Tiller ayağı kaynak tutar mı

Tillerkin ayağı kırıldı. Bu şekilde kesip kaynakla doldurdum. Bu kaynak tutar mı

IMG_20210523_172950.jpg
IMG_20210523_173251.jpg
IMG_20210523_175539.jpg

Önce ısıtıp sertliğini aldıysanız tutar diye düşünüyorum tek parça gibi olmasada
çalışırsa bizde bilgilenmiş oluruz.
kültüvatör ( Aysan ) ayakları parça takviyesi ile çalışıyor.

yanlış anlamayın öyle bi duruma geldik sarf malzemeyi tamir etmek için uğraşıyor.

Önce ısıtıp sertliğini aldıysanız tutar diye düşünüyorum tek parça gibi olmasada
çalışırsa bizde bilgilenmiş oluruz.
kültüvatör ( Aysan ) ayakları parça takviyesi ile çalışıyor.

yanlış anlamayın öyle bi duruma geldik sarf malzemeyi tamir etmek için uğraşıyor.
Parça koymak benim de aklımda. Isıtmak için elimde malzeme yok. Aslına bakılırsa ayağı gözden çıkardık ama kurtarirsak ne mutlu

• Beğen
Tepkiler: hasanfuat
Biz cok yaptik ama hem oluyor hem olmuyor araziniz taşliysa sorun oluyor ki kirdiysaniz taşlidir. Taşli arazide zamanla kaynak yeri aciliyor ve bacak arkaya doğru geriliyor yani iyi bir şekilde calişmiyor. Gecen sene malesef 6 tane bacak 3 tanede o şahşeye bağlanan aparattan kirdim civatalar kirildi kayboldular tarlada seneye cikar kokusu :)

Biz cok yaptik ama hem oluyor hem olmuyor araziniz taşliysa sorun oluyor ki kirdiysaniz taşlidir. Taşli arazide zamanla kaynak yeri aciliyor ve bacak arkaya doğru geriliyor yani iyi bir şekilde calişmiyor. Gecen sene malesef 6 tane bacak 3 tanede o şahşeye bağlanan aparattan kirdim civatalar kirildi kayboldular tarlada seneye cikar kokusu :)
Arazimizde taş yok. Çeltik yeri hazırlarken kaşa takılmış öyle kırılmış. Yoksa bizim arazide ayak kırılma olayı nadir oluyor. Kuru taslasmis zeminde zorladığında oluyor

Bazik elektrot kullan birde kaynak ağzı çok geniş açmışsın gerek yok bence o kadar açmana yağda söğüt ayağı ben aysan ayağı bile kaynatıyorum arka tarafa tak ayağı traktör izine gelmesin kırılmaz kolay
Kaynak ağzını eriterek dar olarak açmıştım. Koptu. O yüzden 2.ye bu kadar geniş açtım. Bazik elektrot derken kodu tam olarak ne oluyor. Kaynattigim e6013 tü sanırım