TMO fiyatlamasi

13 protein çıkan ürünüme 7.5 lira fiyat veriyor 10 protein çıkan başkasının buğdayinada 7.5 lira fiyat veriyor bu sene iyice çığırindan çıktı gübreye geçen hafta yine zam geldi bugün verdiğimiz ürünün parası kim bilir ne zaman yatacak kendi çiftçisine bu kadar ihanet dolu olan göz karartan başka bir ülke varmı?

Çok fena hakettik hepimiz bunları, elimiz kolumuz bağlıymış gibide seyirciyiz, koltuklarında tahat oturtmakla olmıycak, hiçbirinin umurunda bile değil duymuyorlar bile, soktukları zor ülke şartlarında bile itibardan tasarruf etmeyenin icraatından ne olurki zaten.

• Beğen
Tepkiler: bluemaster
Bırakalım 1 sene ekmeyelim bakalım ozaman ne oluyor ama kimse yapmaz bunu
Zaten bu yıĺ masraflar uçmuş nasıl ekecek millet, mecbur azaltacak, birisi bıraktı çiftçiliğı tarım aletleri satılık, romorku alırmısın diyorlar bana, alsan bi dert almasan bi dert, resimleri at belki lazım olan çıkarsa gösteririz dedim bende, ama bu zamanda kim alır, en iyisini yapıyor bırakacak satacak savacak kafayı rahatlatacak daha ne olsun.

Zaten bu yıĺ masraflar uçmuş nasıl ekecek millet, mecbur azaltacak, birisi bıraktı çiftçiliğı tarım aletleri satılık, romorku alırmısın diyorlar bana, alsan bi dert almasan bi dert, resimleri at belki lazım olan çıkarsa gösteririz dedim bende, ama bu zamanda kim alır, en iyisini yapıyor bırakacak satacak savacak kafayı rahatlatacak daha ne olsun.
Sonunda olacağı bu zaten 7.5 liraya bugda satacam karnım doyacak ne ala memleket

• Beğen
Tepkiler: toztoprak
Sonunda olacağı bu zaten 7.5 liraya bugda satacam karnım doyacak ne ala memleket
biz 7,5 tl ye satamadık adana da hocam.
mısırı gecen sene 5.300 e verdik aynı tüccar bu sene 5,200 e almamak için kıvrandı.
bu hale kim getirdi ? yazıktır ha
bizim bölgece mısır ekecek adam kalmadı sayılır
ekmem daha iyi diyor herkes
şubatta ekıp agustosa kadar arkasını kovalıyorsun karşılığı yok
anca dolar bazlı motorların fiyatı artıyor
herkes 10 dönum çks yaptırıp çifçiyim diyip motor alıp 1 sene sonra fazlasına satıyor
üretici ne yapıyor anca çabalıyor
neyse şimdi parti sevdalısı birisi çıkıp gene salça olur bize bunu da şimdiden yazayım hep böyle olmuştur.
sanki parti bizi doyuruyor. Allah yardımcımız olsun

biz 7,5 tl ye satamadık adana da hocam.
mısırı gecen sene 5.300 e verdik aynı tüccar bu sene 5,200 e almamak için kıvrandı.
bu hale kim getirdi ? yazıktır ha
bizim bölgece mısır ekecek adam kalmadı sayılır
ekmem daha iyi diyor herkes
şubatta ekıp agustosa kadar arkasını kovalıyorsun karşılığı yok
anca dolar bazlı motorların fiyatı artıyor
herkes 10 dönum çks yaptırıp çifçiyim diyip motor alıp 1 sene sonra fazlasına satıyor
üretici ne yapıyor anca çabalıyor
neyse şimdi parti sevdalısı birisi çıkıp gene salça olur bize bunu da şimdiden yazayım hep böyle olmuştur.
sanki parti bizi doyuruyor. Allah yardımcımız olsun
Sattığım bugdanin parasını 40 gün sonra alacam da borçları kapatcam odenmeuen borç üstüne hergun faiz koyuyor birde almaya gelince yiğitler