Tohumluk ayçiçeği

Alt yazıda tohum çeşitleri geçiyor 5485 ben mi goremedim [emoji3] teğet geçmişler onu en tutulan 5485 nerdeyse
BEN GEÇEN YIL YENİ ÇEŞİT 50.505 EKTİM..BİLİYORSUN GEÇEN YIL 2 AY YAĞMUR DÜŞMEDİ..HATTA BEN NİSAN 5 DE GEÇ EKİM YAPTIM..ÇIKMADAN BİR YAĞMUR YAĞDI.ONDAN SONRA TABLA OLUŞTUKTAN SONRA HAZİRAN SONUNDA BİR YAĞMUR YAĞMIŞTI.250 KG VERİM VERDİ BEN MEMNUN KALDIM..

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
BEN GEÇEN YIL YENİ ÇEŞİT 50.505 EKTİM..BİLİYORSUN GEÇEN YIL 2 AY YAĞMUR DÜŞMEDİ..HATTA BEN NİSAN 5 DE GEÇ EKİM YAPTIM..ÇIKMADAN BİR YAĞMUR YAĞDI.ONDAN SONRA TABLA OLUŞTUKTAN SONRA HAZİRAN SONUNDA BİR YAĞMUR YAĞMIŞTI.250 KG VERİM VERDİ BEN MEMNUN KALDIM..
Bu yıl da mi ondan ekeceksin abi. Biz mecburen vadeli alıyoruz adama hangisi gelirse ondan alıyoruz [emoji4]

Bu yıl da mi ondan ekeceksin abi. Biz mecburen vadeli alıyoruz adama hangisi gelirse ondan alıyoruz [emoji4]
ASLINDA ONDAN MEMNUN KALDIM MAHMUT AMA PIONEER 130 ÇEŞİDİNİ ÇOK ÖVÜYOLAR..TAM KARARIMI VERMEDİM..EĞER 130 GELİRSE ONDAN EKERİM GALİBA AMA BİLİYOSUN PIONEER TOHUMLARINI ÖNCE TRAKYA DA EKTİRİYOR YENİ ÇEŞİTLERİ ÇUKUROVAYA 2-3 SENE SONRA GETİRİYOR BİLMEM BU YIL GETİRİR Mİ...

Ben slaj için ekmeyi düşünüyorum, bizim buralarda ekilmez ayçiçeği o yüzden pek bilmiyorum nasıl bir ekim yapıldığını.
Kaç cm sıra üzeri mesafeye ekiliyor?( slaj yapacağımı da göz önünde bulundurun)
Kaç kğ toprak altı ve üst gübreleme kullanmalıyım?
Slaj yapacağım için kaç günde tablalar oluşup nişasta haline geliyor?(Mısır ile slaj zamanını denk getirmek için.)
Sulu olarak ekeceğim. Ona göre bir çeşit öneriniz varmıdır?

• Beğen
Tepkiler: Kudii
Arkadaşlar ben agromar eurolis çeşidi olan loris ekiyorum çok ta memnunum tabi her bölgeye uyarmı bilmen ama geçen yıl kurak şartlarda ortalama 293 kg rakam gördüm IMG_20190818_135305.jpg
IMG_20190818_135305.jpg

• Beğen
Tepkiler: wallace22
30 CM Bizim buralara göre çok seyrek ekim sayılır..bizde 15 ile 25 cm arası ekilir..en ideal verimi 22-25 cm arası yakaladık biz..
toprak kalitesine ve sulama imkanına göre değişir tabi.Biz yağlık konusunda çok tecrübesisiz asıl çerezlik yapıyoruz en iyi para onda.evvelki sene piyasa durgun olunca 50 dekar yağlık ektik çerezlik piyasası bozuk olunca.