TELEFON SEÇİMİ

Hangi akıllı telefon?

• Kullanılan toplam oy
    143

Ynt: TELEFON SEÇİMİ

ASUS Zanfone, incelemeni tavsiye ederim, Discovery 16 gb oğlum İlhan kullanıyor 8 ayda arızalandı, salı öğlen Kütahyadan servise gönderdik perşembe öğlen İstanbul servisten tamir edilmiş olarak geldi. Mekanik parça değişimi ve bir adet program yüklemesi var. Genel arızaları usb girişi yani aynı yerden şarj olduğu için.
Ben kesinlikle Nokia alırım,Nokia olmazsa ASUS dan bir model tercih edicem, Nokia nın en cazip gelen yeri ücretsiz Navigasyonu olması.

nokia konusunda Nail abiyle aynı kanaatteyim.En iyi yanı da windovs işetim sistemi olması.Bahsedilen iki telefonda android işletim sistemli.Bende s3 9300 var çok yavaş çalışıyor.Nokia lar çok stabil çalıyor.Tavsiyem nokia dan yana ama başka seçim şansı yoksa samsung derim

Yorumlar çok olduğu için okuması zor geldi. Ama ben hala fikrime sabit kalarak LG diyorum. Samsung ' u geç bir süre LG G2 kullandım kullandığım zaman içinde oyunlarda ve internette tık demeyen tek telefon onu gördüm.

hayırlısı olsun pişmiş aşa su katılmazmış ama sağlıktan öte köy yok. telefon alırken yapılacak seçim kriterlerine SAR değerinide eklenmesi yerinde olacaktır.SAR kısaca telefonun yaydığığ zararlı manyetik alan

telefo tercihin netleşmiş oldugu için gönül rahtlıgıyla yazabilirim fikirlerini etkilemeyecegimi düşünerek yazıyorum :)
bende uzun zaman araştırdım aylarca araştırdım resmen ve kurban bayramından 1 gün önce aldım bir telefon ve şuanda kullanmaktayım şimdilik iyi diyebilirim
telefon alırken neden uzun zaman araştırdım çünkü uzun zaman sorunsuz kullanmak için
bu işler biraz şans biraz kader kısmet işi olsada araştırmakta fayda var

öncelikle şarj konusundan bahsedeyim
akıllı telefonlar şarz konusunda aciz magdur ezik :)
yani tam kapasite kullanırsan sürekli oyun internet konuşma vs vs kullanırsan 1 günü hiçbir makinada göremezsin
ben kendi telefonumdan şarj konusunda memnunum çünkü tam kapasite kullanmıyorum çünkü vaktim yok okadar :)

stabilite konusuna gelirsek
bu konu birazda aldıgın telefonun üetim tarihiyle alakalı
neden dersen telefon sektöründe benim gördügüm kadarıyla herzaman son çıkan modeller daha stabil daha saglıklı
bunun sebebide firmaların sürekli yeni telefon çıkarıp yeni çıkarttıkları telefonlara daha çok önem gösterip ilgilenmeleri eski modelleri ise açıkça çöpe atmaları
bunun sebebide bizim gibi tüketim toplumu ülkelerin insanları
bizler sürekli yeni bir model yeni bir marka yeni bir özellik gördügümüzde dayanamıyoruz agzımızın suyu akıyor
traktör seçimlerimize bile yansımış durumda bu olay :)

ayrıca kişilerin ihtiyaçlarıda önemlidir
bir insan sadece alo diyecekse 100liralık telefon işini görür mesela
bunun gibi düşün
hatta forumda benimde konum vardı telefon alırken açtıgım ordada epey konuştuk arkadaşlarımızla

birde büyüklük küçüklük olayı var
firmalar genel itibariyle ekranı büyüttükçe ekstra özellik katıyor üretikleri makinalara
ekranı küçültüp mini veya compackt vsvs adıyla ürettikleri makinalarda ise bazı özellikler olmuyor yani özellikten ve teknolojden çalıyorlar

ekranı küçültüp yani telefonu küçültüpte özellikten çalmayan yok enaz çalan hangisi dersen inceledigim kadarıyla sony lerin compacktları diger firmaların minilerinden daha az çalıyor :)

birde şunu ekleyim nokia malum satıldı ve satın alan firma nokia adıyla telefon üretmeyecegini belirtti
yani şuanda piyasada satılan cihazlar son elde kalan stoklar onlarda satılınca bu devir bitecek nokia adına

uzun lafın kısası
şimdiden alacagın telefon hayırlı olsun kardeşim :)

