TM 120 ile harman

Ynt: TM 120 ile harman

aslında bu makina kıraç yerlerde çok tutuluyo bide saman ihtiyaçı olanlar için bulunmaz bi nimet.ama çok sabırlı olmak lazım,bide ufak motrlar hakından gelemiyo,yani eger bu samanın içinde yeşil ot oldugu zaman o saman ısınıyo ve kötü oluyo bu makinanın ekini temiz ve gayet zayıf olacak.ama güzel kareler emegine saglık

Değişik bir biçim Ramazan abi açıkçası Tm 120 nin arkasına bu makina gitmemiş TM yi arkasında romörklarlda Tc nin görmek isterdim (forumda konuya baktığımda öyle şeyler aklıma geldi ) ama hayal kırıklığına uğradım Bu makinayla akşama kadar tarla biçmek zor olmuyor mu yinede bu sizin tercihiniz paylaşım için tşk.

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar
abi bereketli olsun güzel paylaşım bide motoru süren kim
okan motoru genelde ben kullanıyorum
2, resimdeki süren yeğenim olur sırf motor sürecem diye harmanda yardım ediyor 6, resimde nasıl hızlı geldiği görünüyor L 95 le
Değişik bir biçim Ramazan abi açıkçası Tm 120 nin arkasına bu makina gitmemiş TM yi arkasında romörklarlda Tc nin görmek isterdim (forumda konuya baktığımda öyle şeyler aklıma geldi ) ama hayal kırıklığına uğradım Bu makinayla akşama kadar tarla biçmek zor olmuyor mu yinede bu sizin tercihiniz paylaşım için tşk.
bu makine ile 2003 den bu yana biçiyoruz aliştık artık zor olsada

paylaşım için teşekkürler güzel fotoğraflar
bu makinenin maliyeti ne kadar
630 jd yada 135 claysonlar var bunlara saman yapan parça takılarak yapılabilir. bunların fiyatı ile karşılaştırdınızmı hiç.
böyle biçimde dönümünde ne kadar mazot harcıyorsun ve kazanabiliyormu?
saatte 2 dönüm yer bile biçemiyorsunuz maliyet olarak hesaplanırsa nadastan fazla yakıt tüketimi olur düşüncesindeyim.
kar ediyorsa çok iyi ama çok uzun süre uğraşıyorsun.

paylaşım için teşekkürler güzel fotoğraflar
bu makinenin maliyeti ne kadar
630 jd yada 135 claysonlar var bunlara saman yapan parça takılarak yapılabilir. bunların fiyatı ile karşılaştırdınızmı hiç.
böyle biçimde dönümünde ne kadar mazot harcıyorsun ve kazanabiliyormu?
saatte 2 dönüm yer bile biçemiyorsunuz maliyet olarak hesaplanırsa nadastan fazla yakıt tüketimi olur düşüncesindeyim.
kar ediyorsa çok iyi ama çok uzun süre uğraşıyorsun.
dekarda 4 litre yakıyor zararına neden uğraşalım biçerde dekarı 12 milyona biçiyor normal biçer
bu makinenin yenileri 30 ile 35 milyar arası
burada bitane biçer aldılar şimdi saman yapacak clayson 40 milyara aldı 40 milyarda masraf yaptı bakalım nasıl çalişacak

ramazanpullu link=topic=23798.msg196169#msg196169 date=1247865629' Alıntı:
dekarda 4 litre yakıyor zararına neden uğraşalım biçerde dekarı 12 milyona biçiyor yani 2,5 30 milyon burda 1 dönüm
burada bitane biçer aldılar şimdi saman yapacak clayson 40 milyara aldı 40 milyarda masraf yaptı bakalım nasıl çalişacak

sizin orada dekarı çok pahalıya biçiyorlar bizde 7 lira hatta çok yer bağlarsan adama 6 - 6,5 anlaşırsın ben bunu düşünerek söyledim tabiki kimse zararına çalışmaz ama harman zamanınız çok uzun. ben bunun için söyledim

sizin orada dekarı çok pahalıya biçiyorlar bizde 7 lira hatta çok yer bağlarsan adama 6 - 6,5 anlaşırsın ben bunu düşünerek söyledim tabiki kimse zararına çalışmaz ama harman zamanınız çok uzun. ben bunun için söyledim
bizim uzun süre uğraşmamızın sebebi buralar hep sulu ve ekini iyce dipten biçmeye uğraşıyoruz haliyle kolay biçim olmuyor biçerer gibi yarısını tarlada koymuyoruz bu resimdeki tarla en zayıf tarla kumsal unun için

nforcer link=topic=23798.msg196288#msg196288 date=1247912854' Alıntı:
6-7 ise gayet iyi bizim bu sezon biçme 10tl,, bağlama 1tl olarak açıklandı...

6-7 ama bizde yağmursuz sıcak günde 1 biçer tarlalar toplu yada yakınsa 250 300 dekar yer biçer sabah 9 gece 2-3 artık ne zaman biterse ve piyasa olarak normal çok yerin oldumu özel getirirsin adamın işini bağlarsan dahada indirim yapar bağlama dediğin balyamı bizim köyde hayvancılık fazla olmadığı için köy olarak veririz düz ara köy arazisi toplu olarak satılır samanı 20000 dekardan fazla ekili alan samanı hayvanı olanlar yaptırır

burada biçerler dönümünü 10 tl ye günde 280 350 dönüm arası yer biçiyorlar + dane kaybı az + temiz dane samanıda haşpaylı balya makinasıyla tanesi 1 tlden sağlıyoruz
sisteminiz güzel fotolarda güzel ellerine sağlık

nkoca link=topic=23798.msg196529#msg196529 date=1247951790' Alıntı:
6-7 ama bizde yağmursuz sıcak günde 1 biçer tarlalar toplu yada yakınsa 250 300 dekar yer biçer sabah 9 gece 2-3 artık ne zaman biterse ve piyasa olarak normal çok yerin oldumu özel getirirsin adamın işini bağlarsan dahada indirim yapar bağlama dediğin balyamı bizim köyde hayvancılık fazla olmadığı için köy olarak veririz düz ara köy arazisi toplu olarak satılır samanı 20000 dekardan fazla ekili alan samanı hayvanı olanlar yaptırır
samanın balyası 1 lira bizim burdada gümde nerden baksan 250-300dünüm biçer biçerler çiwt şöför we gerekirse çiğ falan düşmez sap kendini salmassa 24 saat biçiyor...yakıt alırken falan duruyo..bizim burda bi mewkiden giriyo düz ara ne warsa biçilir...tarladan tarlaya geçer hemen..samanıda herkez kendi alır çünkü %90 haywancılık yapıyo..satan pek çıkmaz..

naıl_59 link=topic=23798.msg196656#msg196656 date=1247962953' Alıntı:
burada biçerler dönümünü 10 tl ye günde 280 350 dönüm arası yer biçiyorlar + dane kaybı az + temiz dane samanıda haşpaylı balya makinasıyla tanesi 1 tlden sağlıyoruz
sisteminiz güzel fotolarda güzel ellerine sağlık
haypaş o öndeki kıyıcı şeydimi?bizdede haypaşlı bağlanır samanlar...
bi sorum olucak sizin orda bağlanan balyalar kaç kg. ciwarı?