TMO: "Et ve süt üreticilerinin sorunlarını kısa sürede çözeceğiz"

TMO Merkez Birimleri Koordinasyon Toplantısında konuşan TMO Genel Müdürü Ahmet GÜLDAL:

“Kurum olarak bize verilmiş yetkiler var. Biz yetkilerimizi kullanarak gerek iç gerekse dış tedarik yolu ile piyasa düzenlemesini etkin ve sonuç alıcı şekilde yönetiyoruz. 17 Mayıs’tan itibaren de aldığımız kararları bir bir hayata geçiriyoruz. Salgın hastalık, kuraklık ve diğer olumsuz etmenler fiyatlar üzerinde baskı oluşturdu. Olağan üstü bir yıl yaşıyoruz. Ancak hem Bakanlığımız hem TMO olarak bizlerin aldığı tedbirler bu süreci sıkıntısız bir şekilde atlatmamızı sağlayacaktır. Başta et ve süt üreticilerimiz olmak üzere diğer paydaşlarımızın sorunları kısa süre içinde çözülecektir.”

koortopkapak.jpg

• Kızgın
Tepkiler: Çiftçi39
Çok sinirleniyorum hatta tutamıyorum böyle şeyleri okuyunca..
Yahuuu o düşürmeye çalıştığı arpa buğdayın maliyeti ne kadar biliyormu bu ..
Hadi düşürün gübre fiyatlarını
Mazot fiyatlarini
İlaç
Mekanizasyon
Sigortası
Elektriği daha sayamadığım onca girdi kalemini düşüründe bizde sizin dediğiniz fiyata razı olalım..
Ama yemez bunların gücü anca üretene yeter ..
3 5 siyasi hububat işine girdide bizmi bilmiyoruz.. belliki birilerinin cebi dolacak ... yine çiftçinin maliñi ayaklar altına alma politikası bunlar..
Bu ve bunun gibilerin dediği şu sen 3 lira maliyetle arpa buğday urettin ama ben 1750 den alırım diyorlar..
Haa işe yararmı yaramaz arkadaşlarında dediği gibi iki ay sonra 3 liraya almaya bulamayacağız bile..

Kardeşim buradan az çok bildimiz duyduğumuz bişeyler olursa bazen sitem bazen tatlı dille atlatmaya çalışıyoruz.. niye ??
Herkes durumun farkında olsunda malının gerçek değerini bilsin sahip çıksın diye..
Dün akşamüstü arazideyim evden aradılar geldim..
Birkaç arkadaş bölgede şimdiden sap bakıyorlar.. iyi gezmişler fena değil dediler ..neyse uzatmıyim
Biz sezonun başından beri memleketin tüm bölgelerini gezdik biliyoruz durum insanlara anlatıldığı ve bildiği gibi değil.. memlekette Trakya ve bir iki alan dışında mal yok dediler
İyi kötü az yada çok maliniza sahip çıkın önerisinde bulundular.. hatta bazı tohum firmalarının buğday tohumu fiyatını 5 lira gibi niyetleri var imkanınız varsa tohumluk bırakın bile dediler

Gardaşım düşürün arpayı 1.750 ye buğdayı da 2000 e köylüye yeter de artar bile. Lafı ne dolandırıyorsun kısaca bu sene çiftçiye mama yok desene. Zaten bizim ekinler 50 kg zor verir çarpması kolay olur 50 x 2 = 100 eder. Ben razıyım.

• Beğen
Tepkiler: 1011011