YAVUZ_13 link=topic=79839.msg946539#msg946539 date=1418725844' Alıntı:
telefo tercihin netleşmiş oldugu için gönül rahtlıgıyla yazabilirim fikirlerini etkilemeyecegimi düşünerek yazıyorum :)
bende uzun zaman araştırdım aylarca araştırdım resmen ve kurban bayramından 1 gün önce aldım bir telefon ve şuanda kullanmaktayım şimdilik iyi diyebilirim
telefon alırken neden uzun zaman araştırdım çünkü uzun zaman sorunsuz kullanmak için
bu işler biraz şans biraz kader kısmet işi olsada araştırmakta fayda var

öncelikle şarj konusundan bahsedeyim
akıllı telefonlar şarz konusunda aciz magdur ezik :)
yani tam kapasite kullanırsan sürekli oyun internet konuşma vs vs kullanırsan 1 günü hiçbir makinada göremezsin
ben kendi telefonumdan şarj konusunda memnunum çünkü tam kapasite kullanmıyorum çünkü vaktim yok okadar :)

stabilite konusuna gelirsek
bu konu birazda aldıgın telefonun üetim tarihiyle alakalı
neden dersen telefon sektöründe benim gördügüm kadarıyla herzaman son çıkan modeller daha stabil daha saglıklı
bunun sebebide firmaların sürekli yeni telefon çıkarıp yeni çıkarttıkları telefonlara daha çok önem gösterip ilgilenmeleri eski modelleri ise açıkça çöpe atmaları
bunun sebebide bizim gibi tüketim toplumu ülkelerin insanları
bizler sürekli yeni bir model yeni bir marka yeni bir özellik gördügümüzde dayanamıyoruz agzımızın suyu akıyor
traktör seçimlerimize bile yansımış durumda bu olay :)

ayrıca kişilerin ihtiyaçlarıda önemlidir
bir insan sadece alo diyecekse 100liralık telefon işini görür mesela
bunun gibi düşün
hatta forumda benimde konum vardı telefon alırken açtıgım ordada epey konuştuk arkadaşlarımızla

birde büyüklük küçüklük olayı var
firmalar genel itibariyle ekranı büyüttükçe ekstra özellik katıyor üretikleri makinalara
ekranı küçültüp mini veya compackt vsvs adıyla ürettikleri makinalarda ise bazı özellikler olmuyor yani özellikten ve teknolojden çalıyorlar

ekranı küçültüp yani telefonu küçültüpte özellikten çalmayan yok enaz çalan hangisi dersen inceledigim kadarıyla sony lerin compacktları diger firmaların minilerinden daha az çalıyor :)

birde şunu ekleyim nokia malum satıldı ve satın alan firma nokia adıyla telefon üretmeyecegini belirtti
yani şuanda piyasada satılan cihazlar son elde kalan stoklar onlarda satılınca bu devir bitecek nokia adına

uzun lafın kısası
şimdiden alacagın telefon hayırlı olsun kardeşim :)
sen ne aldın abi ?

Aygün ATALIK link=topic=79839.msg946636#msg946636 date=1418751251' Alıntı:
sen ne aldın abi ?
sony xperia z2 aldım ama şimdi alacak olsam z3 compact alırdım
z2den daha küçük ve normal telefonlardan eksigi yok sayılır
z2de iyi tek sıkıntı aşırı büyük 5,2 inç taşımak dert

Hüseyin Akkaya link=topic=79839.msg946713#msg946713 date=1418762601' Alıntı:
Hayirli olsun aygun 4-5yildir samsungun her modelini kullandim simdi galaxy ace kullaniyorum c250 e450.kullandim ace kullanmiyorum alali 10 ay oldu yavaslama var ama memnunum ilerde s4 almayi dusunuyorum yada s3
Bende 2 yıl önce Ace aldım şuan abim kullanıyor o yavaşlama sorunu genel olarak var galiba. Memnun olduğuna göre senin ixçin sorun olmuyor da bizimkinde sinir edici derecede yavaşlama var telefona program kuramıyoruz hele Go Launcher ı önceden iyi kaldırıyodu şimdi program kurulu değilken standart menü geçişlerinde bile sık sık donma oluyo