;)
nar lari cok sık degil mi o bana oyle geldi
bagcik baya darbe gormus brandada gitti :(
agaclari hic budamiyomusunz
son olarak da arkadaki dag bzm burayi animsatmiyo degil
;D

kilic41 link=topic=74114.msg870474#msg870474 date=1395596706' Alıntı:
kolay gelsin iyi çalışma olmuş eniştede rolantide çekiyor rotayu

saolun enişte ağır devir ya ;D

Aygün ATALIK link=topic=74114.msg870475#msg870475 date=1395596730' Alıntı:
yazık olmuş kılıfa :D

tamirleyeceğiz ;)

tt555 link=topic=74114.msg870476#msg870476 date=1395596818' Alıntı:
köydeş hele öncelikle gecmis olsun
o kadar genis bi anlatim olmuski telefon resmn kafayi siyirdi ;)
nar lari cok sık degil mi o bana oyle geldi
bagcik baya darbe gormus brandada gitti :(
agaclari hic budamiyomusunz
son olarak da arkadaki dag bzm burayi animsatmiyo degil
;D

saolasın hemşo :Dforumda bi ara kabul etmeyecek sandım :D
bu bahçe ilk dikildiğinde 2.5-2.5 mt idi dikildikten 4 yıl sonra çarprazına bir sıra komple kestik 5-5 mt oldu ama yinede sık 6-4 olsa idealmış
alışsın şimdiden yazın yürümenin mümkün olmadığı yerlerde ilaç atacak ;D
ağaçlara geçen sezonda yaz budası yapıldı bu yılda sadece ölü dallar budandı traktöre mani olan dallar uç dallar onlar alınsa sorun yok ama en iyi verim uç dallarda oluyor o yüzden şimdilik idare ediyoruz önümüzdeki yıllarda söküp sera yapmayı düşünüyorum eğer yapmazsam boya sürdürüp alt dalları kesicem ;)
toroslar diyelim ondandır ;D

konuyu yeni gördüm La rahat bırak bağcığı yazık yapmadığını bırakmamışsın bide çarpmadık bişey kalmamış herhalde :D kaporta ve farlar için şeffaf koruma jelatini gibi malzemeler var onlardan yaptırsana. arabaların kaputa yapıyorlar ya şeffaf bi koruma taş çarptığında çizmesin diye yapıyolar

Barış UZEL link=topic=74114.msg873300#msg873300 date=1396123653' Alıntı:
konuyu yeni gördüm La rahat bırak bağcığı yazık yapmadığını bırakmamışsın bide çarpmadık bişey kalmamış herhalde :D kaporta ve farlar için şeffaf koruma jelatini gibi malzemeler var onlardan yaptırsana. arabaların kaputa yapıyorlar ya şeffaf bi koruma taş çarptığında çizmesin diye yapıyolar

çalışsın barış abisi alışsın kolay değil bağcık olmak :D o değilde case ' nin PS ' lı Quantum modelini alsam benim ağaçlar PS kolunu ilk girişte kıracakmış heral :D ondan sonra işin yoksa TTFnin bahçeden PS kolu hacıla ;D

o jelatinlerden burda yoktur be bilader :) burda ön tarafa bi koruma demiri yapıyorlar dalları kaydırıyor kaputa temas etmiyor ropsta yatırınca kenardan kaydırıyor bizim züğürtlüğümüze denk geldi yaptıramadık tornacı 350 lira istiyor koruma demiri yapmaya isyan ettim yaptırmadım ;D

kubilay07 link=topic=74114.msg873316#msg873316 date=1396125617' Alıntı:
çalışsın barış abisi alışsın kolay değil bağcık olmak :D o değilde case ' nin PS ' lı Quantum modelini alsam benim ağaçlar PS kolunu ilk girişte kıracakmış heral :D ondan sonra işin yoksa TTFnin bahçeden PS kolu hacıla ;D

o jelatinlerden burda yoktur be bilader :) burda ön tarafa bi koruma demiri yapıyorlar dalları kaydırıyor kaputa temas etmiyor ropsta yatırınca kenardan kaydırıyor bizim züğürtlüğümüze denk geldi yaptıramadık tornacı 350 lira istiyor koruma demiri yapmaya isyan ettim yaptırmadım ;D
antalyada vardır bilader oto modifiye çoktur sizin orda bi sor bakalım