TL100A HERK EDİYOR-1

Ynt: TL100A HERK EDİYOR-1

bak o pulluğu nasıl ayarlayacan söyleyim
Şimdi arka sağ kolu kaldır hafiften pulluğuda sağ tarafa yanaştır pulluk havada iken sol tarafa yatık şekilde dursun o zaman ayarda olur

Güzel resimler yalnız en arka okun kavisi diğerlerine göre biraz farklı galiba... Birde dikkatimi çeken pulluk 4 ' lü olmasına rağmen aralıkları dar gibi geldi bana pulluk kısa duruyor. Zorlamasının sebebi aralıkların fazla dar ve toprağı çevirmekte sıkıntı yaratması olabilir...

saol paylaşım için uğur amcamlarda war tl100a bizim tarlayla yanyanaydı 3 lü 14 lü yaptırdı tarlayı 2 kere sürdü tarla yamuldu :d:d:d şimdi aralarında set oluştu zuha

pulluk turan cengiz 12 inç ama kusura bakma biib oka yaramaz motoruna diyecek yok agır motor 5 ton geliyo hantal kalıyo ve cok yakıyo inkar etme kardeş angara gölbasılıyım ben 3 litre falan yakıyo tl 100 aaa burda ama dedigim gibi cok felaket asılıyor motor

halit_06 link=topic=3261.msg40139#msg40139 date=1212008170' Alıntı:
pulluk turan cengiz 12 inç ama kusura bakma biib oka yaramaz motoruna diyecek yok agır motor 5 ton geliyo hantal kalıyo ve cok yakıyo inkar etme kardeş angara gölbasılıyım ben 3 litre falan yakıyo tl 100 aaa burda ama dedigim gibi cok felaket asılıyor motor
[glow=red,2,300]Ya bıraksana sen ne 3 litresi ben denedim ve gördüm...dekara 2.20 litre yakıyor..Buda benim için normal..Neden derseniz benim bundan önceki traktörüm mf 285 idi...Dekara 2.55 litre yakıyordu....Ayrıca pulluk 14 inç....Yorumun için teşekkürler...[/glow]

abicim, 4+1 alpler alcam demişin, çok güzel pulluk ama bayır yerlerde önünü kaldırmaya teşepbüs ediyor ve cok ağır, denemeden alma abi tavsiye ederim. fotorafları güzel çekmişin tşk.

Arkadaşlar TLA yakmıyor diye birşey denmiyor burada ama abartmayalım isterseniz. 3 litre yakar mı ya? Siz 2500 devirde sürerseniz 5 litre bile yakar, Uğur ' a sorun kaç devirde sürüyor birde öyle deneyin ondan sonra yakıt testi yapın. Adam 1000 dönüm yer sürdü bu motorla, tecrübeyle sabit birşey. İlk zamanlar onlarda işin özünü bilmediği için çok yakıyordu, sonradan hangi devirlerde nasıl kullanmaları gerektiğini öğrenince 2 litreye düştü yakıt.

[glow=red,2,300]Mustafa sağol yorumun için gerçekten ilk iki gün çok yakıyordu 3 litreye yaklaşıyordu.. 50 saatlik bakımı yaptırmak için servise gittik...100 dönüm şehir kıyısında arazi olduğu için getirmiştik aslında...Usta dediki senin işin bu pullukla olmaz gerçekten usta haklıymış.. Yakın köyde biri 5 li 13' inç turan cengizi satmış 5 li 14' inç alpler almış..Adam 1500 devirde sürüyor 2 nin 2 si ile gidiyor ve yakıtta 2 litreden aşağıda....Bizde pulluğu ayarını tutturamamışız ayarlayınca TL 100 A uçuyordu...yakıt 2.20 ye düştü..Gücünü yenemediği için 2.20 lt ye düştü..5 li takınca daha da düşer dedi usta....Yani büyük motor gücünü yendikçe az yakar ama gübrede yakıyo...Yani ara işlerinde çekiyor mazotu onun için ara işlerine bir traktör alacaz inş...[/glow]

ARKADAŞLAR KULLANAN BİLİR TL100A ' NIN DEPOSU 100 LT. ALIYOR. VE 1 DEPO İLE SÜRDÜĞÜ YER TAVINDA İSE 75 DÖNÜM YER SÜRER. TABİKİ 5 ' Lİ 13İNÇ VEYA 14 İNÇ. PULLUK İLE. TLA NIN HAKKI 5 ' Lİ PULLUKTUR.PULLUĞUN BABASIDA ALPLER ' DİR. TLA ' NIN İÇİNDE OLDUĞU HER FOTO GÜZELDİR UĞUR. PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER MÜKEMMEL.

uğurcum 5 ' li pulluk derken otomatik dik yaylı pulluktan bahsetmiştim, onlar çok ağır,aşağı yukarı1200--1300 kg felan... (normal 5 ' li pulluk ideal 650 kg)

gökoğlu link=topic=3261.msg46336#msg46336 date=1212995181' Alıntı:
uğurcum 5 ' li pulluk derken otomatik dik yaylı pulluktan bahsetmiştim, onlar çok ağır,aşağı yukarı1200--1300 kg felan... (normal 5 ' li pulluk ideal 650 kg)
[glow=red,2,300]Ama abi burda bu yaylı zor dayanıyor..Bizim köyde ve çevre köylerde normal pulluk kullanan çok azdır...Bizim tercihimiz yaylı...Ağır olsada olmasada...[/glow]